Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Samion

Member
Μηνύματα
10.462
Likes
9.424
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παει ο κωδικος ΟΑ απο τις πτησεις. Ε βγαλτε κ τα σηματα πια, τι νοημα εχει; Ξερει η γενια της Aegean απο ωναση, οα και χρυσα κουταλια; Αφηστε το σημα για τα 747 του μουσειου που θα γινει…
 

alma

Member
Μηνύματα
3.991
Likes
16.805
Καμια φορα δεν τους καταλαβαινω καθολου. Παει Ταλιν (!), Ριγα, Τυνησια (!!), Μαλτα (των 500.000 κατοικων καταχειμωνο…μα καλα ποιος παει?)
Πέρσυ Γενάρη τίγκα για Μάλτα πάντως οι πτήσεις.Ωραίος καιρός, καλές τιμές σε σούπερ ξενοδοχείο κ Γενάρη ακόμα Χριστουγ.στολισμός. Γεμάτο ζωή η χώρα,αλλά χωρίς τις υπερβολές του καλοκαιριού.
Τα άλλα δεν ξέρω γιατί τα έκοψε,μα η Μάλτα χειμώνα ήταν τέλεια.
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
615
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Παρά πολύ ήρεμα θα πω πως από κοντά τις βρήκα πολύ ωραίες και ιδιαίτερα εκείνη των γυναικών με το παντελόνι.
και εγώ πολύ ήρεμα θα συμφωνήσω μαζί σου. Και εμένα μου αρέσουν. Μου φαίνονται minimal και όπως είπες η γυναικεία με το παντελόνι είναι πολύ σικάτη.
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
107
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Παιδιά εγώ έπαθα ένα σοκ με τις στολές, με το που μπήκα στο αεροπλάνο στις 23 Οκτωβρίου το πρωί, δεν κατάφερα να μην εκφράσω την έκπληξή μου!
"Ω! Αλλάξατε στολές;" Και βλέπω καπάκι ότι αυτό το χάλι μπλε ηλεκτρίκ ήταν ίδιο με το χρώμα του ραφιού στο galley κι αναρωτήθηκα εντελώς αφελώς κι αυθόρμητα "Τις φτιάξατε ειδικά για τα neo ή θα τις χρησιμοποιείτε και στα άλλα αεροσκάφη".
"Αυτές είναι οι καινούριες μας στολές. Από σήμερα αυτές φοράει όλος ο στόλος μας" μου απαντάει η αεροσυνοδός. Δεν ήθελα κι εγώ να τις αποπάρω τις καημένες τις αεροσυνοδούς, τους ευχήθηκα να τους βολέψουν και να είναι καλοφόρετες.
Καλέ, τι κιτς που είναι! Νόμιζα ότι ήταν λόγω Halloween, όμως κατάλαβα ότι ήρθαν για να μείνουν... Επιπροσθέτως, μου φαίνονται πολύ κακές ποιοτικά, σίγουρα δεν στρώνουν καλά και πέρασα τις επόμενες ώρες προσπαθώντας να βρω τι μου θυμίζουν...Μα φυσικά, το Star Trek!
Και μετά από λίγο διαβάζω στο διαδίκτυο για τις νέες στολές της Aegean. Χα, χα, έτσι εξηγείται λοιπόν!
Δούναι και λαβείν! Τουλάχιστον να μην ήταν τόσο χάλια! Οι προηγούμενες ήταν υπέρκομψες. Αυτές εδώ είναι για γκαρσόνια, χωρίς να υποτιμώ το επάγγελμα...
 

Pel

Member
Μηνύματα
779
Likes
4.142
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ ρώτησα μια υπάλληλο της Aegean ποιες προτιμούν και μου είπε μακράν αυτές, γιατί είναι φόρεμα και είναι πιο άνετες, σε αντίθεση με τις προηγούμενες που ήταν φούστα πουκάμισο και έπρεπε να προσέχουν μην βγαίνει έξω ή δεν στρώνει το πουκάμισο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Εγώ ρώτησα μια υπάλληλο της Aegean ποιες προτιμούν και μου είπε μακράν αυτές, γιατί είναι φόρεμα και είναι πιο άνετες, σε αντίθεση με τις προηγούμενες που ήταν φούστα πουκάμισο και έπρεπε να προσέχουν μην βγαίνει έξω ή δεν στρώνει το πουκάμισο.
Φορεμα ηταν αλλα τολμανε να πουν κι αλλιως?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.355
Likes
5.200
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δηλαδή κάποιος μπαίνει να πετάξει και αυτό που τον ενδιαφέρει εκείνη τη στιγμή είναι η στολή της αεροσυνοδού ή το χρώμα στο προσκέφαλο του καθίσματος.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Δηλαδή κάποιος μπαίνει να πετάξει και αυτό που τον ενδιαφέρει εκείνη τη στιγμή είναι η στολή της αεροσυνοδού ή το χρώμα στο προσκέφαλο του καθίσματος.
Αυτο. Σημερα ενω ημουν στην πορτα του αεροπλανου ετοιμη να μπω και ο μπροστινος ρωτουσε την αεροσυνοδο που υποδεχεται, ενα σωρο ερωτησεις για τις στολες. Και εγω περιμενα απο πισω. Αν δεν ειχα διαβασει τη συζητηση εδω δεν θα καταλαβαινα τι επαιξε.

Λογω της ολης συζητησης μπηκα σε διαδικασια να τις παρατηρησω κ εχω να πω οτι απο πατρον, ραφες, υφασμα ειναι ενα μαυρο χαλι. Για οποιον ξερει βασικη ραπτικη, ειναι ολοφανερο. Το SHEIN εχει πολυ πιο καλοφτιαγμενα ρουχα. Επισης ειδα κ σετ με ζωνες.

Εμενα ενα πραγμα με εκνευριζει, κατα τα αλλα αδιαφορω.
Με εκνευριζει οτι το 2023 πρεπει να φορανε τοσο αβολα ρουχα. Και παπουτσια. Και μαλλια. Και ποσο μαλλον σε υπερατλαντικες. Θα επρεπε εστω να υπαρχει η επιλογη για οσους θελουν να φορανε κατι σε πιο φορμα κ σε πιο αθλητικου τυπου παπουτσι. Και η επιλογη να μη βαφονται αν δεν θελουν. Απιστευτες καταστασεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.838
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom