Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

depy!!!

Member
Μηνύματα
775
Likes
2.106
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δεν διαφωνω αλλα δεν ψαχνω μερος για να παραθερισω οικονομικα. Ψαχνω το κατι διαφορετικο. Ισως να παιξει βορεια Ταϊλανδη με κανα Λαος.
Εγώ βρήκα ως κάτι διαφορετικό το βορά της ταυλανδης, Tην επίσκεψη σε φάρμα ελεφάντων στο Chiang Mai, to λευκό ναό στο Chiang Rai και το 2μερο ταξίδι με το slow boat στο Μεκόνγκ, μέχρι τη Luang Prabang στο Λάος.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.589
Likes
4.172
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εγώ βρήκα ως κάτι διαφορετικό το βορά της ταυλανδης, Tην επίσκεψη σε φάρμα ελεφάντων στο Chiang Mai, to λευκό ναό στο Chiang Rai και το 2μερο ταξίδι με το slow boat στο Μεκόνγκ, μέχρι τη Luang Prabang στο Λάος.
Ωραια ιδεα το slow boat καθως θα ηθελα να το συνδυασω με Λαος. Απο που το πηρες;
 

erodios

Member
Μηνύματα
142
Likes
591
Ταξίδι-Όνειρο
Στο φεγγάρι της σκέψης
Δεν θέλω κάτι φουλ τουριστικό (κοίταγα προς κράμπι, μην είμαστε και μόνες μας, να κάνουμε και τις γνωστές εκδρομές) από την άλλη μήπως το πουκέτ έχει κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να δω;;; Μετά θέλω να πάω και λίγο προς Khao Sok που διαβάζω ότι έχει φανταστική φύση.
είναι και ο μήνας που θα είμαστε εκεί τέτοιος που δεν θέλω τα πολύ τουριστικά, από την άλλη παθαίνω και φόμο μήπως χάσω κάτι. του τρελού ..... ξέρω ότι να τα δω όλα σε ένα ταξίδι δεν γίνεται αλλά δεν ξέρω πραγματικά τι να κρατήσω.
Το Πουκέτ σίγουρα είναι τουριστικό μέρος. Έχει παραλίες για μπάνιο (καμία σχέση όμως με τα κρυστάλλινα νερά της Ελλάδας) από τις οποίες κάποιες λιγότερο ή περισσότερο είναι και αυτές τουριστικές (π.χ. Κάτα, Καρόν, Πατόγκ), ενώ άλλες είναι πιο ήσυχες και γραφικές. Δεν νομίζω όμως ότι στο Πουκέτ θα βρεις κάτι που δεν μπορείς να το συναντήσεις και σε άλλα μέρη της Ταϊλάνδης. Εκτός αν οπωσδήποτε θες να δεις τη βαβούρα της Μπάγκλα. Ας πούμε εξορμήσεις για τα νησάκια μπορείς να κάνεις και από το Κράμπι, πάρκα π.χ. με ελέφαντες βρίσκεις και σε άλλα σημεία, ή ακόμα αντί για το άγαλμα του λευκού Βούδα στο Πουκέτ μπορείς να επισκεφτείς τον πιο εντυπωσιακό Μεγάλο Βούδα βόρεια της Μπανγκόκ. Απλώς είναι θέμα προτιμήσεων και επιλογής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.296
Μέλη
39.275
Νεότερο μέλος
loukiasofroniou60

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom