Νεος στην παρέα

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι και εγώ από σήμερα νέο μέλος της όμορφης αυτής παρέας.
Θυμάμαι το εαυτό μου από πολύ μικρό να ονειρεύεται ταξίδια με αεροπλάνα, με πλοία, με κάθε μέσο, σε κάθε μέρος. Θυμάμαι τα βράδια, παιδάκι του δημοτικού ακόμα, λίγο πριν κοιμηθώ, που έκανα σκέψεις για εκδρομές και ταξίδια με το μικρό μου μυαλουδάκι. Δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει αυτό το μικρόβιο. Η οικογένειά μου δεν ταξίδευε καθόλου, μιας και με τέσσερα παιδιά τα οικονομικά δεν ήταν καθόλου ανθηρά. Έτσι αρκούμασταν στις καλοκαιρινές διακοπές στο νησί των γονιών μας, την Κάλυμνο.
Τα χρόνια περνούσαν, και φθάνοντας στην εφηβεία, ξεκίνησα τις πρώτες ανεξάρτητες διακοπές με φίλους σε Ελληνικά νησιά. Φράγκα δεν υπήρχαν και έτσι λίγο το χαρτζιλίκι, λίγο καμιά δουλειά του ποδαριού, τα ψιλικατάφερνα.
Σήμερα πια, έχοντας μια σταθερή δουλειά, διάθεση, ΥΓΕΙΑ, και έναν άνθρωπο που μοιράζεται την ίδια αγάπη για τα ταξίδια με εμένα, κάνω πλέον τις ΣΚΕΨΕΙΣ μου πραγματικότητα, ανοίγω τον χάρτη και σχεδιάζω, διαβάζω, μελετώ, μοιράζομαι, γίνομαι πολίτης του κόσμου.

Αλέξης
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Αλέξη καλωσήρθες. :welcome:

Επόμενο ταξίδι "Φίτζι" ;;;;;

Μας πέθανεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!!! :LOL:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome:Αλεξη!
Ποτε με το καλο παs στα Φιτζι? :) (Διατηρω την ψυχραιμια μου!)

Επισηs στο χαρτη σου - εκτοs Ευρωπηs - βλεπω εχειs παει Αυστραλια,Κουβα και? Ποιο ειναι το νησι στον Ειρηνικο που εχειs μαρκαρει? Μοιαζει με τα Φιτζι (εχειs ξαναπαει η το μαρκαρεs απο τωρα)?
Μπορει να ειναι και τα Κουκ , αν βλεπω καλα :shock:.
Διευκρινησε το παρακαλω πριν παθω τιποτα:lol:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
:welcome2: axl954

Μαλλον το μικροβιο το κολλησες απο την Καλυμνο μικρος.
Σου ευχομαι ολοψυχα να πας στα fiji και παντα να ταξιδευεις.:cool:
Το 954 θυμιζει ραδιοφωνικη συχνοτητα.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Αλεξη και:welcome2:
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
:welcome:Αλεξη!
Ποτε με το καλο παs στα Φιτζι? :) (Διατηρω την ψυχραιμια μου!)

Επισηs στο χαρτη σου - εκτοs Ευρωπηs - βλεπω εχειs παει Αυστραλια,Κουβα και? Ποιο ειναι το νησι στον Ειρηνικο που εχειs μαρκαρει? Μοιαζει με τα Φιτζι (εχειs ξαναπαει η το μαρκαρεs απο τωρα)?
Μπορει να ειναι και τα Κουκ , αν βλεπω καλα :shock:.
Διευκρινησε το παρακαλω πριν παθω τιποτα:lol:
Το νησάκι στον Ειρηνικό είναι πράγματι τα Φίτζι και τα έχω μαρκάρι από τώρα (πράγμα που δεν κάνω συνήθως) γιατί δεν βλέπω την ώρα να πάωωωωωωωω. Θα είναι το γαμήλιο ταξίδι μου μιας και στις 3/5/2008 νυμφεύομαι και στις 5/05/2008 πεταμε για Φίτζι.
Στην Αυστραλία έχω αρκετούς συγγενείς σε Σύδνεϋ και Μελβούρνη, Έλληνες πρώτης και δεύτερης γενιάς που αναζήτησαν μια καλύτερη τύχη (και ευτυχώς την βρήκαν). Μπορεί να κάτσω και εκεί λίγο, θα δούμε.
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
:welcome2: axl954

Μαλλον το μικροβιο το κολλησες απο την Καλυμνο μικρος.
Σου ευχομαι ολοψυχα να πας στα fiji και παντα να ταξιδευεις.:cool:
Το 954 θυμιζει ραδιοφωνικη συχνοτητα.
Το 954 έχει να κάνει με την μοτοσυκλέτα που έχω, ένα Honda CBR954 fireblade (για όσους ασχολούντε με μοτοσυκλέτες). Έχω μεγάλο έρωτα με τις μηχανές, και αν και supersport μηχανή, κατάφερα να πάω με αποσκευές και δύο άτομα Ιταλία-Σλοβενία-Κροατία-Κορσική. Το επόμενο που ήδη σχεδιάζω με μηχανή μάλλον για του χρόνου είναι Ελλάδα-Ιταλία-Ελβετία-Γαλλία-Ισπανία (και ο θεός μαζί μας...)
 

bebebo

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα και απο μενα ,με λενε κατερινα και τρελαινομαι για ταξιδια.Εκτος οτι εχουμε κανει εντως ελλαδας εχουμε παει αιγυπτο,γαλλια και σε 20 μερες παμε ιαπωνια.μηπως εχετε να μου προτινετε καποιο οδηγο? βασικα θα παμε μονο κυοτο και οσακα.σας ευχαριστω και χαιρομαι που σας βρηκα
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι και εγώ από σήμερα νέο μέλος της όμορφης αυτής παρέας.
Θυμάμαι το εαυτό μου από πολύ μικρό να ονειρεύεται ταξίδια με αεροπλάνα, με πλοία, με κάθε μέσο, σε κάθε μέρος. Θυμάμαι τα βράδια, παιδάκι του δημοτικού ακόμα, λίγο πριν κοιμηθώ, που έκανα σκέψεις για εκδρομές και ταξίδια με το μικρό μου μυαλουδάκι. Δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει αυτό το μικρόβιο. Η οικογένειά μου δεν ταξίδευε καθόλου, μιας και με τέσσερα παιδιά τα οικονομικά δεν ήταν καθόλου ανθηρά. Έτσι αρκούμασταν στις καλοκαιρινές διακοπές στο νησί των γονιών μας, την Κάλυμνο.
Τα χρόνια περνούσαν, και φθάνοντας στην εφηβεία, ξεκίνησα τις πρώτες ανεξάρτητες διακοπές με φίλους σε Ελληνικά νησιά. Φράγκα δεν υπήρχαν και έτσι λίγο το χαρτζιλίκι, λίγο καμιά δουλειά του ποδαριού, τα ψιλικατάφερνα.
Σήμερα πια, έχοντας μια σταθερή δουλειά, διάθεση, ΥΓΕΙΑ, και έναν άνθρωπο που μοιράζεται την ίδια αγάπη για τα ταξίδια με εμένα, κάνω πλέον τις ΣΚΕΨΕΙΣ μου πραγματικότητα, ανοίγω τον χάρτη και σχεδιάζω, διαβάζω, μελετώ, μοιράζομαι, γίνομαι πολίτης του κόσμου.

Αλέξης
Καλησπερα και απο μενα ,με λενε κατερινα και τρελαινομαι για ταξιδια.Εκτος οτι εχουμε κανει εντως ελλαδας εχουμε παει αιγυπτο,γαλλια και σε 20 μερες παμε ιαπωνια.μηπως εχετε να μου προτινετε καποιο οδηγο? βασικα θα παμε μονο κυοτο και οσακα.σας ευχαριστω και χαιρομαι που σας βρηκα
:welcome:welcome αλέξη & bebebo... σας ευχομαι καθε ταξιδι σε "τρελο" προορισμο να γινει πραγματικοτητα.
Bebebo σε ζηλευω (θετικα παντα!), θελω να το κανω κι εγω το ταξιδι αυτο.... σε περιμενουμε να μας γραψεις κατι μολις γυρισεις... Θα σου προτεινα τους DK οδηγους, ως πιο παραστατικους...
 

bebebo

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
:welcome:welcome αλέξη & bebebo... σας ευχομαι καθε ταξιδι σε "τρελο" προορισμο να γινει πραγματικοτητα.
Bebebo σε ζηλευω (θετικα παντα!), θελω να το κανω κι εγω το ταξιδι αυτο.... σε περιμενουμε να μας γραψεις κατι μολις γυρισεις... Θα σου προτεινα τους DK οδηγους, ως πιο παραστατικους...
βεβαιως και θα σας γραψω ..σε ευχαρσιτω .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.541
Μηνύματα
900.339
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom