Κόστος ζωής - Στεγαστικό στην Αθήνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.808
Likes
12.539
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ειδικα για το Κολλεγιο και καναδυο αλλα, ειναι γνωστο οτι δεν προσλαμβανουν καν εκπαιδευτικους που δεν αποφοιτησαν απο το ιδιο σχολειο.
Για να συντηρηθει η "φουσκα" εξω απο την υπολοιπη κοινωνια.
Αυτό δεν ισχύει, έκαναν πρόσφατα πρόταση σε πολύ καλή μου φίλη που δεν έχει καμία σχέση με το Κολλέγιο.

Επίσης έχω περάσει η ίδια "τελική" συνέντευξη στο Κολλέγιο, όπου βρέθηκα σε ένα τεράστιο κυκλικό τραπέζι με όλα τα μεγαλοστελεχη του κι εν τέλει δε μπόρεσα να προχωρήσω επειδή την ίδια περίοδο με πήραν στο μεταπτυχιακό των ονείρων μου (θέλω να πω με δική μου πρωτοβουλία δεν προχώρησε η συνεργασία). Δεν έχω καμία σχέση με το Κολλέγιο επίσης.

Και εγώ και η φίλη μου είμαστε άλλη ειδικότητα, δεν είμαστε καθηγήτριες, αλλά δε νομίζω ότι παίζει ρόλο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.943
Likes
10.145
Μυθος. Προσεληφθη η κοπελα του κολλητου μου, που εχει βγαλει δημοσιο. Αλλη γνωστη εγινε δεκτη, αλλα -δυνατο βιογραφικό γαρ- προτιμησε να παει σε ενα αλλο με αγγλικο ονομα (οχι το Pierce, αλλα δε συγκρατησα) γιατι πληρωνε (σχεδον τα διπλά). Καμια απο τις δυο δεν ειχε ξαναπερασει καν εξω απο το Κολλεγιο.

Αυτο για το bullying σε διασημους ισχυε και στη δικη μου εποχή, αν κι οχι εντονα. Απλα ησουν δημοφιλεστερος αν ησουν απο πιο "γειωμενη" οικογενεια. Οταν πηγε ο πατερας μου φυλακη ξαφνικα εγινα ο γκομενος του σχολειου, χωρις να ξερω γιατι.
Ναι καλε μου μπορει να εγινες ο χοτ γκομενος αλλα κατα ποσο θα σε παντρευοντουσαν ή πολυ περισσοτερο θα σε εβαζαν στην εταιρεια τους;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
9.748
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ο σπασίκλας ! Τίτλος νήματος


Κόστος ζωής - Στεγαστικό στην Αθήνα

....και από την 15 σελίδα και μετά ! Σας πήρε τα μυαλά ! ;)

....ξαναπάω στην γωνιά μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.927
Likes
52.189
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο σπασίκλας ! Τίτλος νήματος


Κόστος ζωής - Στεγαστικό στην Αθήνα

....και από την 15 σελίδα και μετά ! Σας πήρε τα μυαλά ! ;)

....ξαναπάω στην γωνιά μου.
Aπόλυτο δίκιο έχεις.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.943
Likes
10.145
Να μας τα μεταφερει καπου η αγαπημενη @katkats

Εγω τα εχω πει: πρεπει να ξανανοιξει το Official Οff Topic... συμβαινουν συγκλονιστικες εξελιξεις... μετα απο 28 χρονια ανακαλύφθηκε ο ηθικος αυτουργος της δολοφονιας Tupac... που θα τα συζητησουμε αυτα? :cool:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.927
Likes
52.189
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καθολου μυθος. Το ξερω απο εργαζομενους στα Αρσακεια. Διοριστηριο αοριστου χρονου δεν παιρνει περαστικος, μονο καμια ετησια συμβαση.
Για το Κολλέγιο μας είπες, τώρα το γύρισες.

Στο Αρσάκειο ακόμη και απόφοιτοι (όπως πρώην συμφοιτητής) κυρίως με συμβάσεις είναι, αυτή είναι η πολιτική τους.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
330
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Εγώ μεγάλωσα στην Κάτω Κηφισιά και πήγα σε 2 δημόσια σχολεια. Εκείνη την εποχή (γεννήθηκα το 1968) μπορεί να είχες συμμαθητή το αγόρι που μεγάλωσε στον παραπάνω πύργο (πέτρινο αρχοντοσπιτο με βιτρό) αλλά και τον γιο του εργάτη στα εργοστάσια της βιομηχανικής ζώνης της Κηφισιάς. Εμπειρία!!!
Μέχρι την ηλικία των 16 όλα καλά όπως τα περιέγραψε ο Γιώργος! Μαζί και αγαπημένοι. Στη συνέχεια η επιρροή των πλούσιων οικογενειών στα παιδιά τους ήταν καταλυτική και η πίεση που τους ασκούσαν τρομακτική. Τρομερός κοινωνικοοικονομικος ρατσισμός με αποτέλεσμα να διαλυθούν πολλές φιλίες και ερωτικές σχέσεις δυστυχώς.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι η συμπεριφορά των νεοπλουτων ήταν μακράν χειρότερη των παλιών πλούσιων οικογενειών της περιοχής
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.554
Μηνύματα
900.946
Μέλη
39.286
Νεότερο μέλος
pankkk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom