Μάνη Hits n tips(με βάση το Οιτιλο)

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα,λιγα τιπς για διαδρομες,τοπια,χωριά,φαγητό,γλυκο,τοπικά εδεσματα κλπ.Η βάση θα είναι το νέο Οιτιλο και θα περιλαμβάνει διαδρομες στο μεσαιο ποδι.Μιλαμε γι αυτο το σαββατοκυριακο.Ευχαριστω εκ των προτερων!:clap:
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Καλησπέρα,λιγα τιπς για διαδρομες,τοπια,χωριά,φαγητό,γλυκο,τοπικά εδεσματα κλπ.Η βάση θα είναι το νέο Οιτιλο και θα περιλαμβάνει διαδρομες στο μεσαιο ποδι.Μιλαμε γι αυτο το σαββατοκυριακο.Ευχαριστω εκ των προτερων!:clap:
-Οπωσδηποτε για φαγητο στον τακη στο λιμενι,οι μακαροναδες του δε παιζονται (αστακομακαροναδα,γαριδομακαροναδα)
-βολτα για καφε (και λαλαγγια) στην αρεοπολη
-δε κανετε και μια βολτα στα σπηλαια δυρου
-ή μια βολτα στο μυστρα
-φατε και αγοραστε στην αρεοπολη συγκλινο
http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&topic=3709.0

καλα να περασετε
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ευχαριστώ Λεον!Σιγουρα θα παμε στο σπηλαιο του Δυρου,τωρα για Μυστρα δε ξερω αν θα προλαβουμε να περασουμε.Τον Τακη στο Λιμενι το εχω ακουσει κ απο αλλους,σιγουρα θα τον επισκεφτουμε!Επισης θα φτασουμε μεχρι Βαθεια kαι μετα λεμε να γυρισουμε απο Ανατολικη Μανη.Κάτι άλλο που δε πρεπει να χάσουμε?
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
O leon έχει απόλυτο δίκιο! Ο Τάκης ανήκει στα "οπωσδήποτε", όπως και οι γαρίδες του!!! Τhe best!!! Aν προλαβαίνετε ανεβείτε και ως την Καρδαμύλη. Υποθέτω πως αυτή την εποχή θα είναι ήσυχη και μελαγχολική! Όνειρο...Εξαιρώντας την περιγραφή παραλιών (λίγο άκυρη αυτή την εποχή! Ή μήπως όχι;;);)), έχω κάποια tips στην ιστορία μου για τη μάνη. Καλά να περάσετε!
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F3%E7%ED%E9%E1%EA%DE-%F3%E1%E3%DE%ED%E7.html
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σ ευχαριστω πολυ πατυ!Διαβασα στο αθηνοραμα οτι ο Τακης κλεινει Οκτωβριο.Αληθευει?
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σ ευχαριστω πολυ πατυ!Διαβασα στο αθηνοραμα οτι ο Τακης κλεινει Οκτωβριο.Αληθευει?
Xμμμ..Να σου πω, δεν γνωρίζω με σιγουριά. Το αργότερο που έχω πάει και ήταν σίγουρα ανοιχτός είναι 28η Οκτωβρίου. Καλού-κακού πάρε κανένα τηλέφωνο να δεις αν θα το σηκώσουν.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.773
Likes
7.414
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
τωρα μιλησα με τη ταβερνα Τακης και ειναι ανοικτα αυριο και μεθαυριο ...
περνα και απο Γυθειο μια βολτα , κερναω καφε .....
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
τωρα μιλησα με τη ταβερνα Τακης και ειναι ανοικτα αυριο και μεθαυριο ...
περνα και απο Γυθειο μια βολτα , κερναω καφε .....
γεια σου κικη με τις ανταποκρισεις σου :clap: και την φιλοξενεια σου
(αμα εχεις τον σωστο ανθρωπο δε θες τιποτα αλλο ...)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κικι ευχαριστω πολυ για την προταση!Θα ειναι ελαχιστος ο χρονος και δε ξερουμε αν θα κατσουμε στο Γυθειο.Θα μεινουμε στο ''Πετρα και Φως'' και θελουμε να γυρισουμε τα χωρια της Λακωνικης Μανης.Κυριακη επιστροφη.Αλλη προταση για φαγητο εκτος απ τον Τακη?Ελα εσυ πιο νοτιοδυτικα να κερασουμε εμεις καφε! :)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.568
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ Λεον!Σιγουρα θα παμε στο σπηλαιο του Δυρου,τωρα για Μυστρα δε ξερω αν θα προλαβουμε να περασουμε.Τον Τακη στο Λιμενι το εχω ακουσει κ απο αλλους,σιγουρα θα τον επισκεφτουμε!Επισης θα φτασουμε μεχρι Βαθεια kαι μετα λεμε να γυρισουμε απο Ανατολικη Μανη.Κάτι άλλο που δε πρεπει να χάσουμε?

Εμένα θα μου μείνει αξέχαστο ένα απόγευμα στο Πόρτο Κάγιο. Φοβερό μέρος. Στη ταβέρνα γίναμε όλοι μια παρέα, χορέψαμε, τραγουδήσαμε, περάσαμε υπέροχα. Αν
προλάβεις πήγαινε. Πολύ ωραίο μέρος είναι και ο Κότρωνας. Να περάσεις καλά.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.773
Likes
7.414
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Στο Γερολιμενα ρωτα που ειναι το ξενοδοχειο ΚΥΡΙΜΑΙ και πηγαινε για καφέ , το πιο ωραιο κτισμα της Μανης !!
θα ερχομουν και εγω για καφεδακι αλλά δυστυχως δουλευω Σαβ/κο ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.547
Μηνύματα
900.533
Μέλη
39.279
Νεότερο μέλος
SorayaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom