Ερώτηση για σωματικό έλεγχο σε αεροδρόμια των ΗΠΑ

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Αμερική δεν έχω πάει ακόμα και δεν εχω άποψη για τους ελέγχους εκεί .
Εδώ στο Ελ Βενιζέλος σχεδόν πάντα γνωρίζω την 'αποθέωση' απο τον έλεγχο μπρός και πίσω απο τα παραβάν
Για LHR και TLV δεν το συζητάω !!!!!!!!!!!!!!
Δεν ήξερα ότι γινεται και πίσω από παραβάν.. Γιατί;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δεν ήξερα ότι γινεται και πίσω από παραβάν.. Γιατί;
Μου έτυχε πριν χρόνια στις Βρυξέλλες να χτυπάει το μηχάνημα και να μην μπορούν να βρουν τι είναι αυτό που το κάνει να χτυπάει. Οπότε με οδήγησαν στο παραβάν και με έψαξαν εξονυχιστικά. Ε, δεν μπορούν να σε γδύσουν μπροστά στον κόσμο;)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Μου έτυχε πριν χρόνια στις Βρυξέλλες να χτυπάει το μηχάνημα και να μην μπορούν να βρουν τι είναι αυτό που το κάνει να χτυπάει. Οπότε με οδήγησαν στο παραβάν και με έψαξαν εξονυχιστικά. Ε, δεν μπορούν να σε γδύσουν μπροστά στον κόσμο;)
Σε γδύνουν;;:shock:
βρηκαν τουλάχιστον τι χτύπαγε;
εμενα 3-4 φορές που έτυχε να χτυπήσει με ελεγξανε επιτόπου με ενα μηχανηματακι που κρατανε και με άφησαν να περασω. δε με βάλανε να ξαναπεράσω από το μηχάνημα ούτε φυσικά βρήκανε τι είχε βαρέσει..
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το εξαιρετικό σας forum,

θα ήθελα να ρωτήσω όσους ταξιδεύουν συχνά για αμερική ή ταξιδεψαν πρόσφατα αν όντως υποχρεώθηκαν σε σωματικό έλεγχο όπως αυτόν που δείχνουν οι εικόνες εδώ: Sarotiko: Απαράδεκτος σωματικός έλεγχος στις ΗΠΑ

Δεν μου φαίνεται και τόσο ωραίο αλλά θα ήθελα να μάθω αν ισχύει ώστε να ξέρω τι να περιμένω σε τέτοια περίπτωση.
Ευχαριστώ. :)
Σχετικά με την αρχική ερώτηση, σε πολλά αεροδρόμια των ΗΠΑ βρίσκονται οι καινούριοι ανιχνευτές σώματος που επιτρέπουν στον ελεγκτη να σε βλέπει γυμνό. Αν δεν δεχτείς να περάσεις από τον ανιχνευτή ή αν ο ανιχνευτής σε βγάλει ύποπτο, τότε μόνο γίνεται διεξοδικός σωματικός έλεγχος, ο οποίος είναι πράγματι όπως οι φωτογραφίες. Έχεις πάντως το δικαίωμα να ζητήσεις ο έλεγχος να γίνει εκτός της κοινής θέας.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
echo2011 said:
Σε γδύνουν;;:shock:
βρηκαν τουλάχιστον τι χτύπαγε;
εμενα 3-4 φορές που έτυχε να χτυπήσει με ελεγξανε επιτόπου με ενα μηχανηματακι που κρατανε και με άφησαν να περασω. δε με βάλανε να ξαναπεράσω από το μηχάνημα ούτε φυσικά βρήκανε τι είχε βαρέσει..
Ναι βρήκαν !! Οι καμπάνες
χαχαχα
Εδώ μου έχει τύχει να μην χτυπήσει τίποτα και να με βάλουν στο παραβαν !!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Μη σου πω να απαγορεύσουν να φοράτε σουτιέν στις πτήσεις :bleh::haha:
Ναι βρήκαν !! Οι καμπάνες
χαχαχα
Εδώ μου έχει τύχει να μην χτυπήσει τίποτα και να με βάλουν στο παραβαν !!!
ειδες για να εισαι ομορφαντρας !!!!!!
χαχαχαχχαχαχα:lol::haha:

Xρόνια πολλά Χρήστο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom