Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
Το κοστος των 60-70 pounds δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει. Ειπαμε με τρενο £31.20 και με λεωφορειο £25 απο Λονδινο για Gatwick. Το οποιοδηποτε minicab θα σου βγει περισσοτερο απο τα διπλα αλλα ισως να αξιζει αν ειναι να μην ταλαιπωρηθουν τα παιδια.

Για Xmas απο Heathrow η μονη εναλλακτικη που φαινεται να εχεις ειναι national express μεχρι victoria κι απο κει ταξι. Οποτε μαλλον ενα minicab απο το αεροδρομιο απ'ευθειας στο ξενοδοχειο θα ΄ταν καλυτερη λυση. Βεβαια εκεινη τη μερα ολοι βαρανε τις τιμες...
με συγχωρεις πολυ !!!
εκ λαθους προσεθεσα το κοστος του τραινου με αυτο του λεωφορειου.
εχω απευθυνθει και σε τουριστικο γραφειο ζητωντας του να μου βγαλει τιμη μεταφορικων και περιμενω απαντηση.
 

intefix

Member
Μηνύματα
78
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
... 7 day travelcard( ειναι μια χαρτινη καρτα σε αντιθεση με την Oyster που ειναι πλαστικη), για την οποια χρειαζεσαι φωτογραφια, για τις ζωνες 1-2 και μεσω αυτης της καρτας ...
 

intefix

Member
Μηνύματα
78
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Καλησπέρα και πάλι παιδιά...
Όπως έγραψα παραπάνω πήγαμε στο Λονδίνο το περασμένο Μάρτη...διάβαζα 130 σελίδες...
Στο ερώτημα καρτών κλπ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ανάφερε ότι η travel card ήθελε και φωτο...τέλος πάντων όλα καλά
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.097
Likes
6.563
Καλησπέρα και πάλι παιδιά...
Όπως έγραψα παραπάνω πήγαμε στο Λονδίνο το περασμένο Μάρτη...διάβαζα 130 σελίδες...
Στο ερώτημα καρτών κλπ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ανάφερε ότι η travel card ήθελε και φωτο...τέλος πάντων όλα καλά
Διαβασες εσυ εδω μεσα και στο σχετικο τοπικ που μιλαμε για τις μετακινησεις στο Λονδινο και κανενας μας δεν εγραψε οτι θελει φωτογραφια ε;
 

Geo_trip

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα, διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν βρήκα απάντηση για το ερώτημα μου. ( Σορυ αν το έχετε απαντήσει ξανά και δεν το πρόσεξα)
Έστω ότι έχουμε καταλήξει ότι θα βγάλω travel card είτε ημερήσια είτε εβδομαδιαία. Το ερωτημά μου είναι τι γίνεται αν θέλεις να κλείσεις εκ των προτέρων εισιτήρια για κάποια αξιοθέατα όπως π.χ το London eye το οποίο περιλαμβάνεται στην προσφορά 2 for 1. Εχω κλείσει για τις μέρες των Χριστουγέννων και επειδή φαντάζομαι θα γίνεται χαμός θέλω να κλείσω απο νωρίς εισιτήρια. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.473
Μέλη
39.305
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom