Προσφορά για τα μέλη του Travelstories από το TravelBookstore

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στα πλαίσια των αποτελεσμάτων της μεγάλης online έρευνας που έτρεξε τον Απρίλιο του 2011 στο Travelstories, στην οποία ένα από τα πράγματα που ζητήσανε οι συμμετέχοντες ήταν περισσότερες προσφορές γύρω από το χώρο των ταξιδιών, το Travelstories προχωράει σε συνεργασίες που μπορούν να φέρουν τις προσφορές αυτές στα μέλη του. :)

Πιο συγκεκριμένα, το Travel Bookstore, βιβλιοπωλείο των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ, προσφέρει στα μέλη του Travelstories εκπτώσεις 20% για αγορά από το e-shop του για όλα τα προϊόντα, και εκπτώσεις 20% (για τα προϊόντα των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ) και 15% (για όλα τα υπόλοιπα προϊόντα) για αγορά από τα καταστήματά του!

Δείτε το παρακάτω κουπόνι που πρέπει να χρησιμοποιήσετε για να επωφεληθείτε των εκπτώσεων:



Μπορείτε αν θέλετε να εκτυπώσετε είτε την παραπάνω εικόνα είτε το επισυναπτόμενο pdf.
 

Attachments

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.890
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο e-shop τους δεν δέχεται τον κωδικό και βγάζει το παρακάτω μήνυμα.
Microsoft JET Database Engine error '80040e37'
The Microsoft Jet database engine cannot find the input table or query 'TICKETS'. Make sure it exists and that its name is spelled correctly.
/index/basket.asp, line 21


Τον κωδικό τον δοκίμασα και με Ο και με 0 (μηδέν). Ίδιο μήνυμα
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.015
Likes
20.225
Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω, αλλά έψαξα από περιέργεια κάτι: τον οδηγό της Ταϋλάνδης (Rough Guides), το Travel Bookstore τον έχει 21,15 (τιμή Internet, διότι στο κατάστημα έχει 23,5). Πριν 2-3 μέρες τον παράγγειλα από γνωστό αγγλικό e-shop με μόνο 12,26 (The Rough Guide to Thailand : Lucy Ridout, Paul Gray : 9781848360921).

Επομένως, ακόμα και με την έκπτωση του Travelstories (17,2 φτάνει με -20%), έχουμε ακόμα σημαντική διαφορά στη τιμή.

Διόρθωση: Δε φτάνει το 17,2, το -20% είναι στην αρχική τιμή!

Μμμμμ, βλέπω ότι θέλεις και άλλα 5 Ευρώ έξοδα αποστολής, ενώ εγώ με τα 12,26 τον έχω σπίτι μου.

Τελική τιμή 23,80. Σχεδόν διπλή τιμή....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.604
Likes
29.825
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω, αλλά έψαξα από περιέργεια κάτι: τον οδηγό της Ταϋλάνδης (Rough Guides), το Travel Bookstore τον έχει 21,15 (τιμή Internet, διότι στο κατάστημα έχει 23,5). Πριν 2-3 μέρες τον παράγγειλα από γνωστό αγγλικό e-shop με μόνο 12,26 (The Rough Guide to Thailand : Lucy Ridout, Paul Gray : 9781848360921).

Επομένως, ακόμα και με την έκπτωση του Travelstories (17,2 φτάνει με -20%), έχουμε ακόμα σημαντική διαφορά στη τιμή.

Διόρθωση: Δε φτάνει το 17,2, το -20% είναι στην αρχική τιμή!

Μμμμμ, βλέπω ότι θέλεις και άλλα 5 Ευρώ έξοδα αποστολής, ενώ εγώ με τα 12,26 τον έχω σπίτι μου.

Τελική τιμή 23,80. Σχεδόν διπλή τιμή....
Όταν μιλάμε για ηλεκτρονικές παραγγελίες αγγλόφωνων βιβλίων, είναι προφανές ότι καμία μικρή Ελληνική επιχείρηση δε μπορεί να ανταγωνιστεί στην τιμή τους κολοσσούς του Internet. Για ελληνόφωνα βιβλία ή/και για αγορές από το κατάστημα είναι που αρχίζει και γίνεται συμφέρουσα η προσφορά...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν ξέρω γιατί αλλά στο e-shop τους δεν δέχεται τον κωδικό και βγάζει το παρακάτω μήνυμα.
Microsoft JET Database Engine error '80040e37'
The Microsoft Jet database engine cannot find the input table or query 'TICKETS'. Make sure it exists and that its name is spelled correctly.
/index/basket.asp, line 21


Τον κωδικό τον δοκίμασα και με Ο και με 0 (μηδέν). Ίδιο μήνυμα
Οκ Δήμο τους το μεταβιβάζω να το τσεκάρουν. :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.015
Likes
20.225
Όταν μιλάμε για ηλεκτρονικές παραγγελίες αγγλόφωνων βιβλίων, είναι προφανές ότι καμία μικρή Ελληνική επιχείρηση δε μπορεί να ανταγωνιστεί στην τιμή τους κολοσσούς του Internet. Για ελληνόφωνα βιβλία ή/και για αγορές από το κατάστημα είναι που αρχίζει και γίνεται συμφέρουσα η προσφορά...
Καμία αντίρρηση. Επειδή όμως είναι φυσικό όταν βλέπουμε προσφορές να σπεύδουμε, επέστησα τη προσοχή όσον αφορά, έστω, ξενόγλωσσα βιβλία και οδηγούς, που είναι και η πλειοψηφία βεβαίως. Και δε μιλάμε για μικρή διαφορά, προσεγγίζει το 100%. Όπως δε ψάχνουν όλοι για ξενόγλωσσα βιβλία, όπως σωστά επεσήμανες, δεν ψάχνουν και όλοι ελληνόφωνα (ιδίως όταν δεν υπάρχουν τέτοια για έναν προορισμό) και προπάντων, δεν έχουν όλοι εμπειρία από online αγορές.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Νταξ άρα κάτι παίζει. Τόχω ήδη προωθήσει, σας ενημερώνω όταν πάρουμε feedback.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
900.458
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom