Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

georgios

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ-ΛΑΟΣ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
πολυ καλη περιγραφη go2... σε ευχαριστουμε. προσθεσες ενα μελλοντικο προορισμο στον καταλογο μου. αυτο που ηθελα να μαθω ειναι ποσο κοστισουν τα αεροπορικα, κοστος ζωης εκει- ενδεικτικα- και να μας περιγραψεις λιγο σχετικα με την νυχτερινη διασκεδαση, αν εχει κλαμπ, κτλ. κατα τα λοιπα καλυφθηκα απο την περιγραφη. ευχαριστω εκ των προτερων
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και χαιρομαι που σου αρεσει η ιστορια - η οποια δεν εχει τελειωσει ακομα :lol:
Δυστυχως δε μπορω να βοηθησω με τιμες αεροπορικων και κοστους για τον απλο λογο οτι πηγα το 2003 και τα πραγματα αλλαζουν γρηγορα στο νησι. Μπαρακια και κλαμπακια ειχε αρκετα αλλα στα κυριως τουριστικα μερη οπως Μποκα τσικα , Σοσουα , Καμπαρετε και φυσικα στο Σαντο Ντομινγκο οπου θεωρειται η πρωτευουσα της διασκεδασης της καραιβικης. Λιγοτερα μερη για διασκεδαση ειχε στο Λας Τερενας και καθολου στο Λας Γκαλερας. Αυτη τη στιγμη ομως δε θα εκπλαγω αν μαθω οτι ακομα και στο Λας Γκαλερας εχουν ανοιξει μπαρ!

Γενικα δεν ειμαι πολυ της νυχτερινης διασκεδασης οποτε δεν εχω να πω αλλα..ευχαριστω που διαβασες την ιστορια :)
 

georgios

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ-ΛΑΟΣ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
εγω ευχαριστω επαναλαμβανω που με χαρισες εναν προορισμο ακομα και απο οτι καταλαβαινω απο την περιγραφη σου πρεπει να ησουν πολυ καλη στην εκθεση στο σχολειο, σε σημειο που σε καποια στιγμη θεωρησα οτι ημουν εκι και τα ζουσα μαζι σου. δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα μια ερωτηση ακομα- οι τιμες οταν πηγες ποσο ηταν περιπου σε σχεση παντα με την ελλαδα, πχ το 1/3 κατω- και επισης αν τα ανηθικα που ανεφερες ισχυουν και για τους αντρες?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
οι τιμες οταν πηγες ποσο ηταν περιπου σε σχεση παντα με την ελλαδα, πχ το 1/3 κατω- και επισης αν τα ανηθικα που ανεφερες ισχυουν και για τους αντρες?
Μπορω να πω ακομα χαμηλοτερα στα μη τουριστικα μερη..καπου γραφω οτι φαγαμε του σκασμου με 10 ευρω δυο ατομα.
Ναι , ισχυουν και για τους αντρες , αλλα πολυ περισσοτερο για τις γυναικες..ειναι γνωστο οτι η καραιβικη ενδυκνειται για το λεγομενο female romance travelling.
 

TSAK

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κουβα-αγ.δομινικο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
τι νομισμα χρησιμοποιουν στον δομινικο:ειναι ακριβη η ζωη εκει:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το νομισμα ειναι το Δομηνικανο πεσο αλλα σε αρκετα μερη γινοταν δεκτα και τα δολαρια και τα ευρω.
1 ευρω ειναι περιπου 46-47 πεσος. Ο Αγιος Δομηνικος θεωρειται ο πιο οικονομικος προορισμος της καραιβικης.
 

xrisa21

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γοητευτική χώρα, υπέροχη περιγραφή!!!!! Έχει και συνέχεια??? Ανυπομονώ...:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω xrisa21 για τα καλα σου λογια , ειναι οντως ιδιαιτερα γοητευτικος προορισμος:D
Το αρθρο οδευει προς το τελος , οποτε θα υπαρξει συνεχεια και επιλογος συντομα ελπιζω :D
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
καταπληκτικη περιγραφη! ενιωθα οτι τα εβλεπα μπροστα μου!
εισαι ουσιαστικη ταξιδιωτης με ολη την εννοια του ορου!:D:rolleyes: οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα! αντε κ στα δικα μου!:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω stellina :) και στα δικα σου προς καραιβικη συντομα! Ειναι πολυ πιο ομορφα απ'ότι τα περιγραφω!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ευχαριστω xrisa21 για τα καλα σου λογια , ειναι οντως ιδιαιτερα γοητευτικος προορισμος:D
Το αρθρο οδευει προς το τελος , οποτε θα υπαρξει συνεχεια και επιλογος συντομα ελπιζω :D

Πού είναι η συνέχεια, οέο???? Ανεβήκαμε στον ύφαλο, ήπιαμε και το ρούμι, και τώρα..???:roll:
(Είναι να μην τάξεις σ' αυτό το φόρουμ.....)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom