Ιαπωνία

Weeman

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Oι μέρες είναι υπέραρκετες, οπότε θα μπορούσες να δεις και άλλα μέρη.

Υπολόγισε για Τοκυο και Κυοτο από τρεις μερες έκαστο. Από εκεί και μετά, λίγο ως πολύ αρκει μια μέρα για καθε πόλη...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ και διαβάζω τις εντυπώσεις σας και τα σχέδια σας για Ιαπωνία. Ετοιμάζομαι κι εγώ για Ιαπωνία τον Νοέμβριο. Δεν εχω πολύ συγκεκριμένο πρόγραμμα, εκτός του οτι θα μείνω μια βδομαδα στο Tokyo (θα πεταχτώ και Yokohama μια μερα) και μετα θα κατηφορίσω, προς την περιοχή Kansai οπου θα συναντήσω φίλους γιαπωνέζους που θα με τριγυρίσουν. Θέλω να παω Kyoto, Osaka kai Koyo-san οπωσδήποτε. Θα προσπαθήσω, αν γίνεται, να παω και μια "μικρή" βόλτα προς Shikoku, κυρίως Tokushima (που μένει φίλη γιαπωνέζα) και Matsuyama.
Η διάρκεια του ταξιδιού θα είναι 15-16-17-18(?) μέρες. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα, πρέπει να το σκεφτώ αυτή τη βδομάδα, που έχω βάλει στον εαυτό μου deadline να κλείσω εισητήρια.
Εκτός της διαμονής μου στο Tokyo που θα έχω κλεισει από πριν, δεν θέλω να κλέισω τίποτα άλλο απο τώρα, για να είμαι ελεύθερη στις κινήσεις μου. Δεν σκοπεύω να μείνω σε ξενοδοχεία αλλά σε hostel.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας karmologyclinic !:D
Υπέροχα τα σχέδιά σου, ακόμα πιο υπέροχο ότι σε περιμένουν φίλοι γιαπωνέζοι να σε ξεναγήσουν...;)
Με το καλό, το ταξίδι σου :D Θα σε περιμένουμε με πολύ ενδιαφέρον για τις διαδρομές σου...Το Koyosan και το Shikoku διεκδικούν κάποιες μέρες και στα δικά μας σχέδια, που όμως ακόμα αργούν...;) Οπότε καθώς καταλαβαίνεις, κράτα σημειώσεις;), θα είναι χρήσιμες για όλους !:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Mα τι άκουσα??
Pandora,αληθεύει οτι ο taver θα σε πάρει μαζί του στους ασχημομούρηδες????
καλά αν δεν θέλεις μην το ομολογήσεις δημόσια....καταλαβαίνω!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Mα τι άκουσα??
Pandora,αληθεύει οτι ο taver θα σε πάρει μαζί του στους ασχημομούρηδες????
καλά αν δεν θέλεις μην το ομολογήσεις δημόσια....καταλαβαίνω!!
Τς τς τς...Δεν σου ξαναλέω τίποτα...μαρτυριάρα...:D
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Κι εγώ:D:D


(αν και τελευταία βλέπω η Ιαπωνία έχει ιδιαίτερη πέραση... Πιστεύω ότι κάποιος έχει αναλάβει την ψυχολογική υποστήριξη της Pandora καθώς εγώ όντας μακριά, κωλύομαι)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.460
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κι εγώ:D:D
(αν και τελευταία βλέπω η Ιαπωνία έχει ιδιαίτερη πέραση... Πιστεύω ότι κάποιος έχει αναλάβει την ψυχολογική υποστήριξη της Pandora καθώς εγώ όντας μακριά, κωλύομαι)
θα μας πάθει τίποτα στο τέλος το βλέπω εγώ, με τόσες αναχωρήσεις προς ανατολάς.
καλά δωρεάν εισιτήρια μοιράζουνε και υπάρχει τέτοιο κύμα ταξιδιωτών στην Ιαπωνία;
 

Weeman

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Kalspiro και Hydronetta, με μικρά διαλλείματα, θα βρίσκομαι στο Τοκυο από 25 Νοεμβρίου εως και 4 Δεκεμβρίου.

26 Νοεμβρίου είστε για συναυλία?

Adavantage Lucy στο club Que.

Θα παω να προσκυνήσω, οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.460
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Kalspiro και Hydronetta, με μικρά διαλλείματα, θα βρίσκομαι στο Τοκυο από 25 Νοεμβρίου εως και 4 Δεκεμβρίου.
26 Νοεμβρίου είστε για συναυλία?
Adavantage Lucy στο club Que.
Θα παω να προσκυνήσω, οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε...
Ωραιότατα. Σαν να λέμε πάμε για καφέ στο Μπουρνάζι;
Nα υποθέσω αυτό είναι κλαμπ στο Τόκυο; Για τον Σπύρο δεν παίρνω όρκο αλλά εγώ θα βρίσκομαι στο κλάμπ "Under the stars in the middle of nowhere"
Μετά από σχετική έρευνα, ιδού και ένα δείγμα δουλειάς της καλλιτέχνιδος
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
άσε να δούμε τι θα γίνει με τα Α380......
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
άσε να δούμε τι θα γίνει με τα Α380......
Τι να γίνει? Έγιναν οι έλεγχοι που ζήτησε η RR σε όλα τα A380 με κινητήρες RR (ανεξαρτήτως μοντέλου), και βρέθηκε να χρειάζεται αντικατάστη σε κάποιους κινητήρες σε 3 από τα 11 A380 της SQ. Τα υπόλοιπα 8, όπως και τα 4 της LH (θα είναι 4 όταν ταξιδεύουμε εμείς) πετάνε κανονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.327
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom