Ιταλία Περιπλους λιμνης Κομο

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
372
Likes
1.209
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Μπορειτε να με πληροφορησετε για φθηνο περιπλου της λιμνης, με αφετηρια το Κομο;
Διοτι σε μια πρωτη ερευνα ειδα καποιες τιμες 50Ε/ατ, που μου φανηκαν μεγαλες για μια "βολτα" 1,5-2 ωρων.
Θα προτιμουσα πληροφοριες απο φιλους-ες, που τον εκαναν προσφατα.
Ονομασια οργανωτη, mail, τηλ ή link θα ηταν επιθυμητο.
Σας ευχαριστω προκαταβολικα
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.367
Likes
4.369
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλημέρα.
Ήμουν εκεί τέλος Μαΐου. Δυστυχώς δεν έχω link ή κάτι σχετικό διότι έβγαλα τα εισιτήρια επί τόπου. Πήγα το απόγευμα, πήρα πληροφορίες (εκδίδουν εισιτήρια μόνο για την ίδια ημέρα) και την επομένη είμασταν από τους πρώτους στην ουρά (περί τις 8.00). Τιμές: Αν δεν κάνω λάθος 25 ή 26 € το αργό και περίπου 50 το γρήγορο. Επιλέξαμε το αργό και το μετανιώσαμε.

Σε άλλο σχετικό post είχα γράψει:
.... την επομένη πήραμε νωρίς το πρωί το αργό καραβάκι που κάνει το γύρο με την ελπίδα να τα δούμε με τα πόδια. Άλλη απελπισία! Ουρά στα εισιτήρια, ουρά για να μπεις και ο χρόνος Como - Bellagio: Δύο (2) ώρες! Όταν δε, στο Bellagio είδαμε τον κόσμο που περίμενε να επιβιβαστεί για Varenna ... τρομάξαμε και προτιμήσαμε να επιστρέψουμε κατ' ευθείαν Como. Στην επιστροφή, είμασταν κυριολεκτικά στοιβαγμένοι και δεν υπήρχε κάθισμα. Τελικά καθίσαμε μετά από 1-2 στάσεις.
Έμεινα να αναρωτιέμαι τι ισχύει με τα σωστικά μέσα.
o_Oo_O

Επειδή την πάτησα συστήνω ανεπιφύλακτα το γρήγορο και για να σας μείνει χρόνος να δείτε τα χωριά και για να ταξιδέψετε ανθρώπινα! :cool:
 
Last edited:

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
372
Likes
1.209
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Δλδ αν πάω μεσημέρι-απογευμα μόνο για μια βόλτα 1,5-2 ώρες, για να προλάβω βραδυνή πτήση, δυσκολο;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.367
Likes
4.369
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Δλδ αν πάω μεσημέρι-απογευμα μόνο για μια βόλτα 1,5-2 ώρες, για να προλάβω βραδυνή πτήση, δυσκολο;
Ωωω! Δύσκολο! Δεν ξέρω, μήπως βγαίνει καμμιά κοντινή με το γρήγορο αλλά ... :rolleyes-80:
Αν πάλι φύγεις πρωί-πρωί με το πρώτο ίσως. Σίγουρα δεν προλαβαίνεις πολλά και όχι τον περίπλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.422
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom