Νεος στην παρέα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλα εκανεs και το μαρκαρεs απο τωρα Αλεξη , το ταξιδι εχει ηδη αρχισει! Μπραβο που διαλεξατε τα Φιτζι!
Προs τα που προσανατολιζεσαι μετα την προσγειωση στη Nadi?
Εχετε κλεισει καπου?

Bula Alex!:lol:
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Καλα εκανεs και το μαρκαρεs απο τωρα Αλεξη , το ταξιδι εχει ηδη αρχισει! Μπραβο που διαλεξατε τα Φιτζι!
Προs τα που προσανατολιζεσαι μετα την προσγειωση στη Nadi?
Εχετε κλεισει καπου?

Bula Alex!:lol:
Καλημέρα,

Από το αεροδρόμιο του/της Nandi (δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γένους είναι:p) έχω κάνει κράτηση αυτοκινήτου από την Hertz. Από εκεί θα κατευθυνθούμε κατά μήκους της Coral Coast προς το κατάλυμα μας (Hideaway resort) λίγο μετά από την πόλη Sigatoka, περίπου στο κέντρο της διαδρομής. Ο λόγος που διαλέξαμε τη συγκεκριμένη περιοχή είναι κυρίως στρατηγικός, με την έννοια ότι μοιράζει τις αποστάσεις στα δύο και έτσι θα μας δώσε την δυνατότητα να εξερευνήσουμε τουλάχιστον όλο το νότιο τμήμα μέσα στις 8ημέρες που θα έχουμε στην διάθεσή μας.

Bula go2dbeach !!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συγχαρητηρια για το γαμο , συγχαρητηρια και για το ταξιδι :).
Νομιζω οτι για 8 μερεs , εκανεs καλη επιλογη να μεινειs στο κυριωs νησι και να κινηθειs με αυτοκινητο.
Ελπιζω να κανειs εστω μια ολοημερη προs τα νησια Mamanuca και Yasawa αν μπορεσειs! Και μην χασειs μια τελετη Kava και πιεs οσο μπορειs :haha: μην αφησειs τιποτα για καβα :haha:.

Μια χαρη μονο...οταν επιστρεψειs μη μαs ξεχασειs , πληζ μπεs να μαs πειs εντυπωσειs , αντε βαλε και καμια φωτο ετσι να κανουμε ορεξη :)

ΥΓ το www.bulafiji.com θα το εχειs δει ε? Χαλια ειναι το μεροs!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.890
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλωήλθατε και οι δύο! Αλέξη με το καλό και στο άλλο club!:clap:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Συγχαρητήρια και στους δύο για τα επερχόμενα ταξίδια!!!!
AXL954, Στα fiji, όντως να πας, στα νησιά mamanuca. Εχω δεί φωτογραφίες και είναι παράδεισος!!!!
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Συγχαρητηρια για το γαμο , συγχαρητηρια και για το ταξιδι :).
Νομιζω οτι για 8 μερεs , εκανεs καλη επιλογη να μεινειs στο κυριωs νησι και να κινηθειs με αυτοκινητο.
Ελπιζω να κανειs εστω μια ολοημερη προs τα νησια Mamanuca και Yasawa αν μπορεσειs! Και μην χασειs μια τελετη Kava και πιεs οσο μπορειs :haha: μην αφησειs τιποτα για καβα :haha:.

Μια χαρη μονο...οταν επιστρεψειs μη μαs ξεχασειs , πληζ μπεs να μαs πειs εντυπωσειs , αντε βαλε και καμια φωτο ετσι να κανουμε ορεξη :)

ΥΓ το www.bulafiji.com θα το εχειs δει ε? Χαλια ειναι το μεροs!
Η αλήθεια είναι πως ήδη ψάχνω για μια διανυκτέρευση καπου στα Mamanuca (μάλλον για Malolo). Αν δεν βρώ κάτι θα αρκεστώ σε εκδρομούλα.

Αν και οι γνώμες για την τελετή kava διχάζοντε, η περίεργη φύση μου μάλλον θα με κάνει να γίνω ντίρλα από αυτό το πράγμα;) (τουλάχιστον μια φορά). Και παραφράζοντας γνωστή διαφήμιση "ενα ποτηράκι kava σε κάνει να βλέπεις τα πράγματα...λίιιιγο πιο αισιόδοξα"

Φωτογραφίες, αλλά κυρίως πληροφορίες για το "τι και πως" δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανεβάσω.

Το συγκεκριμένο site ήταν από τα πρώτα που έπεσα πάνω τους. Πιστεύω πως είναι αρκετά κατατοπιστικό για να ξεκινήσεις την αναζήτηση.

 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν τελικα καταφερειs να παs στο Malolo , δοκιμασε το φημισμενο Kokoda που οποιοs φαει , το ξανατρωει φανατικα. Στο Malolo φιαχνουν απο τα καλυτερα Kokoda (ψαρι των υφαλων , ελαφρια κρεμα καρυδαs και κομματια πρασινηs και κοκκινηs πιπεριαs ανακατεμενα με κολιανδρο και κρεμυδι). To φιαχνουν με διαφορα ειδη ψαριων , αλλα στο Malolo ειναι το καλυτερο μαζι με το kokoda του νησιου Tokoriki.
Ζητα να σου το σερβιρουν σε κελυφοs καρυδαs , μου εχουν πει οτι ετσι εχει αλλη γευση - δεν το πιστευω , αλλα σιγουρα η θεα του μεσα στην καρυδα προσθετει στην απολαυση.
Θελω κι εγω Φιτζι...:(
 

Attachments

  • 13,8 KB Προβολές: 42

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.356
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom