Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Καλησπέρα, διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν βρήκα απάντηση για το ερώτημα μου. ( Σορυ αν το έχετε απαντήσει ξανά και δεν το πρόσεξα)
Έστω ότι έχουμε καταλήξει ότι θα βγάλω travel card είτε ημερήσια είτε εβδομαδιαία. Το ερωτημά μου είναι τι γίνεται αν θέλεις να κλείσεις εκ των προτέρων εισιτήρια για κάποια αξιοθέατα όπως π.χ το London eye το οποίο περιλαμβάνεται στην προσφορά 2 for 1. Εχω κλείσει για τις μέρες των Χριστουγέννων και επειδή φαντάζομαι θα γίνεται χαμός θέλω να κλείσω απο νωρίς εισιτήρια. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
Δυστυχώς αν θες 2for1 δε μπορείς να προαγοράσεις εισητήρια, περιμένεις κανονικά στην ουρά..
 

Geo_trip

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ευχαριστώ για την απάντηση. Ηλπιζα σε μια πιο θετική κατάληξη αλλά μάλλον θα πρέπει να στήνομαι από νωρίς μπας και γλιτώσω την ταλαιπωρία...
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
Δυστυχώς αν θες 2for1 δε μπορείς να προαγοράσεις εισητήρια, περιμένεις κανονικά στην ουρά..
Η ουρα ισχυει για ολα τα σημαντικα τουριστικα αξιοθεατα ;
Οταν μιλαμε για ουρα εννουμε ολιγολεπτη αναμονη η χανεις σχεδον την ημερα ;
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η ουρα ισχυει για ολα τα σημαντικα τουριστικα αξιοθεατα ;
Οταν μιλαμε για ουρα εννουμε ολιγολεπτη αναμονη η χανεις σχεδον την ημερα ;
Για Χριστούγεννα που θα πάω εγώ περιμένω τα χειρότερα πάντως!Για το madame tussauds ακούω 2-3 ώρες αναμονή!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Η ουρα ισχυει για ολα τα σημαντικα τουριστικα αξιοθεατα ;
Οταν μιλαμε για ουρα εννουμε ολιγολεπτη αναμονη η χανεις σχεδον την ημερα ;
Φαντάζομαι πως εξαρτάται απ'την ώρα, την εποχή και απ'το πόσο δημοφιλές είναι το αξιοθέατο.. Περσι τα Χριστούγεννα που πήγαμε εμείς π.χ. στο Tower of London είχε μικρή ουρά ενώ στo tussauds πάνω από μια ώρα ορθοστασία.. Στο μουσείο επιστημών έμπαινες χαλαρά ενώ στο φυσικής ιστορίας είχε ουρά και πολύ στριμωξίδι..
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αχ παιδια να πατε στο hyde park εχει πολυ ομορφη χριστουγεννιατικη αγορα με τα λουκανικα να αργοψηνονται τα καστανα να τσιτσιριζουν στο καρβουνο κ ναι ειναι απομιμηση βαυαριας !
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αχ παιδια να πατε στο hyde park εχει πολυ ομορφη χριστουγεννιατικη αγορα με τα λουκανικα να αργοψηνονται τα καστανα να τσιτσιριζουν στο καρβουνο κ ναι ειναι απομιμηση βαυαριας !
Το έχουμε βάλει στην λίστα το Hyde Park οπότε αναμένουμε για τα κάστανα!
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Πότε θα πάτε εσείς? ποιες ημερομηνίες ? Άντε να πλησιάζουν οι μέρες !!!
 

Geo_trip

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Kαλημέρα, εγώ προσγειώνομαι στο αεροδρόμιο του Stansted στις 24 Δεκεμβρίου και θέλω να πάω προς East Putney. Σκεφτόμουν να πάρω το τραίνο Stansted Express μέχρι Liverpool Street που κάνει 47 λεπτά και μετά να βγάλω εκεί travel card για να συνεχίσω μέχρι East Putney. Υπάρχει καλύτερος τρόπος που μου έχει ξεφύγει μήπως??
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
50
Likes
11
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω για 4 μερες ειναι καλυτερα η travel card η oyster..??
Επισης ηθελα να ρωτησω κατι ακομα συμφερει πιο πολυ να κλεισω εισητηρια πακετο για τα madame tussaud και London eye μέσω ιντερνετ η να χρησιμοποιησω την travel card οπου εχει 1+1 δωρο.!?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
2.611
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω για 4 μερες ειναι καλυτερα η travel card η oyster..??
Επισης ηθελα να ρωτησω κατι ακομα συμφερει πιο πολυ να κλεισω εισητηρια πακετο για τα madame tussaud και London eye μέσω ιντερνετ η να χρησιμοποιησω την travel card οπου εχει 1+1 δωρο.!?
Με μια γρήγορη ματιά πιστεύω ότι συμφέρει η προσφορά 1+1 γιατί:

Madame Tussauds: 30 λίρες είσοδος (μη χειρότερα)
London Eye: 19,20 είσοδος
Σύνολο 49,20 το άτομο

Αν κλείσεις online combination ticket θα πληρώσετε 34,50 το άτομο και για τα δύο αξιοθέατα (τρομάρα τους) σύμφωνα με αυτό http://www.londoneye.com/TicketsAndPrices/CombinationTickets/Default.aspx
Ενώ με την προσφορά, πληρώνετε γύρω στις 25 λίρες το άτομο. Καλά τα λέω έτσι? Τρικυμία εν κρανίω με τόσες πληροφορίες..
Αχ Λονδίνο σουρχομαι!!! Το άλλο Σάββατο πρώτα ο Θεός :clap:
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
601
Likes
1.852
Kαλημέρα, εγώ προσγειώνομαι στο αεροδρόμιο του Stansted στις 24 Δεκεμβρίου και θέλω να πάω προς East Putney. Σκεφτόμουν να πάρω το τραίνο Stansted Express μέχρι Liverpool Street που κάνει 47 λεπτά και μετά να βγάλω εκεί travel card για να συνεχίσω μέχρι East Putney. Υπάρχει καλύτερος τρόπος που μου έχει ξεφύγει μήπως??
Φτάνοντας στο Stansted ο καλύτερος τρόπος μετάβασης γιά το κέντρο του Λονδίνου είναι το Stansted Express. Πιό οικονομικός είναι τα λεωφορεία της Terravision (περίπου 6 - 9 λίρες). Αλλά αυτές τις μέρες, ίσως το έχεις δει στο site του Stansted Express, έχουν βάλει προσφορά, αν κλείσεις το εισιτήριο 7 ημέρες πριν το κόστος είναι 12 λίρες από τις 24 που είχε.
https://www.stanstedexpress.com/home
Εγώ φτάνω Heathrow και επιστρέφω από Stansted , αλλά ατυχώς όταν ξεκίνησε η προσφορά είχα ήδη κλείσει εισιτήριο με την Terravision. :(
Εύχομαι να περάσεις υπέροχα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.472
Μέλη
39.305
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom