Τσεχική Δημοκρατία Πράγα απορίες...

Μηνύματα
476
Likes
1.594
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα σε όλους
Έχει κάνει κάποιος free tour στην Πράγα ;;; Αν ναι, πείτε γνώμες. Σκέφτομαι να κλείσω ένα αλλά δεν γνωρίζω αν αξίζει και επίσης αυτό που με βασανίζει είναι το ποσό που πρέπει να δώσει ένα ζευγάρι στο τέλος
Νομιζω δινει ο καθενας κατι ελαχιστο οσο θελει και οσο νιωθει οτι αξιζε η ξεναγηση.Αλλιως δεν θα λεγοταν και free tour.Λογικα θα θελουν μονο cash.Δεν εχω παρει ποτε,αλλα πιο το νοημα?Η Πραγα ειναι πολυ ευκολη πολη ,δυσκολα χανεσε ειναι μικρη και τα αξιοθεατα ευκολα προσβασιμα και κοντα μεταξυ τους.Αν παλι θες ξεναγηση να ξερεις τι βλεπεις οκ καλα σκεφτεσαι,αλλιως δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις η Πραγα ειναι ευκολη ακομα και στο πιο αρχαριο ταξιδωτη.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
544
Likes
1.104
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλους
Έχει κάνει κάποιος free tour στην Πράγα ;;; Αν ναι, πείτε γνώμες. Σκέφτομαι να κλείσω ένα αλλά δεν γνωρίζω αν αξίζει και επίσης αυτό που με βασανίζει είναι το ποσό που πρέπει να δώσει ένα ζευγάρι στο τέλος
Δεν έχω κάνει free tour στη Πράγα αλλά γενικά στα free tour ότι θες δίνεις κ αν θες. Θα έλεγα πάντως ότι 5-10€ το άτομο είναι οκ. Αλλιώς ας πας σε κανονικό tour επί πληρωμή.
 

titikos

Member
Μηνύματα
174
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους
Απορίες....
1) Έχετε πάει σε κάποιο Μουσείο της Πράγας που να προτείνετε; Το Μουσείο του Κάφκα αξίζει;
2) Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το θέμα των τρένων; Γιατί δεν βρίσκω απευθείας τρένο για Καρλοβι βάρι και για Τσεσκυ Κρούμλοβ ; επίσης μου φάνηκαν λίγο ακριβα τα λεωφορεία flixbus που θέλω να αποφύγω
3) το 3ημερο εισητήριο για ΜΜΕ ξεκινάει από την στιγμή που το αγοράζεις ή από την στιγμή που το ακυρώνεις ; υπάρχει κιόσκι στο αεροδρόμιο ;
4) υπάρχει τραμ που να κάνει το γύρο της πόλης ή να περνάει από τα περισσότερα μνημεία?
Αυτά προς το παρόν
Ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.533
Likes
50.470
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
3) το 3ημερο εισητήριο για ΜΜΕ ξεκινάει από την στιγμή που το αγοράζεις ή από την στιγμή που το ακυρώνεις ; υπάρχει κιόσκι στο αεροδρόμιο ;
Το αγοράζεις μέσω smartphone και συγκεκριμένα της εφαρμογής « PID Lítačka » και ξεκινάς εσύ τη χρέωση του όταν το επιθυμείς, δηλαδή την πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσεις κάποιο μέσο, οπότε αυτομάτως ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση εγκυρότητας του.
Δεν ισχύει για μετάβαση στο αεροδρόμιο, εκεί αγοράζεις μόνο επιτόπου έχει γκισέ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.585
Μηνύματα
902.740
Μέλη
39.332
Νεότερο μέλος
mariakardara91@gm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom