Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Boxing day ξεκινούν επισήμως και οι εκπτώσεις..
και εμεις θα λείπουμε τέτοια μέρα :xmas_evil::xmas_evil::xmas_evil:.
Πάντως απο την περσινή εμπειρία αν δεν εχεις μαζι σου μικρα παιδιά ειναι μια χαρα και το διασκεδάζεις κιόλας να βλέπεις τις Κινέζες να μαλλιοτραβιούνται για τα ρούχα στις κρεμάστρες

Αν όμως εισαι με μικρά παιδιά , τα βλεπεις ΟΛΑ απο την πολυκοσμία και το στριμωγμα στα πεζοδρόμια της oxford και της regent street :xmas_wink:
Μόνο η bond street ειναι πιο χαλαρή
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Tripakias, όχι δεν το έψαξα, με έχουν απορροφήσει τα έσσει. Από το Gatwick πες μου παλι σε ποια περιοχή θέλεις να φτάσεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
South Kensington, Gloucester Road κοντα στο Natural history musuem ειναι
Σ' ευχαριστω πολυ
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αχά, ναι ξέρω ξέρω. Μάλιστα πήγα στο μουσείο σχετικά πρόσφατα. Όλοι κοιτούσαν τους δεινόσαυρους κι εγώ κοιτούσα τα ταβάνια :xmas_mrgreen:.
Θα κάνω μια έρευνα αγοράς και με ευχαριστείς αν το πάμε στο διψήφιο.

Καλού κακού όμως, ξεσκόνισε και τα παπούτσια πεζοπορίας... :xmas_cool:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.770
\Εκλεισα να μείνω στο Park Plaza Westminster, προσφορά με αγγλικό (ο Θεός βοηθός) πρωινό, και ήδη φτιάχνω το ημερήσιο προγραμματάκι που κατά τα φαινόμενα θα περιλαμβάνει και το Arsenal - Chelsea στις 27.12. Ξέρω πως θα πείτε "μα καλά στο γήπεδο θα πας χριστουγεννιάτικα", αλλά τέτοια ματς σε τέτοια γήπεδα (Εμιρετς) δεν τα βλέπεις κάθε μέρα. Ας πάει η γυναίκα μου στο Mamma Mia. Εγώ θα πάω γήπεδο!
Εισιτήριο πως θα βρείς?Αν θέλεις πες μας το μυστικό:xmas_lol:

Η Arsenal δεν βγάζει εισιτήρια σε γενική πώληση.Μόνο πακέτα με φαγητό κτλ που κοστίζουν μια περιουσία..
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έκλεισα κι εγώ σήμερα τα εισιτήρια μου για Λονδίνο στις 26/12 με επιστροφή 31/12.Θα κάνω πρωτοχρονιά βέβαια στο αεροπλάνο, αλλά είναι κι αυτό μια εμπειρία.
Τόσος πολύς χαμός γίνεται βρε παιδιά τα χριστούγεννα στην oxford street?
Έχω κλείσει δωμάτιο στο cumberland.
Θα είμαι με την 13χρονη κόρη μου, να ειμαστε προετοιμασμένες για τσαλοπάτημα δηλαδή?
Παιδιά, έχω ένα ψιλοάγχος που θα είμαι με την κόρη μου οι δυό μας, αν και έχω πάει 2 φορές και ξέρω να μετακινηθώ αρκετά καλά, τώρα που θα είμαστε οι δυό μας, έχω αγχωθεί.
Έκπτώσεις επίσημα ξεκινάνε 27/12?
Και απ' ότι φαίνεται θα είμαστε αρκετοι απο το φόρουμ την περίοδο αυτή Λονδίνο ε?
θα βαρεθούμε να ακούμε ελληνικά!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι να προσεχεις μην στην πατησουν...χωρις πλακα.
26/12 ξεκινουν οι εκπτωσεις. Γιατι αγχωνεσαι βρε κοριτσι; Χαλαρωσε:xmas_rolleyes:
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
όσο περνάνε οι μέρες, τόσο πιο πολύ αγχώνομαι...ίσως νιώθω τύψεις που αφήνω την μεγάλη μου κόρη εδώ.
Έχετε δει παιδί να το παρακαλάνε να πάει διακοπές στο εξωτερικό και να μην θέλει?
Τι παιδί έβγαλα? Ενώ η μικρή μου λέει να πηγαίναμε αν γίνεται λίγο αργότερα, μπας και χάσει μερικές μέρες από το σχολείο:xmas_evil:Δεν τα φθάνουν οι καταλήψεις...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γινονται καταληψεις στην Ελλαδα; Δεν το πιστευω...
Και τη μικρη και τη μεγαλη σωστες τις βρισκω:
η μια θελει να χασει μαθημα (κι αμα εχανε 2-3 μερες σιγα τα μαθηματα που γινονται στο σχολειο) και η αλλη να κανει διακοπες με τον γκομενο... μια χαρα:xmas_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.996
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom