Ολλανδία Θα παω Ολλανδια και θελω τη βοηθεια σας :)

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπερα σε ολους,
διαβασα ταξιδιωτικες ιστοριες για Ολλανδια, εχω μαθει πολλα, δεν συγκρατω ομως ονοματα τοποθεσιες ευκολα...σνιφ σνιφ.... Πηγαινω Αμστερνταμ σε μια εβδομαδα για 6 ημερες. Θα επισκεφτουμε μεταξυ των αλλων και το Ροτερνταμ και την Ουτρεχτη. Θεωρειτε πως πρεπει να κανω μια διανυκτερευση σε μια απο τις δυο πολεις ή να επιστρεφω στην βαση μου το Αμστερνατμ το βραδυ;. Ευχαριστω εκ των προτερων!

2 βραδιές Ουτρέχτη από μένα γιατί είναι υπέροχη. Για το Ρότερνταμ δεν έχω άποψη.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.981
Likes
16.719
2 βραδιές Ουτρέχτη από μένα γιατί είναι υπέροχη. Για το Ρότερνταμ δεν έχω άποψη.
Για μένα το Ρότερνταμ ήταν η πιο άσχημη πόλη της Ολλανδίας.Ωστόσο για μια ημερήσια την βλέπω οκ.
 

annoula

Member
Μηνύματα
348
Likes
820
Καλησπερα σε ολους,
διαβασα ταξιδιωτικες ιστοριες για Ολλανδια, εχω μαθει πολλα, δεν συγκρατω ομως ονοματα τοποθεσιες ευκολα...σνιφ σνιφ.... Πηγαινω Αμστερνταμ σε μια εβδομαδα για 6 ημερες. Θα επισκεφτουμε μεταξυ των αλλων και το Ροτερνταμ και την Ουτρεχτη. Θεωρειτε πως πρεπει να κανω μια διανυκτερευση σε μια απο τις δυο πολεις ή να επιστρεφω στην βαση μου το Αμστερνατμ το βραδυ;. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Βάλε μια διανυκτέρευση Ουτρέχτη, κατα τ αλλα το Αμστερνταμ δεν χορταίνεται! Απλά μην κλείσεις διαμονή προς την πλευρά της πόλης με τα red lights αλλά απ την αντίθετη!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.352
Likes
5.197
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θεωρειτε πως πρεπει να κανω μια διανυκτερευση σε μια απο τις δυο πολεις ή να επιστρεφω στην βαση μου το Αμστερνατμ το βραδυ;
Θα σου απαντήσω για την Ουτρέχτη. Είναι τόσο κοντά στο Άμστερνταμ με το τρένο που δεν έχει νόημα να σπάσεις τις διανυκτερεύσεις, εκτός κι αν βρεις κάποια πολύ φθηνότερη διαμονή. Το Άμστερνταμ άλλωστε έχει πολύ περισσότερες επιλογές για βραδυνή διασκέδαση. Επίσης, θα πω ότι οι βραδυνές βόλτες στην Ουτρέχτη δε μου έβγαλαν τα ίδια vibes ασφαλείας με το Άμστερνταμ ειδικά γύρω από το σταθμό τρένων και περπατώντας για την παλιά πόλη.
 

efipoly

Member
Μηνύματα
109
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Βάλε μια διανυκτέρευση Ουτρέχτη, κατα τ αλλα το Αμστερνταμ δεν χορταίνεται! Απλά μην κλείσεις διαμονή προς την πλευρά της πόλης με τα red lights αλλά απ την αντίθετη!
έκλεισα στο Park Inn by Radisson Amsterdam City West που ειναι κοντα στο Σταθμό Τρένου Sloterdijk και πιο νοτια στο Postillion Hotel Amsterdam κοντα σε Σταθμό Μετρό Over Amstel. Ειμαι πιο κοντα στο πρωτο αλλα θα αποφασισω τις επομενες μερες ποια κρατηση θα αφησω. Σε ευχαριστω πολυ.
 

efipoly

Member
Μηνύματα
109
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Θα σου απαντήσω για την Ουτρέχτη. Είναι τόσο κοντά στο Άμστερνταμ με το τρένο που δεν έχει νόημα να σπάσεις τις διανυκτερεύσεις, εκτός κι αν βρεις κάποια πολύ φθηνότερη διαμονή. Το Άμστερνταμ άλλωστε έχει πολύ περισσότερες επιλογές για βραδυνή διασκέδαση. Επίσης, θα πω ότι οι βραδυνές βόλτες στην Ουτρέχτη δε μου έβγαλαν τα ίδια vibes ασφαλείας με το Άμστερνταμ ειδικά γύρω από το σταθμό τρένων και περπατώντας για την παλιά πόλη.
Σε ευχαριστω και ολους οσους μου απαντησαν!! Σας εμπιστευομαι
 

fani b

Member
Μηνύματα
51
Likes
19
Υπάρχει εισιτήριο με το gocity για ημερήσια εκδρομή και περνάει από Χάγη Ουτρέχτη ανεμόμυλους κλπ όμορφη εκδρομή και παίρνεις μια γεύση χωρίς να αλλάζεις βαση. Υπάρχει κι άλλη μια για ροττερνταμ. Αν κλείσεις με το gocity έρχονται στο 1/3 της τιμής
 

efipoly

Member
Μηνύματα
109
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Υπάρχει εισιτήριο με το gocity για ημερήσια εκδρομή και περνάει από Χάγη Ουτρέχτη ανεμόμυλους κλπ όμορφη εκδρομή και παίρνεις μια γεύση χωρίς να αλλάζεις βαση. Υπάρχει κι άλλη μια για ροττερνταμ. Αν κλείσεις με το gocity έρχονται στο 1/3 της τιμής
Θεωρεις οτι ειναι καλυτερα να κλεισουμε μια οργανωμενη εκδρομη για τα μερη αυτα που θα επισκεφτουμε, από το να παμε με το τρενο και να μενουμε σε καθε μερος οσο χρονο θελουμε χωρις περιορισμους; Γιατι κατι τετοιο ειχαμε στα σχεδια μας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom