Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

cop4u

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Β.Ακρωτήρι-Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ!!!!
elpono....υπαρχει και αλλη λυση, ποιο συντομη απο ολες τις αλλες....περισσοτερο βεβαια δαπανηρη....Aero Club Como
Φαντασου ομως.... Ποσοι Ελληνες εχουν κανει βολτα πανω απο την Λιμνη με Υδροπλανο?????ΕΕΕΕ
Υ.Γ.cop4u σου παει κλυτερα αυτη η φατσουλα και την προτιμω!!!!!!


ΟΚ θα το έχω υπόψιν!:);)
 

yiannis1981

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλανδη for ever
Να σας ρωτησω κι εγω κατι?
Στις γιορτες των χριστουγγενων θα αξιζει εκει?Μηπως θα εχω προβλημα με τα χιονια και θα εχουμε καπου να βγουμε το βραδυ ή θα ειναι υπερβολικα ησυχα χωρις καθολου κοσμο?
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Θα ηθελα τη γνωμη σας. Παω 11/9 Κομο και θα μεινουμε Cadenabbia στο Hotel Britannia Excelsior www.hotelbritanniacadenabbia.com . Θεωρω οτι ειναι κοντα σε ολα τα ωραια μερη. Το συγκεκριμενο χωριουδακι ειναι οντως μια καλη εδρα για τις εξορμησεις στην ευρυτερη περιοχη?...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Θα ηθελα τη γνωμη σας. Παω 11/9 Κομο και θα μεινουμε Cadenabbia στο Hotel Britannia Excelsior www.hotelbritanniacadenabbia.com . Θεωρω οτι ειναι κοντα σε ολα τα ωραια μερη. Το συγκεκριμενο χωριουδακι ειναι οντως μια καλη εδρα για τις εξορμησεις στην ευρυτερη περιοχη?...
Επιστρέφω από Κόμο στις 12 Αυγούστου. Δεσμεύομαι να σου απαντήσω λεπτομερώς.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Θα ηθελα τη γνωμη σας. Παω 11/9 Κομο και θα μεινουμε Cadenabbia στο Hotel Britannia Excelsior www.hotelbritanniacadenabbia.com . Θεωρω οτι ειναι κοντα σε ολα τα ωραια μερη. Το συγκεκριμενο χωριουδακι ειναι οντως μια καλη εδρα για τις εξορμησεις στην ευρυτερη περιοχη?...
Με την προυποθεση οτι υπαρχει αυτοκινητο.....Απο το como εισαι περιπου στα 35χιλ.
Αλλα.....Σαν "βαση" ειναι καλη......Υπαρχει το ferry το οποιο σε παει κατευθειαν απεναντι....Bellagio!!!!!!!Μαγικα....αφηνεις το αυτοκινητο, κανεις τις βολτες σου, πινεις το εσπρεσακι σου....και ξεκινας για como αλλα απο τον παραλιακο....του
Bellagio, θα με θυμηθεις!!!!!Συμφερει η λυση αυτη για λιγοτερο χρονο μετακινησεων....
Δεν αναφερεις ποσο θα μεινεις......Αν χρειαστεις κατι αλλο, εδω ειμαστε!!!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Με την προυποθεση οτι υπαρχει αυτοκινητο.....Απο το como εισαι περιπου στα 35χιλ.
Αλλα.....Σαν "βαση" ειναι καλη......Υπαρχει το ferry το οποιο σε παει κατευθειαν απεναντι....Bellagio!!!!!!!Μαγικα....αφηνεις το αυτοκινητο, κανεις τις βολτες σου, πινεις το εσπρεσακι σου....και ξεκινας για como αλλα απο τον παραλιακο....του
Bellagio, θα με θυμηθεις!!!!!Συμφερει η λυση αυτη για λιγοτερο χρονο μετακινησεων....
Δεν αναφερεις ποσο θα μεινεις......Αν χρειαστεις κατι αλλο, εδω ειμαστε!!!
Θα πάω 11/9 με 14/9. Στην ουσία έχω 3 μέρες γεμάτες. Ναι θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο. Αξίζει να περάσουμε και από Λουγκάνο?
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Αν σκεφτεσαι λουγκανο.....Προτεινω ανεπυφυλακτα....stresa!!!!!!Μπορεις να διαθεσεις μια ολοκληρη μερα σε αυτη την απιστευτη Λιμνη....Να επισκεφθεις τα
3 νησακια που εχει και να περασεις πραγματικα αξεχαστα......!!!!Να περπατησεις
μεσα σε παλατια.....σε κηπους τεραστιους με ΛΕΥΚΑ παγωνια.....να χορεψεις με
παραδοσιακες Ιταλικες ορχηστρες που παιζουν πραγματικα ονειρικα.....Τι να σου
πρωτοπω....πραγματικα το μερος ειναι απιστευτο!!!!!!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Αν σκεφτεσαι λουγκανο.....Προτεινω ανεπυφυλακτα....stresa!!!!!!Μπορεις να διαθεσεις μια ολοκληρη μερα σε αυτη την απιστευτη Λιμνη....Να επισκεφθεις τα
3 νησακια που εχει και να περασεις πραγματικα αξεχαστα......!!!!Να περπατησεις
μεσα σε παλατια.....σε κηπους τεραστιους με ΛΕΥΚΑ παγωνια.....να χορεψεις με
παραδοσιακες Ιταλικες ορχηστρες που παιζουν πραγματικα ονειρικα.....Τι να σου
πρωτοπω....πραγματικα το μερος ειναι απιστευτο!!!!!!
Οταν λες Stresa......λιγακι ασχετος....που ακριβως βρισκεται?...Αξιζει τοσο πολυ ωστε να διαθεσω μια ολοκληρη ημερα απο τις 3 ουσιαστικα που εχω, σε ενα μερος?
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Οταν λες Stresa......λιγακι ασχετος....που ακριβως βρισκεται?...Αξιζει τοσο πολυ ωστε να διαθεσω μια ολοκληρη ημερα απο τις 3 ουσιαστικα που εχω, σε ενα μερος?

Φυσικά και αξίζει...Πάτα στο google Stressa, Isola bella, Isola dei Pescatori και Isola Madre...Θα καταλάβεις το λόγο...
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Φυσικά και αξίζει...Πάτα στο google Stressa, Isola bella, Isola dei Pescatori και Isola Madre...Θα καταλάβεις το λόγο...
Δεν χρειαστηκε και πολυ να συμφωνησω μαζι σας...Επιστρεφοντας στο Μιλανο για αναχωρηση για Αθηνα θα διαθεσω την ημερα μου εκει!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.019
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom