Μαγικές Παραλίες

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.646
Likes
10.172
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand

Spark

Member
Μηνύματα
126
Likes
1.289
35χλμ από Αθήνα μια χαρά είναι στην παραλία της Νέας Μάκρης, εκεί κάνω τα μπάνια μου καθημερινά μέχρι να πάρω τα κουβαδάκια μου κ να πάω σε άλλη παραλία :cool:

View attachment 465948

Στη Νέα Μάκρη κάνω μπάνια αλλά το μεσημέρι και το απόγευμα τα νερά είναι χλιαρά, η υψηλή θερμοκρασία είναι και στη θάλασσα, για να δροσιστείς πρέπει να πέσεις στο νερό πρωί ώρα 7-8,
και αυτό κάνω πηγαίνω για πρωινό μπάνιο μετά το ξύπνημα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.736
Likes
7.929
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Για βάλτε και καμια κοντυστο Ρέθυμνο να πάρω ιδέες...
 

Spark

Member
Μηνύματα
126
Likes
1.289
Για βάλτε και καμια κοντα στο Ρέθυμνο να πάρω ιδέες...
Η καλύτερες παραλίες κοντά στο Ρέθυμνο είναι Πρέβελη και Πλακιάς, η Πρέβελη με δύσκολη πρόσβαση, ο Πλακιάς σουπερ παραλία με ψιλή άμμο και είναι μέρος που τα έχει όλα ξενώνες, ταβέρνες, νυχτερινή ζωή...

 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.431
Likes
7.879
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Για βάλτε και καμια κοντυστο Ρέθυμνο να πάρω ιδέες...
Εκτός του Πλακιά που είναι ευρέως γνωστή μου άρεσε αρκετά το Δαμνόνι αν και ήταν με διαφορά η πιο κρύα θάλασσα που έχω μπει στην Κρήτη.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.736
Likes
7.929
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εκτός του Πλακιά που είναι ευρέως γνωστή μου άρεσε αρκετά το Δαμνόνι αν και ήταν με διαφορά η πιο κρύα θάλασσα που έχω μπει στην Κρήτη.
Τις μπυρες και τις παραλίες τις θέλουμε παντα κρύες
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
299
Likes
3.061
Για βάλτε και καμια κοντυστο Ρέθυμνο να πάρω ιδέες...
Θα προσθέσω Σχοινάρια, Τριόπετρα, Λίγκρες και Άγιο Παύλο. Εκτός από τα Σχοινάρια, όλες είναι δίπλα η μία με την άλλη.
Επίσης όλες είναι νότιο Ρέθυμνο, βόρεια δεν έχω κάποια να προτείνω.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.431
Likes
7.879
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Παραλίες στη περιοχή του Ληξουριού, (Μανιά, Κουταλάς και λιγότερο Κουνόπετρα) με προβλήματα φέτος. Έχει βγει πολύ φύκι εντός κι εκτός της θάλασσας ενώ μεγάλο μέρος των ακτών είναι αποκλεισμένα λόγω του φόβου κατολισθήσεων.
Από τη άλλη είναι και καλά γιατί δεν πάει σχεδόν κανένας οπότε τις απολαμβάνεις σχεδόν μόνος σου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σου @alma, από πότε είναι; Τώρα εκεί ακριβώς υπάρχει ένα υπερτραφές beach bar με ομπρελοξαπλώστρες και πολύ θόρυβο. :(
Η παραλία του Άγιου Ιωάννη μπαίνει για μένα πολύ χαμηλά στη λίστα με τις μαγικές παραλίες της Λήμνου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom