Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.512
Likes
4.594
Επισης μια αλλη απορια:Το 1+1 ισχυει για ολες τις περιοδους ανεξαιρετως (δλδ γιορτες χριστουγεννα πασχα) κι αφορα ΟΛΕΣ τις απευθειας πτησεις;
Για όλες τις περιόδους και με transit (όχι μόνο απευθείας)
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
244
Likes
121
Ενώ έχω ήδη την Aegean Premium με τα 80 συνδρομή προσπάθησα να κάνω αίτηση και για την απλή Aegean Visa credit με τα 40 συνδρομή για να πάρω τα μίλια της αναβάθμισης αλλά έφαγα άκυρο. Και υποψιάζομαι ότι δεν είναι για λόγους πιστοληπτικούς αλλά δεν σου επιτρέπουν να έχεις και τις 2. Γιατί γράφει ότι σε. 1 βδομάδα μπορώ να ξανακάνω αίτηση για κάρτα . Ενώ αν σε απορρίψουν για λόγους πιστοληπτικής πολιτικής μπορείς μετά από 6 μηνες.

υπάρχει κανένας που να έχει κάνει αίτηση και να έχει και τις 2 κάρτες πιστωτικές ;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.211
Likes
4.212
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Υπαρχει καποιος περιορισμος χρονικος στο ποσο καιρο πριν μπορω να κλεισω το 1+1;Δηλαδη αν εγω εκδοσω καρτα αυτο το μηνα και θελω να εξαργυρωσω το 1+1 για Ιουλιο του 2025 παιζει να βρω διαθεσιμες θεσεις η οχι;Η το 1+1 λειτουργει σαν κωδικος που τον βαζεις πριν την κρατηση;
Κάνεις χρήση του κουπονιού όποτε θέλεις αρκεί να βρεις να αγοράσεις 2 θέσεις στην πτήση.
Και φυσικά δεν αγοράζεις light αλλά flex για να μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία εάν απαιτηθεί.
π.χ. αγοράζεις ένα εισιτήριο με επιστροφή αξίας 300 € Flex και παίρνεις δώρο το 2ο πληρώνοντας μόνο τους φόρους για αυτό π.χ..65 € για Βρυξέλλες (για τις 2 διαδρομές)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.211
Likes
4.212
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Άραγε ο κωδικός 1+1 και 25 εύρω που ισχύει για ένα χρόνο τι ισχύ έχει; Δεν αναφέρετε κάπου συγκεκριμένα.
Αν για παράδειγμα την τελευταία μέρα της ισχύς του κωδικού θελήσω να βγάλω εισιτήριο για 11 μήνες μετά θα το επιτρέπει; η λογική λέει ναι. Η αιγαίου όμως δεν το αναφέρει, η εγώ δεν το έχω βρει.


Έκανα δοκιμή με κωδικό αποσκευής που λήγει Σεπτέμβριο για κράτηση που είναι Ιούλιο και πέρασε.
βέβαια στα ψιλά γράμματα αναφέρει τούτο.

Ο εκπτωτικός κωδικός ισχύει για κρατήσεις έως την αναγραφόμενη ημερομηνία του κουπονιού.

Τι εννοεί ο ποιητής;
Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο στους όρους χρήσης του κουπονιού.
"Ο εκπτωτικός κωδικός ισχύει για κρατήσεις έως την αναγραφόμενη ημερομηνία του κουπονιού".
Δεν θέτει χρονικό περιορισμό στο πότε θα γίνει η πτήση αλλά στο μέχρι πότε μπορείς να κάνεις την κράτηση.
Άρα, μπορείς να κάνεις κράτηση μέχρι την ημερομηνία λήξης του κουπονιού.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.211
Likes
4.212
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχει να κάνει με την ημερομηνία της κράτησης ανεξαρτήτου ημερομηνίας πτήσης.
Δες γνωρίζω τι γίνεται σε περίπτωση ακύρωσης της πτήσης (ο κωδικός χάνεται?)
Αν ακυρώσεις εσύ την πτήση σου νομίζω ότι κωδικός του κουπονιού ακυρώνεται.
Δεν μπορώ να διαβάσω τώρα τους όρους χρήσης του κουπονιού 1 +1 γιατί το χρησιμοποίησα και είναι απενεργοποιημενο πλέον.
Θυμάμαι όμως να το διαβάζω στους όρους χρήσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.556
Μηνύματα
901.040
Μέλη
39.288
Νεότερο μέλος
notatourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom