Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

jimp

Member
Μηνύματα
5.097
Likes
6.563
Σε ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι ότι δεν την είχα δει την προσφορά ...Να ρωτήσω κάτι άλλο, πως μπορείς να υπολογίσεις πότε θα φτάσεις ώστε να κλείσεις την ώρα που πρέπει? Η μήπως δεν παίζει ρόλο και είναι απλά ενδεικτικό?
https://www.stanstedexpress.com/tickets-fares/ticket-validity-conditions

'Οπως θα διαβάσεις στη σελίδα, γράφει ακριβώς τι ισχύει και τι όχι.
Επιλέγεις απλά ημέρα και όχι ώρα και αν επιλέξεις με επιστροφή τότε το ταξίδι επιστροφής σου πρέπει να είναι μέσα σε 30 μέρες.
 

Geo_trip

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Η διαμονή θα γίνει σε ένα φιλικό σπίτι κοντά στο East Putney, του οποίου οι ιδιοκτήτες θα λείπουν την περίοδο 24-30 που θα πάμε εμείς. Το βασικό ερώτημα είναι πόσο μακριά είναι από το κέντρο. Με εναν πρόχειρο υπολογισμό είδα ότι είναι αρκετά μακριά απλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω για όποιον ξέρει. Το κύριο πρόβλημα είναι για την ημέρα των Χριστουγέννων αν υπάρχει κάτι αξιόλογο να πάμε με τα πόδια για να μην πάει χαμένη η μέρα..
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Η διαμονή θα γίνει σε ένα φιλικό σπίτι κοντά στο East Putney, του οποίου οι ιδιοκτήτες θα λείπουν την περίοδο 24-30 που θα πάμε εμείς. Το βασικό ερώτημα είναι πόσο μακριά είναι από το κέντρο. Με εναν πρόχειρο υπολογισμό είδα ότι είναι αρκετά μακριά απλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω για όποιον ξέρει. Το κύριο πρόβλημα είναι για την ημέρα των Χριστουγέννων αν υπάρχει κάτι αξιόλογο να πάμε με τα πόδια για να μην πάει χαμένη η μέρα..
εσύ κατεβαίνεις Stansted και μετά πας στην άλλη άκρη του λονδίνου αν κατάλαβα καλά! περίπου κάνα 1 1/2 ώρα από ότι ξέρω ! πετάς μάλλον με ryanair ε? k εγώ παραλίγο να κλείσω με easyjet που σταματάει Gatwick !! αλλα μετά άλλαξα γνώμη γιατι θα μένω βόρειο λονδίνο !!!! :)
 

Geo_trip

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
εσύ κατεβαίνεις Stansted και μετά πας στην άλλη άκρη του λονδίνου αν κατάλαβα καλά! περίπου κάνα 1 1/2 ώρα από ότι ξέρω ! πετάς μάλλον με ryanair ε? k εγώ παραλίγο να κλείσω με easyjet που σταματάει Gatwick !! αλλα μετά άλλαξα γνώμη γιατι θα μένω βόρειο λονδίνο !!!! :)
Οχι με aegean πετάω αλλά έκανα βλακεία γιατί δεν πρόλαβα για λίγα λεπτά προορισμό για Heathrow και αναγκαστικά έκλεισα για Stansted εν γνώση μου...Η απορία μου αν δεις δεν είναι η απόσταση του αεροδρομίου από το East Putney αλλά το East Putney από το κέντρο ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.191
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οποιος θα μενει βορειο Λονδινο και θελει τηλεφωνα για φθηνο minicab απο Stansted ας pm me

Οχι με aegean πετάω αλλά έκανα βλακεία γιατί δεν πρόλαβα για λίγα λεπτά προορισμό για Heathrow και αναγκαστικά έκλεισα για Stansted εν γνώση μου...Η απορία μου αν δεις δεν είναι η απόσταση του αεροδρομίου από το East Putney αλλά το East Putney από το κέντρο ;)
Για δωρεαν διαμονη μια χαρα ειναι...
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.191
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτό το option παίζει και ανήμερα Χριστουγέννων και για άλλες μετακινήσεις?
Αν ειναι να μπουν στο κεντρο δεν ξερω τι χρεωνουν. Αν θες σου δινω το τηλ να το εχεις παντως.
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Οχι με aegean πετάω αλλά έκανα βλακεία γιατί δεν πρόλαβα για λίγα λεπτά προορισμό για Heathrow και αναγκαστικά έκλεισα για Stansted εν γνώση μου...Η απορία μου αν δεις δεν είναι η απόσταση του αεροδρ
ομίου από το East Putney αλλά το East Putney από το κέντρο ;)
Και εγω κατι σαν και εσενα θα ειναι με 40 λεπτα περιπου για κεντρο.

Οποιος θα μενει βορειο Λονδινο και θελει τηλεφωνα για φθηνο minicab απο Stansted ας pm me
Εχεις πμ
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η διαμονή θα γίνει σε ένα φιλικό σπίτι κοντά στο East Putney, του οποίου οι ιδιοκτήτες θα λείπουν την περίοδο 24-30 που θα πάμε εμείς. Το βασικό ερώτημα είναι πόσο μακριά είναι από το κέντρο. Με εναν πρόχειρο υπολογισμό είδα ότι είναι αρκετά μακριά απλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω για όποιον ξέρει. Το κύριο πρόβλημα είναι για την ημέρα των Χριστουγέννων αν υπάρχει κάτι αξιόλογο να πάμε με τα πόδια για να μην πάει χαμένη η μέρα..
Από το σταθμό east putney που είναι στη νότια όχθη θα περάσετε απέναντι και θα κάνετε βόλτα κατά μήκος του Ταμεση δεν πρέπει νάναι μακρυά γύρω στα 3-4 χλιμ θα σας βγάλει στο λιμάνι του Chelsea (chelsea harbour).Από κει και πέρα τόχω περπατήσει προς το κέντρο του Chelsea,είναι ένα όμορφο μέτωπο στον Ταμεση βέβαια διακόπτεται σε καναδυό σημεία φτάνεις και σε μιά πολύ όμορφη γέφυρα την Αlbert bridge νομίζω λέγεται.Αυτή η διαδρομή επίσης γύρω στο μισάωρο και παραπάνω από το λιμάνι δηλ αλλά φτάνεις έτσι στη συνοικία του Τσέλσι όπου έχει πάρα πολλά πράγματα να δείς η περνας απέναντι από τη γέφυρα που ανέφερα και βρίσκεσαι στο batersea park.
Στο λονδίνο όπου και να μένεις είσαι κερδισμένος..
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Nα κανω μια ερώτηση ? την Κυριακη 29 Δεκεμβρίου ξέρουμε αν τα καταστήματα τους ειναι ανοιχτά ?
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
601
Likes
1.852
Nα κανω μια ερώτηση ? την Κυριακη 29 Δεκεμβρίου ξέρουμε αν τα καταστήματα τους ειναι ανοιχτά ?
Ναι, είναι ανοικτά (ανοίγουν βέβαια λίγο πιό αργά και κλείνουν νωρίτερα), όπως και είναι ανοικτά ανήμερα την Πρωτοχρονιά , πλην κάποιων εξαιρέσεων, όπως πχ το John Lewis.
Μην ξεχνάμε ότι και οι εκπτώσεις ξεκινούν στις 26/12!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.472
Μέλη
39.305
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom