Ηνωμένο Βασίλειο Μετακινήσεις στο Λονδίνο

maria91

Member
Μηνύματα
2.176
Likes
2.020
Καλησπερα. Εγω παντως εχω χαθει κυριολεκτικα στην μεταφραση. Πεταμε Heathrow και μενουμε Κing kross. 3μερες θα μεινουμε Λονδινο. Να βγαλουμε καμμια καρτα ή να χτυπαω παντου την χρεωστικη? Κυριολεκτικα εχω χαθει με τοσες πληροφοριες.
Χρεωστικη θα χτυπας αν εχεις βγαλει την ρεβολουτ..αν δε θες να μπεις στη διαδικασια εκδοσης της(οχι οτι ειναι δυσκολο)τοτε βγαλε oyster,προσοχη το κοστος εκδοσης της οyster δεν επιστρεφεται!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
277
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
Χρεωστικη θα χτυπας αν εχεις βγαλει την ρεβολουτ..αν δε θες να μπεις στη διαδικασια εκδοσης της(οχι οτι ειναι δυσκολο)τοτε βγαλε oyster,προσοχη το κοστος εκδοσης της οyster δεν επιστρεφεται!
Ευχαριστω για την απαντηση. Οπως μας βλεπω θα βγαλουμε μια ημερησια για την μια μερα και τις αλλες θα παει το ποδι στο αυτοματο. Ρεβολουτ εχω κολλησει στα αποδεικτικα, περιμενω το καινουργιο διαβατηριο γιατι τα παλια εγγραφα μου τα γειωνει.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.176
Likes
2.020
Ευχαριστω για την απαντηση. Οπως μας βλεπω θα βγαλουμε μια ημερησια για την μια μερα και τις αλλες θα παει το ποδι στο αυτοματο. Ρεβολουτ εχω κολλησει στα αποδεικτικα, περιμενω το καινουργιο διαβατηριο γιατι τα παλια εγγραφα μου τα γειωνει.
Δε σε συμφερει η ημερησια γιατι θα πρεπει να πληρωσεις την oyster..απο την στιγμη που φτιαξεις την ρεβολουτ,περνα την στο κινητο κ απλα θα το χτυπας κ θα χρεωνει..μολις πιασει το daily cap,θα σταματησει να χρεωνει..με daily cap θα σου παει πχ 9-10λιρες αν θυμαμαι καλα ενω με oyster τοσο + το 5λιρο της εκδοσης της
 

geopnd

Member
Μηνύματα
277
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
Δε σε συμφερει η ημερησια γιατι θα πρεπει να πληρωσεις την oyster..απο την στιγμη που φτιαξεις την ρεβολουτ,περνα την στο κινητο κ απλα θα το χτυπας κ θα χρεωνει..μολις πιασει το daily cap,θα σταματησει να χρεωνει..με daily cap θα σου παει πχ 9-10λιρες αν θυμαμαι καλα ενω με oyster τοσο + το 5λιρο της εκδοσης της
σορρυ μαλλον κατι δεν εχω καταλαβει. Η ημερησια δεν μπορει να βγει απλα απο ενα μηχανημα? Γιατι να βγαλω oyster?Αυτην οκ την βγαζεις και την φορτωνεις οσο θελεις. Ενω ενα εισητηριο ημερησιο πληρωνω απευθειας το αναλογο ποσο για μια μερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.926
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom