Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Μηνύματα
459
Likes
1.568
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα στην ομάδα!
Σκεφτόμαστε για μέσα Ιουλίου του 2025 να πάμε στο Ντουμπάϊ,οικογένεια με μια κόρη 12 ετών.
Ξέρω ότι θα εχει πολύ ζέστη ...άλλα μονο τότε έχουμε άδεια ..
Ποτέ είναι η καλύτερη περίοδος να κλείσουμε αεροπορικά?
Η wizz είναι πολύ οικονομική κ πετάει Αμπου Νταμπι ,να κλεισουμε με wizz ή να περιμένω Black Friday για πτήσεις με etihad ή Aegean?
8μερες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ?
Για διαμονή ποια περιοχή προτείνετε ?Να μοιράσουμε την διαμονή 4-2Ντουμπαι κ 2Abu Dhabi?
Είναι καλυτερο να κλείσουμε ξενοδοχείο με ημιδιατροφή?
Απο θεματικά πάρκα ποια προτείνετε motiongate &legoland ή τα θεματικά του Abu Dhabi?
Ενυδρεία του mall ή του Atlantis?
Σας ευχαριστω εκ την προτέρων !
Καλησπερα !!θα εχει παρα πολυ ζεστη νομιζω το καταλαβες τοσο που δεν θα μπορειτε να κανετε τιποτα την μερα που να να μην εχει να κανει με κλειστο χωρο.Εγω με wizz πηγα και η πτηση και τπ αεροπλανο ηταν μια χαρα.
Ναι να μεινεις και 2 βραδια Abu Dhabi η στο πηγαινε η στο γυρνα,κυριως για να δεις το υπεροχο τζαμι του Σειχη,απογευμα παντα προς βραδακι ειναι μαγικο.Ειναι κριμα να μην πατε αφου και πολλες μερες εχετε και εχετε πτηση απο εκει.Για παραπανω δεν ειναι ομως κοβεις φλεβα.
Τωρα αφου θα πας με την κορη σου σιγουρα να πατε στο Abu Dhabi στα Warner Bros Studios και στο Ferrari world και στο Dubai σε νεροτσουληθες.(δεν πηγα στα παραπανω ,επειδη ομως πας με,τα παιδι θα ξετρελαθει,οπως πιστευω θα το διασκεδασετε επισης).
Μην χασετε το σαφαρι στην ερημο .
Πρωινο ναι καλο ειναι να εχει,αλλα για φαγητο ημιδιατροφη μην αχωνεστε,περα απο οτι ειναι ασφαλεστατο παντου,καθαριοτητα επιπεδου Ευρωπης,εχει μαγαζια για ολα τα βαλαντια και περα απο τα αραβικα φαγητα που ειναι και νοστιμοτατα,αν δεν θελετε στο Mall ,θα βρειτε οτι τραβαει η ορεξη σας και απο τα κλασσικα burger,πιτσες,ιταλικα εστιατορια κλπ που αρεσουν και στα παιδια.
 
Last edited:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.174
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλησπερα στην ομάδα!
Σκεφτόμαστε για μέσα Ιουλίου του 2025 να πάμε στο Ντουμπάϊ,οικογένεια με μια κόρη 12 ετών.
Ξέρω ότι θα εχει πολύ ζέστη ...άλλα μονο τότε έχουμε άδεια ..
Ποτέ είναι η καλύτερη περίοδος να κλείσουμε αεροπορικά?
Η wizz είναι πολύ οικονομική κ πετάει Αμπου Νταμπι ,να κλεισουμε με wizz ή να περιμένω Black Friday για πτήσεις με etihad ή Aegean?
8μερες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ?
Για διαμονή ποια περιοχή προτείνετε ?Να μοιράσουμε την διαμονή 4-2Ντουμπαι κ 2Abu Dhabi?
Είναι καλυτερο να κλείσουμε ξενοδοχείο με ημιδιατροφή?
Απο θεματικά πάρκα ποια προτείνετε motiongate &legoland ή τα θεματικά του Abu Dhabi?
Ενυδρεία του mall ή του Atlantis?
Σας ευχαριστω εκ την προτέρων !
ενυδρειο στο mall στο ατλαντις ειναι κατηγορια γελαει ο κοσμος...
τα θεματικα παρκα ειναι ωραια για την κορη σου (πακετακι θα τα παρεις 2 μαζι) αλλα εσυ μάλλον θα ψιλοβαρεθεις εκτος αν εισαι φαν των rides, το φαγητο εξω ειναι ακριβο εγω αν το ξενοδοχειο εχει ημιδιατροφη θα το προτιμουσα.... σιγουρα με πρωινο, αν τελικα πας Ιουλιο ειναι μι αμεγαλη ευκαιρια να μεινεις σε ξενοδοχειο που στην ευρωπη εχει 500-1000 και εκει τοτε θα εχει 120-200 το πολυ αναλογα το ειδος, στου αμπουνταμπι τα θεματικα δεν πηγα αλλα θεωρω οτι το warner θα εχει ποιο πολυ ενδιαφερον, το τζαμι στο αμπουνταμπι ειναι ονειρο, αξιζει να πας εκει για αυτο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.171
Likes
2.017
Καλησπερα στην ομάδα!
Σκεφτόμαστε για μέσα Ιουλίου του 2025 να πάμε στο Ντουμπάϊ,οικογένεια με μια κόρη 12 ετών.
Ξέρω ότι θα εχει πολύ ζέστη ...άλλα μονο τότε έχουμε άδεια ..
Ποτέ είναι η καλύτερη περίοδος να κλείσουμε αεροπορικά?
Η wizz είναι πολύ οικονομική κ πετάει Αμπου Νταμπι ,να κλεισουμε με wizz ή να περιμένω Black Friday για πτήσεις με etihad ή Aegean?
8μερες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ?
Για διαμονή ποια περιοχή προτείνετε ?Να μοιράσουμε την διαμονή 4-2Ντουμπαι κ 2Abu Dhabi?
Είναι καλυτερο να κλείσουμε ξενοδοχείο με ημιδιατροφή?
Απο θεματικά πάρκα ποια προτείνετε motiongate &legoland ή τα θεματικά του Abu Dhabi?
Ενυδρεία του mall ή του Atlantis?
Σας ευχαριστω εκ την προτέρων !
Καλυτερα Οκτωβρη ή Γεναρη απο θεμα καιρου..πιστεψτε με Ιουλιο μηνα πριν τις 8 το βραδυ δεν ειναι να βγεις εξω για κανεναν απολυτως λογο εκτος αν θες να πας στο νοσοκομειο με θερμοπληξια...εχω φιλο που δουλευε ολη τη περσινη χρονια εκει και καλοκαιρι εβγαινε με τα χιλια ζορια να παει στη δουλεια του...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom