Μάνη Hits n tips(με βάση το Οιτιλο)

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εχω διαβασει για το Κυριμαι.Εκει δεν εχει επιμεληθει το εστιατοριο ο σεφ Μπαξεβανης?Θα το επισκεφτουμε λοιπον και αυτο!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Εχω διαβασει για το Κυριμαι.Εκει δεν εχει επιμεληθει το εστιατοριο ο σεφ Μπαξεβανης?Θα το επισκεφτουμε λοιπον και αυτο!
Ναι και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο κι όχι μόνο αξίζει και να φάτε εκεί. Πραγματικά το φαγητό του ήταν εξαιρετικό, σε συνδυασμό δε με τη θέα ανεπανάληπτο.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ναι και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο κι όχι μόνο αξίζει και να φάτε εκεί. Πραγματικά το φαγητό του ήταν εξαιρετικό, σε συνδυασμό δε με τη θέα ανεπανάληπτο.
Ωραια..οποτε οι επιλογες αυξανονται!:clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κικι ευχαριστω πολυ για την προταση!Θα ειναι ελαχιστος ο χρονος και δε ξερουμε αν θα κατσουμε στο Γυθειο.Θα μεινουμε στο ''Πετρα και Φως'' και θελουμε να γυρισουμε τα χωρια της Λακωνικης Μανης.Κυριακη επιστροφη.Αλλη προταση για φαγητο εκτος απ τον Τακη?Ελα εσυ πιο νοτιοδυτικα να κερασουμε εμεις καφε! :)
Sorry poy grafo greeklish alla eimai se ena skatocomputer poy den allazei ellhnika
Tha meinete ston filo moy ton Papadea..poly xairomai.
Phgaine Gerolimena-omorfo xorio
Apo th meria ths messhniakhs manhs an prolabainete na pate ston agio nikolao -selinitsa.-pio grafikh apo kardamylh kat eme
Sthn aeropolh exei ston pezodromo atmosfairika mparakia -elpizo na einai anoixta kai ayth thn epoxh
o Alephs exei oraio soyblaki pali sthn Aeropolh
Epishs yparxei to kafe apnea stoys sphlioys aeropolhs-rota kai tha soy deiksoyn poy einai
dokimase kai tis psarptabernes:mayros peiraths sthn tsipa-neo oitilo kai tis tabernes sto karabostasi-einai akribos kato apo to ksenodoxeio sas
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Στο Γερολιμενα ρωτα που ειναι το ξενοδοχειο ΚΥΡΙΜΑΙ και πηγαινε για καφέ , το πιο ωραιο κτισμα της Μανης !!
θα ερχομουν και εγω για καφεδακι αλλά δυστυχως δουλευω Σαβ/κο ..
οχι μονο καφε αλλά φαγητό !!!
Το menu για το εστιατόριο επιμελημενο από τον φίλο μου τον Ηλία Γώγο και τον Γιαννη Μπαξεβάνη όπως αναφερθηκε παραπάνω
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
+1 και από εμένα για Τάκη και Κυριμαι. Και φυσικά μην χάσετε το σπήλαιο του Δυρού.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
+1 και από εμένα για Τάκη και Κυριμαι. Και φυσικά μην χάσετε το σπήλαιο του Δυρού.
Οντως το σπηλαιο ειναι καταπληκτικο.Συγκαταλεγεται στα καλυτερα παγκοσμιως.δεν θυμαμαι τωρα ακριβως την καταταξη.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.773
Likes
7.414
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Για πες μας Δημητρα , πως τα περασες στη Μανη και εντυπωσεις απο την περιοχή ......
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ο μπαξεβανης κανει απιστευτη κουζινα στα μαγαζια του που εχω φαει
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τοσα χρονια στη Μανη τον Μπαξεβανη δεν το εχω τιμησει ακομα ομολογω.Θα το κανω ομως αυτο το Πασχα.Το χοτελ Κυριμαι ...οκ ..δεν πεφτω και ξερη να πω την αληθεια ...υπαρχουν αλλα στον κολπο του Οιτυλου που μου αρεσουν καλυτερα.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια η κακοκαιρια το 2μερο εκεινο μας χαλασε την εκδρομη...ας ελπισουμε ενα απο τα επομενα 2μερα να ειμαστε πιο τυχεροι!οταν παω θα γραψω αμεσα τις εντυπωσεις μου,σας ευχαριστω πολυ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κριμα βρε παιδι μου γιατι ειδες οτι γενικα τον τελευταιο μηνα ο καιρος ειναι καλος.Σου ετυχε η περιπτωση.
Ανυπομονω να μας πεις πως σου φανηκε η Μανη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.547
Μηνύματα
900.533
Μέλη
39.279
Νεότερο μέλος
SorayaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom