Τουρκία Με τον Πεθερό στήν Πόλη

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Η αγορά στο ortakoy γίνεται μονο σκ.απο το πρωι μεχρι το βραδυ.παρε ταξί να σε πανε ξέρουν αυτοι.έχει τζέρτζελο και πολύ χρώμα..
για την ψαραγορά δεν εννοώ αυτή του κουμ καπί.ειναι η κεντρική τους γύρω απο την istikal cadesi αν θυμάμαι καλά..πήγα με τα πόδια..πίσω στα στενάκια.
αντε άνοιξη θα παω παλι αν θέλει ο αλλάχ!!
Δευτέρα με Παρασκευή θα πάμε ,οποτε ΣΚ δεν παίζει .
την κεντρική που λες τοτε την ξέρω οκ !!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Δευτέρα με Παρασκευή θα πάμε ,οποτε ΣΚ δεν παίζει

ασχετα με το παζαρι Χρήστο..που για εμενα προσωπικά δεν ελεγε και τίποτα...και δεν χάνεις κάτι...πηγαινε μια βραδιά στο ορτακοι...κατέβα στο kabatas με το τραμ....προχωρηστε με τα ποδια, αν δεν ειστε κουρασμενοι απο τις περιπλανήσεις της ημέρας μεχρι το besiktas περνώντας πρώτα απο το dolma bahce, και παρτε ταξί απο την παραλία του besiktas για ortakoy...ειναι κοντα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Δευτέρα με Παρασκευή θα πάμε ,οποτε ΣΚ δεν παίζει

ασχετα με το παζαρι Χρήστο..που για εμενα προσωπικά δεν ελεγε και τίποτα...και δεν χάνεις κάτι...πηγαινε μια βραδιά στο ορτακοι...κατέβα στο kabatas με το τραμ....προχωρηστε με τα ποδια, αν δεν ειστε κουρασμενοι απο τις περιπλανήσεις της ημέρας μεχρι το besiktas περνώντας πρώτα απο το dolma bahce, και παρτε ταξί απο την παραλία του besiktas για ortakoy...ειναι κοντα...

Και όχι μόνο Dolma Bahce αλλά και Four season ,Ciragan saray .

Απο Besiktas πρός Οrtakoy πήγα με αστικό λεοφωρείο που ηταν ανεπανάλυπτη εμπειρία ( το είχα γράψει και στην ιστορία )
φουλ πρόγραμμα ( φανάρια με κόκκινο - προσπέραση στο αντίθετο -και ταχύτητα τέρμα γκάζι )
Οσοι είναι λάτρεις της αδρεναλίνης το προτείνω ,πιο τρομακτική εμπειρία απο τα ταξί :haha::haha:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Επειδή στο προηγούμενο ταξίδι το κρέας είχε την τιμητική του στο προσεχώς λέμε να το ρίξουμε στο ψάρι μιας και είναι καλοκαίρι .

Εχω τσεκάρει ηδη καποια αλλά θα ήθελα προτάσεις απο μέλη του forum και οσο αφορά βραδυνή διασκέδαση περα του Reina και 360 που μου είναι ήδη γνωστά
le pecheur tarabya,ετοιμάσου να ξηλωθεις,για να μειωσεις το κοστος πήγαινε με το μετρο απο ταξίμ και μετα ταξι.Εκπληκτικη θεα στις Συμπληγαδες..

Για βράδυ δοκιμασε το supperclub,απέναντι απο το Reina χωρίς τους celebrities αλλα με εκπληκτικη house μουσικη και performers..400 λίρες η φιάλη..!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Δευτέρα με Παρασκευή θα πάμε ,οποτε ΣΚ δεν παίζει

ασχετα με το παζαρι Χρήστο..που για εμενα προσωπικά δεν ελεγε και τίποτα...και δεν χάνεις κάτι...
Δεν ξέρω τι είδες εσύ στο παζάρι αλλα μην το ισοπεδώνομε κιόλας...
έχει πολλα μυστικά για οποιον ξέρει να ψάχνει και να εκτιμά παληα πράγματα ξεχασμένα μεν αλλα με αξία δέ!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
έχει πολλα μυστικά για οποιον ξέρει να ψάχνει και να εκτιμά παληα πράγματα ξεχασμένα μεν αλλα με αξία δέ

δεν ισοπεδωνω τιποτα!!! αυτο που ειδα εγω πριν 20 μερες βραδυ κυριακης στο ορτακοι,εσυ δεν ξερω αν βρεθηκες προσφατα εκεί, δεν ειχε τιποτε απο παλια αντικειμενα...μόνο φουλαρια,μπιχλιμπιδια,γυαλιά,τσαντες μαιμου,κομπολογια, εναν παγκο με ασημενια κοσμηματα που τα ζυγιζαν και ετσι εβγαζαν την αξια τους,βιβλία που ισως μεσα εκει να ειχε και ¨παλιά",παπουτσια,εσωρουχα και διαφορα αλλα πανηγυρτζιδικα.....αυτα ειδα εγω...
αυτο που λες εσυ, νομιζω οτι ειχες αναφερει παλιά σε καποιο αλλο ποστ σου οτι γινεται νωρις το πρωι της κυριακής....όπως ακριβως αναφερουν και οι ταξιδιωτικοι οδηγοί...τουλαχιστον ο δικός μου ...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
έχει πολλα μυστικά για οποιον ξέρει να ψάχνει και να εκτιμά παληα πράγματα ξεχασμένα μεν αλλα με αξία δέ

δεν ισοπεδωνω τιποτα!!! αυτο που ειδα εγω πριν 20 μερες βραδυ κυριακης στο ορτακοι,εσυ δεν ξερω αν βρεθηκες προσφατα εκεί, δεν ειχε τιποτε απο παλια αντικειμενα...μόνο φουλαρια,μπιχλιμπιδια,γυαλιά,τσαντες μαιμου,κομπολογια, εναν παγκο με ασημενια κοσμηματα που τα ζυγιζαν και ετσι εβγαζαν την αξια τους,βιβλία που ισως μεσα εκει να ειχε και ¨παλιά",παπουτσια,εσωρουχα και διαφορα αλλα πανηγυρτζιδικα.....αυτα ειδα εγω...
αυτο που λες εσυ, νομιζω οτι ειχες αναφερει παλιά σε καποιο αλλο ποστ σου οτι γινεται νωρις το πρωι της κυριακής....όπως ακριβως αναφερουν και οι ταξιδιωτικοι οδηγοί...τουλαχιστον ο δικός μου ...
έτσι έτσι..ioanna μου.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
δεν ειχε τιποτε απο παλια αντικειμενα...μόνο φουλαρια,μπιχλιμπιδια,γυαλιά,τσαντες μαιμου,κομπολογια, εναν παγκο με ασημενια κοσμηματα που τα ζυγιζαν και ετσι εβγαζαν την αξια τους,βιβλία που ισως μεσα εκει να ειχε και ¨παλιά",παπουτσια,εσωρουχα και διαφορα αλλα πανηγυρτζιδικα.....αυτα ειδα εγω...
Σωστή ενοριακή πανήγυρις δηλαδή , μαλλον Ιωάννα δεν πήγες την σωστή μερα και ώρα και οταν πήγα εγω πήγα λάθος ώρα πριν ακόμα ανοίξουν όλα .

Το τζαμί στο Ortakoy ανακαινίζεται όποτε είναι μονίμως κλεστό ????
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
το τζαμί ανακαινίζεται χρήστο και ειναι κλειστό...μάλιστα εχουν ενα μικρό προκάτ κτίσμα διπλά,όπου μπαίνουν και προσευχονται...

τώρα για το περιβοητο παζαρι....δεν ξερω αν η απαντηση της Ρένας ηταν ειρωνική η απλά ηθελε να κλεισει το θέμα....εγω κατεθεσα τι ειδα πριν 20 μερες την συγκεκεριμμενη βραδιά και ημέρα....πιθανον να μην πηγα στο σωστο μερός η την σωστή ώρα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.576
Likes
14.736
Επειδή στο προηγούμενο ταξίδι το κρέας είχε την τιμητική του στο προσεχώς λέμε να το ρίξουμε στο ψάρι μιας και είναι καλοκαίρι .

Εχω τσεκάρει ηδη καποια αλλά θα ήθελα προτάσεις απο μέλη του forum και οσο αφορά βραδυνή διασκέδαση περα του Reina και 360 που μου είναι ήδη γνωστά
Σχετικά με το ψάρι.Πριν απο αρκετά χρόνια(6-7 ίσως) ειχα μείναι ικανοποιημένος απο ενα εστιατόριο στο Νηχώρι(Yenikoy).Λεγόταν DENIZ PARK αλλά είχε και το Ελληνικό ALEKOS(' Ελληνες ιδιοκτήτες πάντως δεν είδα-πιθανόν να ήταν οι προηγούμενοι).Είναι πολύ κοντά(1-2 τετράγωνα) από την αποβάθρα/σταθμό τών πλοίων του Νηχωριού(πρός την μεριά της Μ.Θάλασσας).Με ένα γρήγορ ψάξιμο είδα οτι πρέπει να υπάρχει ακόμη.
 

makkis76

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Οσον αφορά το ξενδοχειο που εμεινες το maywood, τους εχω στειλει εδω και 5 ημερες μεσω του site τους μια φορμα κρατησης απο 26-10-2011 εως 31-10-2011, τους εχω στειλει 2 mail γιατι δεν μου απαντησαν, παρολα ταυτα δεν μου εχουν απαντησει ακομη, πραγμα που το θεωρω απαραδεκτο. Ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο αλλο καλο ξενοδοχειο απο δικη του εμπειρια στην ιδια περιοχη? ο μηνας περναει και πρεπει να κανω κρατηση τωρα (πριν πτωχευσουμε).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom