Κακοποιητικές τουριστικές δραστηριότητες: ζωολογικοί κήποι, βόλτες και σόου με ζώα

underwater

Member
Μηνύματα
2.799
Likes
12.488
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
View attachment 471454

Φωτογραφια απο κλαταρισμενο γαιδουρι στη Σαντορινη. Δεν αντεξε και λυγισε απο το βαρος που το φορτώνουν. Χρησιμοποιειται η δικαιολογια οτι τα γαιδουρια περισυλλεγουν απορριματα σε σημεια που δεν μπορει να μεταβει οχημα.

Αυτο που εχω να πω στο σχετικο Υπουργειο, στην αντιστοιχη Περιφερεια και στο Δημο Σαντορινης ειναι:

ΦΤΟΥ ΣΑΣ ξεδιαντροποι ξεφτιλισμένοι....
Πραγματικά τραγικό.
Κάπου χρειάζεται να σταματήσει το ξεδιαντροπο αφήγημα "είναι ζώα εργασίας" και να υπάρξουν πολύ σοβαρές ποινικές συνέπειες όταν λαμβάνουν χώρα τέτοια περιστατικά.
 

petros M

New Member
Μηνύματα
3
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου Βολιβια Χιλη
Να ρωτησω κατι? Ειναι κακοποιηση να δεσεις τον σκυλο απο το λαιμο και να το σερνεις? Ειναι κακοποιηση να ανεβασεις τον σκυλο στον πεμπτο οροφο? Να μην σταματα να γαυγιζει και να ενοχλει τους παντες? Να ειναι βολτα ο σκυλος στο παρκο να ουρει, να πεφτει πανω στα ουρα του σκυλου το παιδι μου, και αυτο ειναι φυσιολογικο Ενοειται η φυση δεν εκανε τα ζωα να ειναι σε κλουβια. Αλλα ενοειται επισης οτι καποια ζωα τα εκανε και να βοηθανε τον ανθρωπο Μην τα ισοπεδωνουμε ολα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να ρωτησω κατι? Ειναι κακοποιηση να δεσεις τον σκυλο απο το λαιμο και να το σερνεις? Ειναι κακοποιηση να ανεβασεις τον σκυλο στον πεμπτο οροφο? Να μην σταματα να γαυγιζει και να ενοχλει τους παντες? Να ειναι βολτα ο σκυλος στο παρκο να ουρει, να πεφτει πανω στα ουρα του σκυλου το παιδι μου, και αυτο ειναι φυσιολογικο Ενοειται η φυση δεν εκανε τα ζωα να ειναι σε κλουβια. Αλλα ενοειται επισης οτι καποια ζωα τα εκανε και να βοηθανε τον ανθρωπο Μην τα ισοπεδωνουμε ολα
Αυτό το θέμα ασχολείται με άλλα ζητήματα σε σχέση με τα ζώα. Ως εκ τούτου το μήνυμά σου είναι εκτός θέματος.
Παρακαλώ και τα υπόλοιπα μέλη να μείνουν εντός θέματος και να μην αρχίσει συζήτηση με αφορμή αυτό το μήνυμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.198
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom