Η πενταημερη μου....

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.781
Aπορω βρε παιδια μ΄αυτα και μ΄αυτα πως εξακολουθουν τα κακομοιρα τα ξενοδοχεια και δεχονται ακομα σχολεια.
Το Χανδρής στην Κέρκυρα μετά απο μας δεν ξαναδέχτηκε σχολεία για χρόνια. Τώρα τα τελευταία χρόνια δεν ξέρω υπάρχει και η κρίση.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.115
Likes
1.774
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Aπορω βρε παιδια μ΄αυτα και μ΄αυτα πως εξακολουθουν τα κακομοιρα τα ξενοδοχεια και δεχονται ακομα σχολεια.
Εγώ πάλι απορώ πως εξακολουθούν να υπάρχουν καθηγητές που αναλαμβάνουν τέτοια ευθύνη και συνοδεύουν παιδιά στην πενταήμερη..:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμείς παίδες με το Β΄Αρρένων Χανίων, πήγαμε Μετέωρα, Καλαμπάκα, Τρίκαλα όπου σ΄ένα εστιατόριο ανάμεσα στις μπάμιες που παράγγειλε ο συμμαθητής μου βρήκε μέσα μια ακρίδα στο μέγεθος και το χρώμα μπάμιας, (γι αυτό δεν το είδε αμέσως...), Καρδίτσα και παίξαμε ποδόσφαιρο με το εκεί γυμνάσιο, κατόπιν πήγαμε σε μια λίμνη (Πλαστήρα;;) και περπατήσαμε πάνω στο φράγμα, Δελφοί όπου τσεκάραμε την ακουστικότητα του αρχαίου θεάτρου, Λάρισσα, στην Αθήνα μείναμε ένα βράδυ με επισκέψεις στα συνήθη αξιοθέατα. Γενικά δεν είχαμε παρατράγουδα
Δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι ο χειροτερος εφιαλτης μου μπαμιες ή οι ακριδες.:haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι ο χειροτερος εφιαλτης μου μπαμιες ή οι ακριδες.:haha::haha:
Μια χαρά είναι οι ακρίδες. Ελαφρύτερες και νοστιμότερες από τις τηγανητές πατάτες! :bleh:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Λεπόν...Πενταήμερη κλασικά κι εμείς στη Ρόδο, αν και ήμουν από τους λίγους αντιρρησίες (5) στο σύνολο, που είχαν ψηφίσει Σαντορίνη.
Η παράδοση κέρδισε και καταλήξαμε στο νησί των Ιπποτών.
Παρόμοια εμπειρία με tripakia έχω επίσης, ματώσαμε να βρούμε συνοδούς...Απορώ.. :D
Τελευταία μέρα, ένα συμμαθητής μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, γιατί ήπιε ο αθεόφοβος ένα μπουκάλι μαυροδάφνη μονοκοπανιά ενώ είχε ζάχαρο. Τυχερός ήταν. Επίσης, μια φορά την ημέρα η παρατήρηση του ξενοδοχείου ήταν σιγουράκι.
Είχαμε στρατοπεδεύσει μαζί με ένα σχολείο από Χαλκίδα, ένα από Θεσσαλονίκη και άλλο ένα από Αθήνα. Ο χαμός.:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Πάντως ανοίγεις ''τα θεματα '' βρε ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ !!!!!!!!!!!!!!
Ρόδο πήγαμε το 1989 μειναμε σε ενα ξενοδοχείο ονόματι Ελίζαμπεθ.
Λίγο πολύ τα ιδια και σε μας ,το μόνο που θυμαμαι οτι στο ιδιο ξενοδοχείο είχε το 60 Λύκειο αθηνών ,απο Καλλιθέα , Πετρούπολη και κάποιο απο Βόρεια που δεν θυμαμαι .
Ο γνωστός κακός χαμός με μπανια νυχτερινά στην πισίνα και ξεσαλώματα στα clubs.
Mόνο το πρώτο βραδυ γύρισα με το δικό μας λεωφορείο στο ξενοδοχείο .
΄΄ολες τις υπόλοιπες γύριζα με τα πούλμαν των άλλων σχολείων και ενα βραδυ κοιμήθηκα σε άλλο διπλανό ξενοδοχείο ..
μιλαμε ο απόλυτος χαμός !!!!!!!!! ωραια χρόνια ρε γαμωτο
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
πενταήμερη το έτος 2001 στην ρόδο (κλασσικά..)
εγώ προτιμούσα κρήτη αλλά η πλειοψηφία είχε διαφορετική προτίμηση!
αξέχαστες στιγμές, ανέμελες και πολύ ξύλο! έλεος, ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό!
πάνε στην πενταήμερη για να πλακωθούν?? τσ τσ τσ! κ τα δικά μας τα φυντάνια είχαν ορμές πολλές και πλακώθηκαν με σχολεία από όμορα προάστια, από θεσσαλονίκη, από καβάλα και με κάτι τουρίστες! ρεζίλι γίναμε.
κατά τα άλλα θα μου μείνει αξέχαστη! πάντως, τώρα μετά από τόσα χρόνια νομίζω ότι στην τριήμερη στην β' λυκείου είχα περάσει καλύτερα! είχαμε πάει γιάννενα και πάργα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Περιεργο παντως αυτο.
Το δικο μας σχολειο για δεν πλακωθηκε?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Περιεργο παντως αυτο.
Το δικο μας σχολειο για δεν πλακωθηκε?
Ουτε το δικό μας πλακώθηκε με κανέναν ισα ισα που ειχαμε και φιλικότατες σχεσεις μεταξύ μας και μερικοί συνέχισαν και με την επιστροφή στην Αθήνα :grouphug::grouphug:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ αυτες οι πενθημερες !
Μας εφερναν ολους πιο κοντα ...
Ξερεις πια ηταν τα 3 κινητρα μιας πενταημερης?
σεξ-clubbing-ξυλο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.925
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom