Εσθονία Λεττονία Λιθουανία Φινλανδία Μα ποιός πάει στις Βαλτικές Χώρες το καταχείμωνο;

MarieAries

Member
Μηνύματα
228
Likes
1.565
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
9 ημέρες μόνο 500-530 ευρώ/άτομο;!;!;!;!;!
Είμαι τσιγκούνα και τη βγάζω όσο πιο οικονομικά μπορώ, γιατί με περιμένουν υπερατλαντικά :haha::haha:

Εγώ νομίζω ότι ήταν λιγότερα από 500Ε κιόλας @evaT.
451,90ε ήταν όλα εκτός από τα προσωπικά μας που πληρώσαμε η κάθε μία μόνη την τελευταία μέρα και τα σουβενίρ.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
228
Likes
1.565
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Τρομερό δίδυμο και ατρόμητο στα χιόνια!
Μπράβο! Ευχαριστούμε!
Εύχομαι πολλά ταξίδια και ανάλογες ιστορίες!
Ευχαριστούμε! Το επόμενο κοινό θ'αργήσει πολύ, αλλά θα μας απολαμβάνετε χωριστά :bleh:
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
228
Likes
1.565
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Δεν διάβασες πόσα χόστελ φάγαμε στη μάπα; αν πηγαίναμε στα airbnb με 70/80 τη βραδιά το νούμερο θα ήταν πολύ διαφορετικό....
Δέχομαι παραγγελίες να σου βγάλω ταξίδι budget αν θέλεις :cool:
πάντως, να μην είμαστε και υπερβολικές.

εκ των υστέρων, θεωρώ ότι μια χαρά μας έκατσαν αυτά τα χόστελς. Για μένα ειδικά ήταν χλίδα το ταξίδι, είχα κρεββάτι, πάπλωμα, μια σχετική καθαριότητα, μπάνιο έκανα κάθε μέρα, τρεχούμενο νερό, μηδέν ζωντανές κατσαρίδες ή άλλα μαμούνια, ελάχιστη ταλαιπωρία, και νορμάλ φαγητό. :clap::clap::clap: να ήταν όλα τέτοια! :haha:
 

John Davilla

Member
Μηνύματα
63
Likes
561
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα. Έχω κλείσει αεροπορικά να πάω Βίλνιους και να γυρίσω από Ρίγα. Θα έχω ένα βράδυ + 4 μέρες και την τέταρτη μέρα πετάω μεσάνυχτα. Η ερώτηση είναι η εξής, να αφιερώσω το πρώτο βράδυ και 2 καθαρές μέρες Βίλνιους, προκειμένου να δω και το Τρακάι άνετα; Έτσι θα μου μείνει μιάμιση μέρα για Ρίγα. Ή να φύγω τη δεύτερη μέρα το απόγευμα για Ρίγα και να έχω 2 + κάτι μέρες εκει;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
935
Likes
6.012
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα. Έχω κλείσει αεροπορικά να πάω Βίλνιους και να γυρίσω από Ρίγα. Θα έχω ένα βράδυ + 4 μέρες και την τέταρτη μέρα πετάω μεσάνυχτα. Η ερώτηση είναι η εξής, να αφιερώσω το πρώτο βράδυ και 2 καθαρές μέρες Βίλνιους, προκειμένου να δω και το Τρακάι άνετα; Έτσι θα μου μείνει μιάμιση μέρα για Ρίγα. Ή να φύγω τη δεύτερη μέρα το απόγευμα για Ρίγα και να έχω 2 + κάτι μέρες εκει;
Το πρώτο σενάριο ξεκάθαρα...Η Ρίγα είναι πολύ μικρή για 2,5 μέρες σε 4ημερο ταξιδι..
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.684
Likes
14.207
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα. Έχω κλείσει αεροπορικά να πάω Βίλνιους και να γυρίσω από Ρίγα. Θα έχω ένα βράδυ + 4 μέρες και την τέταρτη μέρα πετάω μεσάνυχτα. Η ερώτηση είναι η εξής, να αφιερώσω το πρώτο βράδυ και 2 καθαρές μέρες Βίλνιους, προκειμένου να δω και το Τρακάι άνετα; Έτσι θα μου μείνει μιάμιση μέρα για Ρίγα. Ή να φύγω τη δεύτερη μέρα το απόγευμα για Ρίγα και να έχω 2 + κάτι μέρες εκει;
Συμφωνώ και γω στο 1ο σενάριο. Αν και μεις πήγαμε καταχείμωνο και από εξοχές είδαμε μόνο το Τρακάι.
 

John Davilla

Member
Μηνύματα
63
Likes
561
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το πρώτο σενάριο ξεκάθαρα...Η Ρίγα είναι πολύ μικρή για 2,5 μέρες σε 4ημερο ταξιδι..
Ωραία, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 🙂

Συμφωνώ και γω στο 1ο σενάριο. Αν και μεις πήγαμε καταχείμωνο και από εξοχές είδαμε μόνο το Τρακάι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου άρεσε πολύ το ταξίδι σας, όμορφο και διασκεδαστικό ταυτόχρονα. Τότε θυμάμαι παρακολουθούσα @MarieAries να βγαίνει σε χιονισμένα παράθυρα και ενώ πριν την είχα δει σε κάτι Πακιστάν, Συρία, Σαχάρα κλπ.
 

John Davilla

Member
Μηνύματα
63
Likes
561
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να αναφέρω και γω κάποια πράγματα για το ταξίδι που ίσως ενδιαφέρουν κάποιους μελλοντικά.

Ως γνωστός backpacker και γω, βρήκα εισιτήρια Θεσσαλονίκη - Βιέννη - Βίλνιους με Ryanair στα 70€ και απευθείας πτήση Ρίγα - Θεσσαλονίκη με Balticair στα 59€ (έχει δύο φορές τη βδομάδα απευθείας). Τα εισιτήρια κλείστηκαν 1 μήνα περίπου πριν το ταξίδι και επέλεξα Οκτώβριο γιατί:
1. Τότε έχω άδεια 😁.
2. Νομίζω είναι ωραία εποχή να ταξιδεύεις κεντρική και ΒΑ Ευρώπη.

Όσο για τη διαμονή, επειδή δεν μαρεσουν τα Hostel, που σίγουρα βγαίνουν πιο φθηνά, θα κλείσω μονόκλινο σε τύπου ξενοδοχείο ή διαμέρισμα και για 5 βράδια θα μου βγει 200-210€ και αρκετά τίμια δωμάτια (θα κλείσω και 5ο βράδυ διανυκτέρευση για να φύγω αργά για αεροδρόμιο).
Καλά ταξίδια σε όλους μας με υγεία!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.269
Μέλη
39.275
Νεότερο μέλος
loukiasofroniou60

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom