ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
1)Ναι(αλλα και παραπανω θα βρεις να κάνεις πραγματα)
2)το πρώτο αλλά και λόγω καιρού
3)ESTA ή Visa
4)Τσεκαρε παντού.. Αν πάτε παρέα ισως κάποιο airbnb ρίξει το κοστος
τι είναι το εστα κ ποσό κοστίζει ; Η βίζα ποσό κοστίζει ; Χρειάζεται κάποιο εμβόλιο κοβιντ ;
 
Μηνύματα
190
Likes
846
τι είναι το εστα κ ποσό κοστίζει ; Η βίζα ποσό κοστίζει ; Χρειάζεται κάποιο εμβόλιο κοβιντ ;
Η έστα είναι ταξιδιωτικό έγγραφο που βγάζεις αντί για βίζα και κοστίζει γύρω στα 20 δολλάρια. Αν δικαιούστε ΈΣΤΑ, μην μπείτε καν στη διαδικασία να κάνετε αίτηση για τουριστική βίζα διότι θα σας απορριφθεί. Δε ζητάνε πια εμβόλιο COVID
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Η έστα είναι ταξιδιωτικό έγγραφο που βγάζεις αντί για βίζα και κοστίζει γύρω στα 20 δολλάρια. Αν δικαιούστε ΈΣΤΑ, μην μπείτε καν στη διαδικασία να κάνετε αίτηση για τουριστική βίζα διότι θα σας απορριφθεί. Δε ζητάνε πια εμβόλιο COVID
οποτε κανείς αυτήν την αίτηση εστα μόνο κ είσαι κομπλέ ; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο από ταξιδιωτικό έγγραφο ; Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! ❤
 
Μηνύματα
190
Likes
846
οποτε κανείς αυτήν την αίτηση εστα μόνο κ είσαι κομπλέ ; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο από ταξιδιωτικό έγγραφο ; Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! ❤
Από άποψη βίζας ναι. Φυσικά θέλετε και το διαβατήριό σας το οποιο πρέπει να είναι valid για τουλαχιστον 6 μηνες μετα την ημερομηνία του ταξιδιού
 

Hayate

Member
Μηνύματα
934
Likes
6.007
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
τι είναι το εστα κ ποσό κοστίζει ; Η βίζα ποσό κοστίζει ; Χρειάζεται κάποιο εμβόλιο κοβιντ ;
Official ESTA Application Website, U.S. Customs and Border Protection

Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο από έγγραφα ..Ταξιδιωτική ασφάλεια αν και δεν είναι υποχρεωτική γίνεται υποχρεωτική αν σκεφτείς το υπέρογκο κόστος σε περίπτωση νοσηλείας..
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Από άποψη βίζας ναι. Φυσικά θέλετε και το διαβατήριό σας το οποιο πρέπει να είναι valid για τουλαχιστον 6 μηνες μετα την ημερομηνία του ταξιδιού
ναι αυτό είναι οκ απλά επειδή δεν έχω ψάξει καθόλου τι χρειάζεται γι αυτό είπα να ρωτήσω εδώ που τα ξέρετε όλα !! Ευχαριστώ πολύ !
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Official ESTA Application Website, U.S. Customs and Border Protection

Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο από έγγραφα ..Ταξιδιωτική ασφάλεια αν και δεν είναι υποχρεωτική γίνεται υποχρεωτική αν σκεφτείς το υπέρογκο κόστος σε περίπτωση νοσηλείας..
ευχαριστώ πολύ ! Ναι κ ταξιδιωτική ασφάλιση σίγουρα !
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Official ESTA Application Website, U.S. Customs and Border Protection

Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο από έγγραφα ..Ταξιδιωτική ασφάλεια αν και δεν είναι υποχρεωτική γίνεται υποχρεωτική αν σκεφτείς το υπέρογκο κόστος σε περίπτωση νοσηλείας..
Για να χρησιμοποιήσεις χρεωστική ή πιστωτική κάρτα θα πρέπει να ενημερώσεις την τράπεζα ότι θα βρίσκεσαι εκεί ; Όταν είχαμε παει Ταϋλάνδη είχαμε πάρει τηλ την εθνική κ μας είπαν ότι δεν χρειαζόταν απλά έτσι ρωτάω !
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
216
Likes
120
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εχει ταξιδέψει κανείς προς τα εκεί με iberia?
έχω κλείσει Μαδρίτη 10 μέρες κ είπα να πεταχτούμε τελικά 7 μέρες νέα Υόρκη κ μετά λίγο Μαδρίτη 😳!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
934
Likes
6.007
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Για να χρησιμοποιήσεις χρεωστική ή πιστωτική κάρτα θα πρέπει να ενημερώσεις την τράπεζα ότι θα βρίσκεσαι εκεί ; Όταν είχαμε παει Ταϋλάνδη είχαμε πάρει τηλ την εθνική κ μας είπαν ότι δεν χρειαζόταν απλά έτσι ρωτάω !
Ο κάθε υπάλληλος κάθε φορά που παίρνω τηλ μου λέει και διαφορετικά πράγματα,είτε καλά κάνατε και πήρατε,είτε δεν χρειάζεται.. οπότε έχω καταλήξει να παίρνω τηλεφωνο για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχω θέμα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.481
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom