Ζάκυνθος Πληροφοριες για Ζακυνθο

Sugar

Member
Μηνύματα
221
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα σε όλους σας! Ενώ προγράμματιζα Ασία κατέληξα να κλείσω στη Ζάκυνθο. Οικογένεια με 2 έφηβες θα πάμε για 5 βράδια τον Αύγουστο 8-13 και θα μείνουμε Τσιλιβί. Πάω με μισή καρδιά:( Είμαι σίγουρη ότι το νησί έχεις πολλές ομορφιές αλλά με χαλάει πολύ αυτή η τουριστίλα που νομίζω ότι βγάζει. Πρέπει να νοικιάσω ένα σκάφος και να είμαι 5 μέρες εν πλώ για να το απολαύσω?? πλάκα κάνω:lol: αλλά εάν ήταν οικονομικά θα το έκανα!!! Μπορείτε να με βοηθήσετε να βγάλω ένα πρόγραμμα 5 ημερών με τα πιο όμορφα σημεία, πράγματα, που θα βοηθήσουν να αποκατασταθεί η υπόληψη του νησιού στο μυαλό μου? Σίγουρα υπάρχουν κι αν χρειάζεται να πληρώσουμε και κάτι παραπάνω! Μην με παρεξήγησετε δεν το υποτιμώ το νησί γιατί δεν υποτιμώ κανένα μέρος, απλά νομίζω ότι πρέπει να ψαχτώ πολύ και με νοιάζει πολύ η αισθητική να την προβάλουμε. Εχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα ποστς κι έχω κρατήσει σημειώσεις αλλά δεν ξέρω σε 5 μέρες πως να τα συνδυάσω ώστε να χωρέσω τα καλύτερα. Ωραία μπάνια οδικώς ή με καραβάκι, ωραίο φαγητό σε όμορφο περιβάλλον. Όσοι είναι γνώστες κι έχουν να προτείνει να κάνουμε καμπάνια ανάδειξης!!!!!
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Παιδιά μόλις φτάσαμε, για όσους θυμάστε και μου είχατε δώσει πληροφορίες.
Ξέχασα να ρωτήσω , ποιο προτείνετε για να ενοικιάσουμε σκαφάκι (χωρίς δίπλωμα ) έχω ξανά οδηγήσει αρκετές φορές.
Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο;
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.999
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μπορείτε να νοικιάσετε σκαφακι στο λιμανάκι του Κεριού. Θα πάτε βόλτα στο Μαραθονήσι, σπηλιές Μαραθιά, νησάκι Cameo.
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Μπορείτε να νοικιάσετε σκαφακι στο λιμανάκι του Κεριού. Θα πάτε βόλτα στο Μαραθονήσι, σπηλιές Μαραθιά, νησάκι Cameo.
Το θέμα είναι ποιο θα προτείνατε. Εννοώ , από ποιον να ενοικίασω καλύτερα.
Καθότι έχω δει πάρα πολλά με τρελές τιμές κτλ και πολύ μεγάλο range.
Δεν έχω ιδέα ποιο να προτιμήσω απλά.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.999
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Δεν θυμάμαι, πιθανόν το γραφείο Ostria boat rentals
(πρίν 6-7 χρόνια ήταν) με 65 ευρώ - στην τιμή περιλαμβανόταν και τα καύσιμα. Σκαφακι για 4 άτομα.
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Δεν θυμάμαι, πιθανόν το γραφείο Ostria boat rentals
(πρίν 6-7 χρόνια ήταν) με 65 ευρώ - στην τιμή περιλαμβανόταν και τα καύσιμα. Σκαφακι για 4 άτομα.
Μιλάμε για κάτω από 160€ δεν έχω βρει + καύσιμα για 2 άτομα το πιο μικρό που υπάρχει πήρα αρκετά τηλέφωνα...αλλά μιλάμε τα περισσότερα παίζουν στα 230-280€
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Φαίνεται ότι οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα όχι μόνο στις ομπρελοξαπλωστρες :rolleyes-80:
Μέρη που με έχουν προτείνει από εδώ τα παιδιά... Έχουν πάει στο θεό .
Είναι τώρα που μιλάμε ακριβώς ώρα και ημέρα στο banana beach , οι ξαπλώστρες οι πίσω είναι 40€ + ότι πάρεις. Όχι ελάχιστη κατανάλωση.
Ευτυχώς πήραμε ομπρέλα μαζί μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.583
Μηνύματα
902.337
Μέλη
39.323
Νεότερο μέλος
Giwrgosfox7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom