Εχω καταμπερδευτει.....Βοηθεια!!!

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Εγώ εχω πάει μονο Τορόντο και για αυτο μπορω να σου πω πολλες λεπτομέρειες. Ξέρω επισης ότι και το Μοντρεαλ ειναι πολυ ομορφο αλλα για αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω. Βέβαια γενικα ο Καναδας ειναι πανεμορφος, και ιδιαίτερα η περιοχες κοντα στις λιμνες με αποκορύφωμα την Lake Louise στην Alberta όπου και θα ήθελα να πάω καποια στιγμη, ελπιζω να τα καταφερω αυτη τη φορα..
Εν πασει περιπτωσει προτιμοτερο ειναι να πας θερινη περίοδο όχι μονο για τον καλύτερο καιρο αλλα γιατι πολλά αξιοθέατα μενουν κλειστα την χειμερινή περίοδο. Απο Αθηνα πετάει απ' ευθείας η Air Canada και η Air Transat με την δευτερη να εχει πολύ καλύτερες τιμες. πχ για Ιουλιο με την Air Transat μπορει να βρεις με 600-650?, πολυ καλη τιμη. Το Τοροντο ειναι μια ευκολη στην μετακίνηση πολη, με πολλά αξιοθεατα και πολλα πραγματα να κανεις. Αυτο εξαρτάται απο σενα. Το φαγητό επισης ειναι σε λογικές τιμες, και υπαρχουν παρα πολλά ωραια εστιατόρια. Αν τελικα πας μπορω να σου προτείνω μερικα. Το καλυτερο ειναι το "360 μοιρες" πανω στο CN Tower (κατα τη γνωμη μου βεβαια). Απο κει και περα δεν θα χασεις τους Καταρρακτες του Νιαγαρα και το χωριο Niagara on the Lake, ειναι πανεμορφα. Επισης τα 1000 νησια (που στην πραγματικότητα ειναι 1800;)) ειναι πανεμορφα, ο πατερας μου που ειχε παει, εντυπωσιάστηκε. Αν αποφασισεις να πας εδω ειμαστε. :)


Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Πρέπει να ναι πολύ όμορφος ο Καναδάς.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Παρακαλω. Ειμαι σιγουρη θα σου αρεσει πολυ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το καλυτερο ειναι το "360 μοιρες" πανω στο CN Tower (κατα τη γνωμη μου βεβαια).
Όντως καλό εστιατόριο, με καταπληκτική θέα όλο το Τορόντο, αξίζει να το επισκεφθείς και μόνο γι αυτό. Θα σε πιάσει μια θλίψη, βέβαια, γιατί - αναπόφευκτα - θα κάνεις σύγκριση με τις δικές μας πόλεις και η διαφορά είναι συντριπτική (εις βάρος των δικών μας - εννοείται). Δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι στο κέντρο μιας μεγαλούπολης παρά μάλλον σε μια μικρή καταπράσινη επαρχιακή πόλη.

Για τα υπόλοιπα tips, συμφωνώ εννοείται για Νιαγάρα. Κάνε και μια βόλτα στη Danforth για την πλάκα του πράγματος (οι πινακίδες των οδών είναι μόνο στα Ελληνικά! )...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Όντως καλό εστιατόριο, με καταπληκτική θέα όλο το Τορόντο, αξίζει να το επισκεφθείς και μόνο γι αυτό. Θα σε πιάσει μια θλίψη, βέβαια, γιατί - αναπόφευκτα - θα κάνεις σύγκριση με τις δικές μας πόλεις και η διαφορά είναι συντριπτική (εις βάρος των δικών μας - εννοείται). Δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι στο κέντρο μιας μεγαλούπολης παρά μάλλον σε μια μικρή καταπράσινη επαρχιακή πόλη.

Για τα υπόλοιπα tips, συμφωνώ εννοείται για Νιαγάρα. Κάνε και μια βόλτα στη Danforth για την πλάκα του πράγματος (οι πινακίδες των οδών είναι μόνο στα Ελληνικά! )...
Ναι πράγματι! Να προσθεσουμε για το εστιατόριο ότι κάνει μια πληρη περιστροφη, δεν θυμαμαι σε ποση ωρα. Και οι τιμες για τοσο καλο εστιατοριο πολυ καλες! Και οντως το Τοροντο εχει ΠΟΛΥ πράσινο! Κατι σαν την ΑΘηνα δηλαδη:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom