Η τέχνη στον κόσμο

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
170
Αρχηγος! Αυτός ακριβώς! Rene Magritte 'the lovers' Δε δυσκολεύτηκες και πολύ αχινε!

Για όσους ενδιαφέρονται..
-στο Palazzo Reale του Μιλάνου έκθεση για το έργο του ως Τέλη Μαρτίου (Υπέροχη!!)
γι'αυτούν που αποδέχονται την 'εμπορική τέχνη'..
-Ημερολόγιο του με πίνακες του Magritte από εκδόσεις Γκοβόστη (ανοίγουν οι σελίδες μέχρι τέρμα)
-Ανοιχτήρι 'άντρα ανθρωπάκι' του Magritte απο τα Alessi (ακριβό το στυλ!)
-Σε λίγο καιρό και σε τσίχλες

Αστειάκι το τελευταίο!κρύο?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ειχα μια σειρα απο πινακες του ως προστασια στον υπολογιστη στη δουλεια. Θυμομουν τον πινακα που εβαλες, τα ιπταμενα ψωμια (!) και την πιπα. Τελικα θυμηθηκα και τον ιδιο!
Για παμε με ενα απαλο ροζακι...
 

Attachments

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
170
Με εχεις ξεφτιλισει!!χιχ!

Κ γω νομιζω πως εχει έκθεση της! Αυτό που νομίζω πρέπει να επισκεφτεί κανεις αν βρεθεί στις Σπέτσες, είναι το πάρκο της 'Ναταλίας Μελά', όπου και αυτό το έργο της βρίσκεται εκεί μαζί με άλλα ζωάκια, που ξετυλίγεται σαν ιστορία κοντά σε περιοχή παλιού καρνάγιου.

Μετά την ισοπέδωση σειρά σου αχινε!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Απλα ετυχε να βαλεις εργα που τα ξερω. Τον Μαγκριτ τον εβλεπα ενα χρονο μπροστα μου, θα ηταν δικη μου ξεφτιλα αν δεν τον εβρισκα! Και επειδη το παρακαναμε ευκολο και θελω να δω και την Ερση να συμμετεχει, βαζω εναν απο τους αγαπημενους μου πινακες, απο εναν λιγοτερο γνωστο ζωγραφο. Και για να δωσω καποια βοηθεια να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος ειναι απο τους λιγους νορμαλ πινακες που φιλοτεχνησε (και ισως ο μοναδικος ωραιος). Οι υπολοιποι θελουν γονικη συναινεση!:haha:
 

Attachments

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Οχι. Ειναι λογικο παντως να μην τον ξερεις. Ασχοληθηκε κυριως με πινακες ερωτικου περιεχομενου και χαραμισε το ταλεντο του, που κατα τη γνωμη μου διαφαινεται απο αυτον τον πινακα, ο οποιος (δινω ενα ακομη στοιχειο) βρισκεται στην Αυστρια, στην χωρα καταγωγης του ζωγραφου.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για να μαθαίνουμε και τους άλλους τους ακατάλληλους δια ανηλίκους...
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Αν δεν τον βρει κανεις θα δωσω ονομα και θα μπορεσετε να δειτε τα ακατονομαστα εργα του στο Ιντερνετ. Φανταζομαι στην εποχη του χρειαζοταν και ζωγραφοι τετοιας θεματολογιας, αφου δεν υπηρχαν φωτογραφιες. Επιτελουσε κοινωνικο εργο δηλαδη ο ανθρωπος :lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.020
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom