Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο.Αναγκη για βοήθεια με την Oyster card

nick!!!@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Είμαι καινούργιος στο forum και πρόκειται να ταξιδέψω στο Λονδίνο αλλα έχω μπερδευτεί με το τι ισχύει με την Oyster card.Είχα διαβάσει οτί μπορείς να την βγάλεις επί τόπου σε μια στάση.Όμως δίαβασα και σε κάποια άλλα forum οτί πρέπει να περιμένω κάποιες μέρες για την εκδοσή της.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοηθειά σας.

ΥΣ:Το ταξίδι θα το κάνω από 30.12 μέχρι 2.1:xmas_cheesygrin:
 

nick!!!@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
το κόστος είναι 2 ή 3 λίρες αγγλίας????
στον κισέ εκεί βάζεις και το ποσο που θέλεις??
κάπου διάβασα οτί βάζεις συγκεκριμένα ποσά και όχι όσα θέλεις
Σε ευχαριστώ Blondeamon για την γρήγορη απαντησή σου
 

tham

Member
Μηνύματα
65
Likes
62
και στο heathrow μπορεις να βγαλεις, 3 λιρες το κοστος της καρτας, βαζεις αρκετα για να εισαι ανετος (υπαρχει ανωτερη ημερησια χρεωση) και φευγοντας σου επιστρεφουν οσα δεν ξοδεψες + τις 3 λιρες.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Αν εξακολουθείς να αισθάνεσαι μπερδεμένος χαλάρωσε. Με το που θα φτάσεις θα κατευθυνθείς σε ένα tourist office είτε στο αεροδρόμιο είτε σε κάποιον κεντρικό σταθμό (πχ Victoria) θα πεις πόσες μέρες θα μείνεις και ο υπάλληλος θα σου προτείνει την καλύτερη δυνατή λύση. Κι εγώ αλλιώς το είχα στο μυαλό μου αλλά ο εξυπηρετικότατος υπάλληλος μου προσέφερε μια πολύ πιο συμφέρουσα λύση.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εκτος από τα αεροδρόμια την βγάζεις στους περισσότεους σταθμούς του μετρο. Χρεώνεσαι ένα ποσό για την έκδοση και τη γεμίζεις όσο θέλεις.
Την τελευταία ημέρα την επιστρέφεις και σου επιστρέφεται ολόκληρο το ποσό (και το υπόλοιπο, αλλά και και αυτό που χρεώθηκες για την έκδοση).
Χαλάρωσε λοιπόν, όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Την τελευταία ημέρα την επιστρέφεις και σου επιστρέφεται ολόκληρο το ποσό (και το υπόλοιπο, αλλά και και αυτό που χρεώθηκες για την έκδοση).
σωστός !!!! η κρατας την κάρτα στο πορτοφόλι σου και εχεις ενα υπέροχο άλλοθι για να ξαναπας λονδίνο και να ξαναβάλεις λίρες το συντομότερο !!!!:xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
σωστός !!!! η κρατας την κάρτα στο πορτοφόλι σου και εχεις ενα υπέροχο άλλοθι για να ξαναπας λονδίνο και να ξαναβάλεις λίρες το συντομότερο !!!!:xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz:
Αυτά είναι για εσας που μεγάλωσαν λίγο τα παιδάκια σας και δεν έχετε ανάγκη.:xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz:.
Εγώ με το νεογέννητο θα αργήσω να εγκαταλείψω τα σύνορα.
Χρήστο να περάσετε τέλεια και Χρόνια Πολλά και για την ονομαστική σου εορτή.
Περιμένουμε φρέσκα Λονδρέζικα νέα
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
να σου ζήσει dik!!!
ευχομαι η υγεία,η χαρά και η τύχη να το συνοδευουν παντα στην ζωή του!!

καλές γιορτές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom