Γαλλία Καιρός στο Παρίσι.

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Γειά σας!!!
Πρόκειται να ταξιδέψουμε την επόμενη βδομάδα για Παρίσι,μηπως ξέρετε τι καιρό κάνει εκεί αυτή την εποχή?
Άκουσα κάτι για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες:(,ισχυεί αυτό?
 

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Σ'ευχαριστω Earth Citizen,ομως με 17 βαθμους μεγιστη θερμοκρασια απ'οσο ειδα δεν ξερω κατα ποσο καλα θα ειναι :(.........
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.863
Likes
7.095
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Είναι δυνατόν ν' ανησυχείς για τους 17 βαθμούς;;!! Ε, δεν πας και στα χιόνια!! Το Παρίσι είναι μία από τις ομορφότερες πόλεις της Ευρώπης (για να μην πω η ομορφότερη-προσωπική άποψη:D), πάρε τα σωστά ρούχα και καλές βόλτες!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
867
Μακάρι να τύχεις καλό καιρό, αλλά οι βροχούλες είναι συχνές τέτοια εποχή...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Οι θερμοκρασίες μέχρι τις 31/5 θα κυμαίνονται απο 22-23 μέγιστη με 11-12 ελάχιστη..Κυρίως ηλιο με ελαφρυές συννεφιές και πιθανότητα ελαφράς βροχόπτωσης στις 26/5 ...Η πιο ζεστή μέρα θα είναι στις 25/5 που θα φθάσει τους 27 βαθμούς ...
Επειδή όμως η μετεορολογία είναι προφητική επιστήμη μην πολυεμπιστεύεσαι 100% ότι θα είναι έτσι αλλά κυρίως για τις επόμενες 48 ώρες....αυτά;)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
867
Α! Ξέχασα να πω ότι στη Γαλλία τις θερμοκρασίες τις νιώθεις λίγο πιο ζεστές από ότι στην Ελλάδα, π.χ. 21 βαθμοί Γαλλίας τους νιώθεις πιο ζέστη από ότι τους αντίστοιχους στην Ελλάδα. Ίσως για αυτό ευθύνεται η υγρασία, δεν ξέρω...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αντιστοιχα νοιωθεις πιο πολυ και το κρυο θα ελεγα.Συνηθως ειναι 3 με 5 βαθμους πιο κατω απο εδω.Το βραδυ χρειαζεται μπουφαν σιγουρα.Θυμαμαι ενα βραδυ στη Μονμαρτη που μπαινοβγαιναμε στα μαγαζια γιατι εξω δεν στεκοσουν με τιποτα.
Οπως και να ναι,το Παρισι ειναι ομορφο και για μενα η πιο ομορφη πολη που εχω δει.
Αν χρειαστεις και κατι,το αγοραζεις,ομπρελλα πχ αν και οι μπορες εκει δεν κρατανε συνηθως πολυ.
Να περασεις αξεχαστα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Α! Ξέχασα να πω ότι στη Γαλλία τις θερμοκρασίες τις νιώθεις λίγο πιο ζεστές από ότι στην Ελλάδα, π.χ. 21 βαθμοί Γαλλίας τους νιώθεις πιο ζέστη από ότι τους αντίστοιχους στην Ελλάδα. Ίσως για αυτό ευθύνεται η υγρασία, δεν ξέρω...
Η υγρασία φταίει σίγουρα και μάλιστα αν είσαι στο Παρίσι με 33-35 βαθμούς ο δείκτης δυσφορίας είναι στο κόκκινο και τα ρούχα σου κολλάνε στο σώμα σου....
 

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!
Απλα απογοητευτηκα λιγο γιατι πρωτη φορα παω (και γενικα πρωτη φορα βγαινω εκτος) και εχω σκοπο να δω οσο πιο πολλα πραγματα μπορω και δεν θα θελα να μας τα χαλασει ο καιρος.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
867
Μην ανησυχείς, οπλίσου με υπομονή, έχε πάντα και μια ομπρέλα μαζί σου και όλα θα πάνε καλά! Απλά πάρτο απόφαση από πριν ότι ο καιρός μπορεί να μην είναι ιδανικός... Εγώ έχω τελειοποιήσει το εξής: με το ένα χέρι κρατάω την ομπρέλα και με το άλλο τραβάω φωτογραφίες!!! :D:D:D
 

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Μην ανησυχείς, οπλίσου με υπομονή, έχε πάντα και μια ομπρέλα μαζί σου και όλα θα πάνε καλά! Απλά πάρτο απόφαση από πριν ότι ο καιρός μπορεί να μην είναι ιδανικός... Εγώ έχω τελειοποιήσει το εξής: με το ένα χέρι κρατάω την ομπρέλα και με το άλλο τραβάω φωτογραφίες!!! :D:D:D
:p Θα πρεπει να την εχεις πατησει πολλες φορες με τον καιρο για να εχεις φτασει στο σημειο να το κανεις αυτο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom