Ερώτηση για σωματικό έλεγχο σε αεροδρόμια των ΗΠΑ

cloudy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το εξαιρετικό σας forum,

θα ήθελα να ρωτήσω όσους ταξιδεύουν συχνά για αμερική ή ταξιδεψαν πρόσφατα αν όντως υποχρεώθηκαν σε σωματικό έλεγχο όπως αυτόν που δείχνουν οι εικόνες εδώ: Sarotiko: Απαράδεκτος σωματικός έλεγχος στις ΗΠΑ

Δεν μου φαίνεται και τόσο ωραίο αλλά θα ήθελα να μάθω αν ισχύει ώστε να ξέρω τι να περιμένω σε τέτοια περίπτωση.
Ευχαριστώ. :)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Συνηθισμενες στιγμες σε οποιοδηποτε αεροδρομιο και ενα blog που νομιζει πως ανακαλυψε τον τροχο.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.772
Και μένα σε αεροδρόμιο ευρωπαϊκό μου ζήτησαν να βγάλω τα παπούτσια μου γιατί χτύπαγε το σύστημα (είχαν κατι σιδεράκια επάνω)......ευτυχώς οι κάλτσες μου δεν ηταν τρύπιες .....:D
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πως θα γινει αλλιως ο ''σωματικος'' ελεγχος; Απο αποσταση δε γινεται.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Κλείσε τα μάτια, φαντασιώσου αυτόν/ήν που γουστάρεις και απόλαυσε το χούφτωμα. Θα έχεις μια υπέροχη πτήση.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Πως θα γινει αλλιως ο ''σωματικος'' ελεγχος; Απο αποσταση δε γινεται.
Μάλλον δεν αναφέρεται στον απλό σωματικό έλεγχο αλλά σε αυτόν που δείχνουν κάποιες απ'τις φωτογραφίες όπου ο ελεγκτής "χωρίζει" όσα έχουμε δυο δυο :p.. Για Αμερική δε ξέρω αλλά εντός Ευρώπης μου έχει τύχει 3-4 φορές να χτυπήσει το μηχάνημα και κάθε φορά τον έλεγχο τον έκανε γυναίκα και χωρίς πολλά πολλά όπως φαίνεται στις φωτογραφίες..
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
767
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δεν είναι κάτι το τρομερό και γίνεται πολύ συχνά. Στις γυναίκες από γυναίκα και τα χέρια τρέχουν τόσο γρήγορα, ώστε δεν προλαβαίνεις να νιώσεις άβολα.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Γι αυτό εγώ ταξιδεύω πάντα με φόρμα. Δεν χτυπάει τίποτα και είμαι και εγώ άνετος και ησυχος.
 

cloudy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μάλλον δεν αναφέρεται στον απλό σωματικό έλεγχο αλλά σε αυτόν που δείχνουν κάποιες απ'τις φωτογραφίες όπου ο ελεγκτής "χωρίζει" όσα έχουμε δυο δυο :p..
Ναι αυτό ήταν που φάνηκε λίγο υπερβολικό. Πάντως είχε αναφερθεί ότι τουλάχιστον για τους ηλικιωμένους και τα παιδιά επρόκειτο να χαλαρώσουν κάπως οι έλεγχοι στα αμερικανικά αεροδρόμια, δεν ξέρω αν εφαρμόστηκε ακόμα βέβαια. Χαλαρώνουν οι έλεγχοι στα αεροδρόμια της Νέας Υόρκης - NEWS247
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aυτο που βλεπουμε στις φωτο φαινεται καπως αλλα στην ουσια οτι γινεται ειναι τοσο γρηγορη η κινηση που δεν προλαβαινεις να σκεφτεις κατι πονηρο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Aυτο που βλεπουμε στις φωτο φαινεται καπως αλλα στην ουσια οτι γινεται ειναι τοσο γρηγορη η κινηση που δεν προλαβαινεις να σκεφτεις κατι πονηρο.
Ουτε καν να το ευχαριστηθεις...

Σοβαρα τωρα, γιατι δεν του λετε του ανθρωπου την αληθεια με τα γδυσιματα και ξεβρακωματα (νταξ πισω απο παραβαν, μην τρελενεσαι) ;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Αμερική δεν έχω πάει ακόμα και δεν εχω άποψη για τους ελέγχους εκεί .
Εδώ στο Ελ Βενιζέλος σχεδόν πάντα γνωρίζω την 'αποθέωση' απο τον έλεγχο μπρός και πίσω απο τα παραβάν
Για LHR και TLV δεν το συζητάω !!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom