Περού Περού τέσσερα χρόνια αργότερα, ή αλλιώς «Ο επιμένων νικά»

Jose_antonio

Member
Μηνύματα
31
Likes
517
Επόμενο Ταξίδι
Alaska, USA
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
@psilos3, αν και επιστέφτηκα το Περού αρχές Αυγούστου και το έχω πολύ πρόσφατο, με έκανες να ταξιδέψω ξανά! Μυθικά τα τοπία που είδαμε, ταξίδι από τα λίγα..

Να επισημάνω ότι με το υψόμετρο και εγώ είχα θεματάκι παρόλα τα φύλλα κόκας και χαπιών, και κατά την άφιξή μου στο Κούσκο από Λίμα καθώς από sea level προσγειώνεσαι στα 3400 μέσα σε 1'.

Επίσης στο rainbow mountain από τα 4800 μέχρι τα 5040μ ήμουν λες και είχα πιεί τρείς κάβες περουβιανής μπύρας!
DSC08359(1).jpeg


IMG_9180.jpeg

IMG_9174.jpeg

Συγχαρητήρια και πάλι και καλά επόμενα ταξίδια! :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
@psilos3, αν και επιστέφτηκα το Περού αρχές Αυγούστου και το έχω πολύ πρόσφατο, με έκανες να ταξιδέψω ξανά! Μυθικά τα τοπία που είδαμε, ταξίδι από τα λίγα..

Να επισημάνω ότι με το υψόμετρο και εγώ είχα θεματάκι παρόλα τα φύλλα κόκας και χαπιών, και κατά την άφιξή μου στο Κούσκο από Λίμα καθώς από sea level προσγειώνεσαι στα 3400 μέσα σε 1'.

Επίσης στο rainbow mountain από τα 4800 μέχρι τα 5040μ ήμουν λες και είχα πιεί τρείς κάβες περουβιανής μπύρας!
Είσαι ωραίος, ευχαριστώ για τα όμορφα σχόλια σου και τις φωτογραφίες που μοιράστηκες. :)
Ομολογώ πως ζήλεψα λίγο με το Rainbow mountain, θα ήθελα να το χω καταφέρει κι εγώ αλλά δε γίνονται πάντα όλα σε μια εκδρομή.
Όσο για το υψόμετρο, είναι και λίγο ρέντα. Χωρίς προσαρμογή είναι δύο φορές πιο δύσκολο αν έχεις ειδικά την προδιάθεση σ' αυτό.
Καλά ταξίδια με υγεία και πολλές μπύρες, Περουβιανές και μη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom