Κόστος ζωής - Στεγαστικό στην Αθήνα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.711
Likes
44.076
Και οπου ψητο εννοω οχι μονο χρημα αλλα και ψωνισμο των γονεων.
Ας μην ξεχναμε πως ο δολοφονος της Καρολαιν περασε Νομικη, που δεν το λες και περιπατο, χωρις καν φροντιστηριο διαβαζοντας στη φυλακη. Στην πραγματικοτητα δεν πολυχρειαζεται αν διαβαζεις.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
317
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Εμένα ο γιος μου πέρασε Ιατρική Αλεξανδρούπολης και έχουμε νοικιάσει ένα ωραιότατο airbnb για 9 μήνες το χρόνο. Σεπτέμβρη δεν μπορεί να μείνει εκεί βέβαια αλλά είναι άριστος φοιτητής προς το παρόν και δεν μας απασχολεί. Γλιτώνουμε 3 μήνες ενοίκια από αυτό συν το επίδομα το οποίο δεν θα παίρναμε σε άλλη πόλη πιο κοντινή στην Αθήνα λόγω εισοδηματικων κριτηρίων. Το Έβρου, Αιγαίου και Βορειοδυτική Ελλάδας έχουν υψηλότερα εισοδηματικά όρια.
Ας το έχουν υπόψη τους και άλλοι με παιδιά αυτό γιατί είναι πολύ λιγότερα τα χρήματα από άλλες πόλεις που δεν έχεις αυτές τις δυνατότητες.
Πρόπερσι δίναμε 25 ευρώ την ωρα για προετοιμασία πανελληνιων στη Γλώσσα και στα υπόλοιπα πήγαινε φροντιστήριο. Τιμές Παλλήνης Αττικής
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.941
Likes
10.103
Εμένα ο γιος μου πέρασε Ιατρική Αλεξανδρούπολης και έχουμε νοικιάσει ένα ωραιότατο airbnb για 9 μήνες το χρόνο. Σεπτέμβρη δεν μπορεί να μείνει εκεί βέβαια αλλά είναι άριστος φοιτητής προς το παρόν και δεν μας απασχολεί. Γλιτώνουμε 3 μήνες ενοίκια από αυτό συν το επίδομα το οποίο δεν θα παίρναμε σε άλλη πόλη πιο κοντινή στην Αθήνα λόγω εισοδηματικων κριτηρίων. Το Έβρου, Αιγαίου και Βορειοδυτική Ελλάδας έχουν υψηλότερα εισοδηματικά όρια.
Ας το έχουν υπόψη τους και άλλοι με παιδιά αυτό γιατί είναι πολύ λιγότερα τα χρήματα από άλλες πόλεις που δεν έχεις αυτές τις δυνατότητες.
Πρόπερσι δίναμε 25 ευρώ την ωρα για προετοιμασία πανελληνιων στη Γλώσσα και στα υπόλοιπα πήγαινε φροντιστήριο. Τιμές Παλλήνης Αττικής

Καταρχας πολλα συγχαρητηρια!
Τον Σεπτεμβριο ΑΝ χρειαστει -ευχομαι να μην- που θα μενει ομως?
Για μενα το χειροτερο σε αυτη την συνθηκη ειναι οτι θα πρεπει να κανει κανονικη μετακομιση στο τελος του 9μηνου.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
317
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Είναι επιπλωμένο και έχει τα πάντα μέσα. Μας παραχωρεί και χώρο στην αποθήκη για σεντόνια, παπλώματα κλπ.
Τώρα αν μείνει σε κάποιο μάθημα καλύτερα ξενοδοχείο και μεταφορικά παρα 3 μήνες ενοίκιο. Είναι ήδη στο 2ο έτος τωρα και ούτε ο ίδιος θέλει να χρωστάει
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.711
Likes
44.076
Καταρχας πολλα συγχαρητηρια!
Τον Σεπτεμβριο ΑΝ χρειαστει -ευχομαι να μην- που θα μενει ομως?
Για μενα το χειροτερο σε αυτη την συνθηκη ειναι οτι θα πρεπει να κανει κανονικη μετακομιση στο τελος του 9μηνου.
Δεν νομιζω. Πηγαινοερχονται ενδιαμεσα και αλλαζουν τα θερινα και χειμερινα ρουχα.
Αν ειναι να γλιτωσεις 1,5 χιλιαρικο ενοικιο, καλη κι η "μετακομιση"
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.941
Likes
10.103
Είναι επιπλωμένο και έχει τα πάντα μέσα. Μας παραχωρεί και χώρο στην αποθήκη για σεντόνια, παπλώματα κλπ.
Τώρα αν μείνει σε κάποιο μάθημα καλύτερα ξενοδοχείο και μεταφορικά παρα 3 μήνες ενοίκιο. Είναι ήδη στο 2ο έτος τωρα και ούτε ο ίδιος θέλει να χρωστάει
Σουπερ τοτε!
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
317
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Δεν νομιζω. Πηγαινοερχονται ενδιαμεσα και αλλαζουν τα θερινα και χειμερινα ρουχα.
Αν ειναι να γλιτωσεις 1,5 χιλιαρικο ενοικιο, καλη κι η "μετακομιση"
Ναι έτσι έκανε περισυ
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.468
Likes
3.816
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η τιμη για Γ Λυκειου ειναι χαμηλη, τωρα θα σου ζητανε τηλεφωνο.
Εννοείται ότι είναι χαμηλή γιατί δεν παύει να είναι μια μεγάλη ευθύνη! (Btw, δεν είμαι εγώ ο συγκεκριμένος μαθηματικός😊). Γενικά πάντως βλέπω πως οι ωρομισθιες των ιδιαίτερων (με κάποιες εξαιρέσεις- όπως πολύ εύστοχα ανέφερες την εξειδίκευση σε ειδικέςμαθησιακές δυσκολίες) έχουν πέσει δυστυχώς για τους εκπαιδευτικούς
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.468
Likes
3.816
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
έχουμε νοικιάσει ένα ωραιότατο airbnb για 9 μήνες το χρόνο
Υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης airbnb για 9 συνεχόμενους μήνες? Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό! Συμφέρει όμως οικονομικά?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.711
Likes
44.076
Υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης airbnb για 9 συνεχόμενους μήνες? Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό! Συμφέρει όμως οικονομικά?
Οταν πρωτοδιοριστηκα επαρχια νοικιασα δωματιο ξενοδοχειου με τον μηνα, οπως και πολλοι συναδελφοι, γιατι εχεις και καθαριοτητα, εκτος απο τους λογαριασμους πληρωμενους! Ολα γινονται.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
317
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Έχουμε κανονικό συμβόλαιο με μηνιαίο μίσθωμα που περνάει από το ταξις
Η ιδιοκτήτρια το νοικιάζει μαύρα το καλοκαίρι δεν φαίνεται στην πλατφόρμα του airbnb! Κάποιος της φέρνει πελάτες μου είπε
Είναι διάφοροι εκεί που το κάνουν έτσι. Έχουν το σίγουρο και ότι βγάλουν. Βέβαια είναι 2 στις 10 αγγελίες στον σπιτογατο έτσι,πρέπει να προλάβεις ή να κοινοποιήσεις νωρίς την επιθυμία σου στα μεσιτικά της πόλης και να περιμένεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.551
Μηνύματα
900.813
Μέλη
39.285
Νεότερο μέλος
alex1260

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom