Αμοργός Νάξος Νάξος - Αμοργός

GTS

Member
Μηνύματα
6.862
Likes
19.126
Η Αιγιαλη είναι ότι χειρότερο αν είσαι πάνω από 25 βαριά 30. Χάλια κλίμα, ζέστη, υγρασία, τραγική αισθητική, καμία σύγκριση με την ωραιότερη και με υψηλότατη αισθητική χώρα των Κυκλάδων.
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
184
Likes
251
Η Αιγιαλη είναι ότι χειρότερο αν είσαι πάνω από 25 βαριά 30. Χάλια κλίμα, ζέστη, υγρασία, τραγική αισθητική, καμία σύγκριση με την ωραιότερη και με υψηλότατη αισθητική χώρα των Κυκλάδων.
Ειμαι 44. Η χωρα αρεσε πολυ σε κατι παρεες απο φοιτητριες που γνωρισαν σε ηρεμα μπαρακια παρεες απο ανδρες μουσικους. Αν δεν ειστε μελος παρεας, πηγαιντε, φατε, αλλα τι αλλο να κανετε στη χωρα; Ουτε πλατεια δεν εχει.
 

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Ο,τι καλυτερο ειναι η Αιγιαλη. Να επισκεφθειτε και τα κοντινα στην Αιγιαλη χωρια για φαγητο. Και να αγορασετε ή να μαζεψετε λιγο φασκομηλο. Και τα παρτυ στην Q ειναι πολυ ωραια χαχα
τέλεια! σημειώθηκε για το πάρτυ! Ευχαριστώ πολύ !!
 

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Είναι οριακά λίγες για την Αμοργό, σε καμία περίπτωση αρκετές, παίρνεις όμως μια γεύση. Για τη Νάξο όπως τα λες, είναι μεγάλο νησί.

Αν είναι η πρώτη φορά δε θα έμενα Αιγιάλη. Ακόμα και τα Κατάπολα είναι προτιμότερα λόγω της κοντινής απόστασης με τη Χώρα.
ευχαριστώ πολύ, θα το ξαναψαξουμε ίσως....!
 

annoula

Member
Μηνύματα
294
Likes
589
Γεια σας!
Σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε φέτος στην Αμοργο και στην Νάξο. Λέμε για Αμοργο γύρω στις 4 μέρες και γύρω στις 3 στην Νάξο. Μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει αν είναι αρκετές για την Αμοργο ? Γιά την Νάξο πιστεύω πως δεν είναι..
Επίσης στην Αμοργο κατα πάσα πιθανότητα θα μείνουμε στην Αιγιάλη μήπως γνωρίζει κάποιος αν είναι καλά ?

σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας !!
Μα εχεις διαλεξει νησαρες. Δεν φτανουν οι μερες. Αυτα τα νησια ειναι για να πας εκει, εννοω σε ενα απ τα 2 κ να συνδυασεις μς το καθενα κατι μικρο π.χ. κουφονησι η μια δονουσα. Η Ναξος εχει κ πανεμορφα ορεινα χωρια. Αν πας, κατσε για πορτοκαλοπιτα στην πλατεία στο Φιλώτι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.048
Likes
6.440
Ειμαι 44. Η χωρα αρεσε πολυ σε κατι παρεες απο φοιτητριες που γνωρισαν σε ηρεμα μπαρακια παρεες απο ανδρες μουσικους. Αν δεν ειστε μελος παρεας, πηγαιντε, φατε, αλλα τι αλλο να κανετε στη χωρα; Ουτε πλατεια δεν εχει.
Αν δεν είσαι μέλος της παρέας χωνεσαι και γίνεσαι.
Ρε συ Κώστα τα ίδια θα λέμε με πέρυσι; Η φάση θέλει θάρρος. Όποιος δεν ζητάει δεν λαμβάνει.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
264
Likes
116
Τι να κανουν ολη μερα στη χωρα και τα μιζερα Καταπολα. Η Αιγιαλη εχει και παραλιες και μαγαζια και χωρια διπλα
Θεωρείς την Αιγιάλη καλύτερη από τα Κατάπολα για διαμονή; Απλά σκεφτόμαστε για το βράδυ να έχει κόσμο, κίνηση γενικά για κανένα ποτό και έτσι
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
184
Likes
251
Σαφως και εχει πιο πολλα μερη για ποτο. Το μονο πλεονεκτημα των Καταπολων ειναι οτι βρισκονται κοντα στη χωρα. Εσεις μπορει να θελετε να βγαινετε στη χωρα.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
264
Likes
116
Σαφως και εχει πιο πολλα μερη για ποτο. Το μονο πλεονεκτημα των Καταπολων ειναι οτι βρισκονται κοντα στη χωρα. Εσεις μπορει να θελετε να βγαινετε στη χωρα.
Ευχαριστώ πολύ.
Γενικά μας αρέσει να μένουμε κοντά στη θάλασσα (μία φορά που πήγαμε Σίφνο και μείναμε στην Απολλωνία, εγώ τουλάχιστον ένα βράδυ μόνο γιατί λόγω ασθένειας συγγενικού προσώπου έπρεπε άμεσα να επιστρέψω, δεν ενθουσιάστηκα από αυτό το βράδυ από αυτό που είδα).
Οπότε προτιμάμε να μένουμε και να βγαίνουμε για βράδυ σε μέρος δίπλα στη θάλασσα. Πάντως γραφικά είναι και τα Κατάπολα και η Αιγιάλη (τουλάχιστον από τις φωτογραφίες του street view αλλά και άλλων φωτογραφιών των Google maps).
Δεν αποφασίσαμε ακόμα για Αμοργό ("παίζει" πολύ δυνατά στις επιλογές μας και η Κάρπαθος), αλλά αν τελικά πάμε Αμοργό, μήπως να χωρίσουμε τις μέρες και στα Κατάπολα και στην Αιγιάλη;
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
184
Likes
251
Ευχαριστώ πολύ.
Γενικά μας αρέσει να μένουμε κοντά στη θάλασσα (μία φορά που πήγαμε Σίφνο και μείναμε στην Απολλωνία, εγώ τουλάχιστον ένα βράδυ μόνο γιατί λόγω ασθένειας συγγενικού προσώπου έπρεπε άμεσα να επιστρέψω, δεν ενθουσιάστηκα από αυτό το βράδυ από αυτό που είδα).
Οπότε προτιμάμε να μένουμε και να βγαίνουμε για βράδυ σε μέρος δίπλα στη θάλασσα. Πάντως γραφικά είναι και τα Κατάπολα και η Αιγιάλη (τουλάχιστον από τις φωτογραφίες του street view αλλά και άλλων φωτογραφιών των Google maps).
Δεν αποφασίσαμε ακόμα για Αμοργό ("παίζει" πολύ δυνατά στις επιλογές μας και η Κάρπαθος), αλλά αν τελικά πάμε Αμοργό, μήπως να χωρίσουμε τις μέρες και στα Κατάπολα και στην Αιγιάλη;
Ειναι μια ιδεα κι αυτη. Αν εχετε αυτοκινητο η διαδρομη Καταπολα Χωρα ειναι μικρη. Δεν εχω κατι παραπανω να συμβουλεψω, τα ζυγιζεις και βλεπεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.356
Μηνύματα
889.790
Μέλη
39.032
Νεότερο μέλος
tzouliadakim

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom