Ryanair Μικρές συμβουλές για τη ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Ναι, δεν απαντούσα σε σενα βέβαια, αλλά αυτά που γράφεις είναι ΟΚ, απολύτως σεβαστά.
Εγώ δεν έχω δει ποτέ κλωτσιές κλπ στις χαμηλού κόστους. Ποτέ στα τόσα χρόνια που πετάω με αυτές. Και ποτέ δεν με ενόχλησε κάτι πάνω στο αεροπλάνο.
Με τα άλλα που γράφτηκαν παραπάνω συμφωνείς ή δεν μπαίνεις στον κόπο να απαντήσεις;
Πιστεύω πως η άποψη του καθενός μας εδώ μέσα διαμορφώνεται από τις εμπειρίες του αλλά και από τις δυνατότητες που έχει προσωπικά (τόπος κατοικίας, εργασία, οικονομικά, γούστα, οικογενειακή κατάσταση, κλπ). Άρα λοιπόν εγώ προτιμώ πάντα τις εταιρίες χαμηλού κόστους και ποτέ τις ακριβές, ειδικά τις ελληνικές...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Εδώ θα συμφωνήσω με την Twinkie.
Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με την easyjet, κυρίως γιατί είχε καλύτερες τιμές για τον προορισμό που ήθελα. Αυτό το πράγμα του να στέκομαι όρθια και να περιμένω να αρχίσει η επιβίβαση για να μπω σχετικά από τους πρώτους στο αεροπλάνο και να καθήσω σε μία θέση της προκοπής (και μαζί με την παρέα μου, όχι να καταλήξουμε ο ένας μπροστά και ο άλλος πίσω), ειλικρινά δεν το αντέχω! :xmas_evil:
Το κάνω, ναι, εν γνώση μου, ναι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το θεωρώ και πλεονέκτημα, ούτε το παρουσιάζω σαν τέτοιο! Χίλιες φορές να είχε αριθμημένες θέσεις, να μπαίνεις με την ησυχία σου στο αεροπλάνο (κι ας είσαι και ο τελευταίος που θα μπεις) και να ξέρεις ότι η θεσούλα σου είναι εκεί και σε περιμένει (και κανένας δεν πρόκειται να καθήσει στη δική σου θέση).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πιστεύω πως η άποψη του καθενός μας εδώ μέσα διαμορφώνεται από τις εμπειρίες του αλλά και από τις δυνατότητες που έχει προσωπικά (τόπος κατοικίας, εργασία, οικονομικά, γούστα, οικογενειακή κατάσταση, κλπ). Άρα λοιπόν εγώ προτιμώ πάντα τις εταιρίες χαμηλού κόστους και ποτέ τις ακριβές, ειδικά τις ελληνικές...
Πάντα οι απόψεις μας διαμορφώνονται από τις εμπειρίες μας. Αυτό σε καμία περίπτωση δε μπορεί να αντικαταστήσει όμως κάποιες αντικειμενικές αλήθειες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Ας κάνουν λοιπόν έρευνες οι εταιρίες και ας μετρήσουν τί επιθυμεί ο κόσμος και ας αλλάξουν την τακτική τους. Αρκεί να μην αυξηθεί όμως ο χρόνος επιβίβασης!
Κάτι θα ξέρουν αυτοί που αποφάσισαν να πετάνε χωρίς αριθμημένες θέσεις, λέτε να θέλουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Ρε φίλε προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου αλλά δεν παίζεσαι...

Στο είπα και χθες βράδυ λες μπούρδες και τσαντίζεσαι όταν σε διορθώνουν...

Πρώτα απόλα από το skyscanner ΔΕΝ μπορείς να αγοράσεις εισιτήρια... ΤΕΛΟΣ... το skyscanner είναι ένα site που συγκρίνει τιμές αεροπορικών εταιριών... από εκεί και μετά πηγαίνεις σε σελίδες που πουλάνε εισιτήρια και αγοράζεις... τι στο διάολο επιμένεις δεν καταλαβαίνω...

Μετά, ο Θανάσης σου έδειξε πως το skyscanner βγάζει και δρομολόγια της Ryan...εσύ βέβαια έγραψες ολόκληρο σεντόνι με αρλούμπες ότι δήθεν δεν τα παρουσιάζει και τώρα κατάπιες την γλώσσα σου... ρε συ δεν το ξέρεις το θέμα αεροπορικές εταιρίες, έκανες πέντε ταξίδια με την FR και νομίζεις ότι τα έμαθες όλα... ε δεν είναι βρε παιδί μου στο έχω ξαναπεί κράτα πισινές γιατί ξεφτυλίζεσαι...

Καθόλου της κακομοίρας δεν γίνεται στις regular εταιρίες αλλά δεν θες να το καταλάβεις... όταν έχω αριθμημένη θέση ούτε βιάζομαι ούτε σπρώχνομαι όπως στις loco απλά πηγαίνω χαλαρά και κάθομαι στην θέση μου... γιατί να γίνει της κακομοίρας την στιγμή που έχω την θέση μου και με ποιόν να μαλώσω? Υπάρχει περίπτωση να πάρει ο άλλος τσαμπουκά την θέση μου? Σοβαρά τώρα τα λες αυτά? Τώρα εσύ με το μυαλό σου νομίζεις ότι όσο πιο γρήγορα γεμίζει το αεροπλάνο τόσο πιο γρήγορα φεύγει... για slots oύτε που έχεις ακούσει... στο ξαναλέω δεν ξέρεις βασικά πράγματα και το παίζεις ξερόλας... σταμάτα να ποστάρεις σαχλαμάρες και ρώτα να μαθαίνεις... δεν στο λέω για να σε υποτιμήσω αλλά αγνοείς ακόμα και τα βασικά... μια καλή ευκαιρία για να μάθεις ήταν στο άλλο site αλλά σύμφωνα με την πάγια τακτική σου άρχισες κι εκεί τις αρλούμπες και σε σκουπίσανε... ας πρόσεχες...

Λες εσύ πια να μην έχω ταξιδέψει ποτέ στη ζωή μου με την Ryan και όσα λέω να τα βγάζω από το μυαλό μου? Τα έγραψα και τα ξαναέγραψα... το προσόν της FR είναι ότι είναι φτηνή... πέραν τούτου ουδέν... το να πάω δηλαδή με δαύτη ένα Π/Σ/Κ από την Ρόδο στη Ρώμη με 10? όπως λες είναι ευκαιρία και φυσικά θα το έκανα... δυό, δυόμιση ώρες ταξίδι είναι δέκα ευρώ έδωσα το παίρνω απόφαση οτι θα στριμωχτώ και πάω... άλλο αυτό και άλλο να βασίσω όλοκληρες τις διακοπές μου στα δρομολόγια της FR να ταξιδεύω μόνο με αυτή, να ταλαιπορούμαι για να γλιτώσω 100? και να το διαφημίζω και σαν κατόρθωμα από πάνω... αυτό το απλό πράγμα δεν το καταλαβαίνεις ... τι άλλο να κάνω πια...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Κάτι θα ξέρουν αυτοί που αποφάσισαν να πετάνε χωρίς αριθμημένες θέσεις, λέτε να θέλουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο;
Τo ότι πουλάνε speed boarding και κονομάνε από εκεί μήπως σου λέει κάτι?
Το ότι γλιτώνουν κόστος μια που δεν κάνουν διαχείριση θέσεων στο σύστημά τους μήπως σου λέει κάτι παραπάνω?

Peter τα είπαμε, δεν ξέρεις ούτε τα βασικά, γράφεις ότι σου κατεβαίνει στο μυαλό και το χειρότερο όλων είναι ότι θεωρείς τις μπούρδες που γράφεις σοβαρά επιχειρήματα...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
να πω και γω ......
ημουν low cost lover στα 20 something
τωρα στα 30φευγα θελω λιγακι την βολη μου...και το γυρισα σε high cost lover:xmas_cheesygrin:
Αλλα μια Ρωμη με ενα 50αρικακι την πεταω αμα λαχει:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
Και ενα Βερολινακι....
Αλλα να βασισω ολοκληρο ταξιδι(πολυημερο)σε low cost... ΠΟΤΕ!!!
Αυτα τα ολιγα (ραπανακι στη κουβεντα σας η Παγωνα)
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Γιατί ευαγγελία; Η ζωή θέλει κέφι, μην αφήνεις τους άλλους να σε σέρνουν όπου θέλουν. Πονηρέψου, ζήτα κάτι καλύτερο. Τόσος κόσμος ταξιδεύει στην Ευρώπη με 30 ευρώ την πτήση, τί νοοτροπία είναι αυτή που αναπαράγεις; Νέοι άνθρωποι είμαστε. Θέλεις να μείνουμε πίσω στη δεκαετία του 90; Δεν μπορώ να σε καταλάβω. Και δεν φταίει που τα λέω αυτά γιατί δεν μένω στην Αθήνα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά ΜΗΝ ξεφεύγετε πάλι γιατί θα κλειδωθεί ΚΑΙ αυτό το θέμα.

Έχουμε σχετικό travel war που μπορείτε να παίξετε χριστουγεννιάτικες φάπες με την ησυχία σας :xmas_mrgreen:

Σας παρακαλώ συνεχίστε μόνο on topic. :xmas_biggrin:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.957
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom