Καλως σας βρηκα!

EiriniZ.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Κουινσταουν Νεα Ζηλανδια
Γεια σε ολους! Ειμαι η Ειρηνη και ειμαι 17 χρονων. Φετος δινω πανελληνιες :'( . Παντοτε ειχα ενα παθος με τις εκδρομες, τα ταξιδια και την περιπετεια. (Κατι το οποιο τα τελευταια χρονια ενισχυθηκε σε τρομακτικο βαθμο απο την αγαπημενη μου ταξιδιωτικη εκπομπη, το World Party) Εχω κανει καποια ταξιδια στο εξωτερικο, αν και, επειδη σε καποια απο αυτα ημουν αρκετα μικρη δεν θυμαμαι τιποτα παρα μονο την εντυπωση του ενθουσιασμου και της επιθυμιας μου να ξαναταξιδεψω που μου αφησαν. Οταν ημουν στην 5η δημοτικου ειχα κανει μια κρουαζιερα στην Μεσογειο με την οικογενεια μου. Στην 6η δημοτικου ειχα παει εφταημερη στην Ιταλια με το σχολειο μου. Αλλα απο αυτα τα δυο ταξιδια θυμαμαι ελαχιστα :/ . Περυσι ειχα παει με το σχολειο για 5 μερες στη Μαδριτη και περασα υπεροχα! Και το καλυτερο: Φετος το καλοκαιρι πηγα για μια μερα στο Μιλανο και μια μερα στο ΛΟΝΔΙΝΟ, κατι το οποιο ηθελα εδω και πολυ καιρο. Βεβαια κανενα απο αυτα, με εξαιρεση ισως κατα καποιο τροπο το Λονδινο, δεν εγινε με τον ιδιαιτερο τροπο που θα επιθυμουσα... Backpacking, hostels, couchsurfing, παρεα με ντοπιους... αλλα μου φτανει και μου περισσευει που ταξιδευα οποτε δεν παραπονιεμαι. Τελος παντων... Περιμενω να ενηκιλιωθω για να ξεκινησω να ταξιδευω! Ισλανδια. Ιρλανδια, Ηνωμενο Βασιλειο ειναι μερικα απο τα ταξιδια που θα ηθελα να κανω. Το μεγαλυτερο μου ονειρο ειναι να επισκεφτω την Νεα Ζηλανδια... Μαλιστα εχω σκοπο να προσπαθησω να παω για μεταπτυχιακες σπουδες εκει (Ναι μεγαλο σοκ για τους γονεις μου οταν το εμαθαν... και το χαρακτηριστικο ειρωνικο "Μα καλα πιο μακρια δεν ειχες να διαλεξεις?" του πατερα μου... αλλα με στηριζουν οποτε κανενα προβλημα!). Ανακαλυψα το travelstories τυχαια και ομολογω οτι ειναι καταπληκτικο site! Οποτε αποφασισα να ενταχθω στην παρεα σας! Σας ευχαριστω :)
 

EiriniZ.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Κουινσταουν Νεα Ζηλανδια
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.555
Μηνύματα
901.045
Μέλη
39.288
Νεότερο μέλος
notatourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom