Γενικά Ιθάκη Κεφαλονιά Ιθάκη – Κεφαλονιά

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.374
Likes
3.810
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Θα είχατε να δώσετε κάποιες επικαιροποιημενες πληροφορίες για Ιθάκη;Θα είμαστε στο Βαθύ την επόμενη εβδομάδα!Ποιες παραλίες κατά την γνώμη σας είναι must;Για Αφαλες και Ατοκο υπάρχουν θαλασσια ταξί;Και τέλος μαγαζιά που αξίζουν για φαγητό και ποτό ιδανικά όχι τα πολύ τουριστικά!Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων 😀
Αν θέλετε να ξεφύγετε απτο Βαθυ καποια βραδυ, υπαρχει ενα ωραίο στο χωριο Λεύκη σχεδον πανω στο γκρεμο, πολυ ωραία θέα κ στο Περαχώρι μερικες ταβέρνες παλι με ωραία θεα.
Απο παραλίες, στο Φιλιατρό θα ειναι η Σάρα κ η Μάρα , εγω θα σας πρότεινα την παραλία Καμίνια που έχει ενα ωραιο chillout beach bar (votsalo) ή αν θελετε ν στησετε κ μονοι σας ομπρελα. Εχει λιγο χωματοδρομο στο τελος αλλα ευκολη διαδρομη.
Επισης θα πρότεινα να πεταχτείτε κ στα χωριά στα βόρεια (Κιόνι υπέροχο) κ να το συνδυάσετε με καποια απο τις μικρές παραλίες που έχει στο δρόμο (Κουρβούλια)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Θα είμαστε στο Βαθύ την επόμενη εβδομάδα!Ποιες παραλίες κατά την γνώμη σας είναι must;
Οπωσδήποτε το Γιδάκι ως η καλύτερη του νησιού, Σαρακηνικο και Φιλιατρό κοντά στο Βαθύ, Μυνηματα και Σκινος στο δρόμο που ξεκινά το μονοπάτι για Γιδάκι, Άσπρος γιαλός στο κέντρο, Αφαλες στα βόρεια καθώς επίσης και οι δύο ανάμεσα σε Φρίκες και Κιόνι. Ακόμα περισσότερες θα βρείτε επιτόπου, το νησί είναι αποκάλυψη σ' αυρον τον τομέα.
Για επικαιροποιημενες πληροφοριες: @psilos3 . Ψηλε για come to δωθε!
Πριν από σας, για σας😂
 

hawk

Member
Μηνύματα
94
Likes
78
psilos3, τα Κουρβουλια είναι η παραλιες που αναφέρεσαι, από δικό μου μήνυμα

Πηγαμε στα πρωτα Κουρβουλια ( υπαρχουν άλλες δυο παραλιες στη σειρά με το ίδιο όνομα) για μπάνιο , ( είναι μετά τις Φρίκες, όπως πας για το Κιoνι ) απλή παραλια , πεντακαθαρα νερά, τέλεια 😎
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
psilos3, τα Κουρβουλια είναι η παραλιες που αναφέρεσαι, από δικό μου μήνυμα
Ακριβώς, μικρούλες, ήσυχες και πολύ όμορφες και οι δύο!

DSC_0999b (129).JPG


DSC_0999b (131).JPG
 
Last edited:

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
319
Likes
774
Αχ βλέπω τις φωτογραφίες του ψηλού, είμαι προτελευταία μέρα στο γραφείο και έχω ταξιδέψει ήδη :lol:

Την άλλη Τετάρτη θα είμαστε Ιθάκη! Θα μείνουμε Κιόνι! Καμιά καλή ταβέρνα εκεί γύρω για την πρώτη μέρα που θα φτάσουμε ψιλοαργά;
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.374
Likes
3.810
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Αχ βλέπω τις φωτογραφίες του ψηλού, είμαι προτελευταία μέρα στο γραφείο και έχω ταξιδέψει ήδη :lol:

Την άλλη Τετάρτη θα είμαστε Ιθάκη! Θα μείνουμε Κιόνι! Καμιά καλή ταβέρνα εκεί γύρω για την πρώτη μέρα που θα φτάσουμε ψιλοαργά;
Οι ταβέρνες στο Κιόνι περιμετρικά στη μαρίνα ειναι ολες καλές (πχ Καλυψω) άλλα οι τιμές κοπανάνε άσχημα, προορίζονται για τους σκαφάτους που είναι full. Για πιο normal τιμές μπορείτε να πεταχτείτε Σταυρό (χωρίς όμως την ωραία ατμόσφαιρα κ την θέα) ή σε ενα πολυ ωραίο εστιατόριο στον Πλατυθρειά (κανα 15 λεπτα απτο Κιόνι αυτα) που λέγεται Γεφύρι. Αύγουστο εικάζω οτι στα περισσότερα θα θέλει κ κράτηση
 

hawk

Member
Μηνύματα
94
Likes
78
Αχ βλέπω τις φωτογραφίες του ψηλού, είμαι προτελευταία μέρα στο γραφείο και έχω ταξιδέψει ήδη :lol:

Την άλλη Τετάρτη θα είμαστε Ιθάκη! Θα μείνουμε Κιόνι! Καμιά καλή ταβέρνα εκεί γύρω για την πρώτη μέρα που θα φτάσουμε ψιλοαργά;
Ψιλοαργα, νομίζω πως με ένα χειροποίητο σουβλάκι, στο Περαχωρι ( στον Καλιωρα) θα είναι μια χαρά, αλλιώς αν θέλετε πατε στις Σειρήνες , στο Βαθυ, αλλιώς στον Μπατη, στο Βαθυ 😎
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom