Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

tatooine

Member
Μηνύματα
1.920
Likes
7.586
Το μπατζετ είναι πολύ κάλο, αλλά. Υπάρχει αυτό το αλλά για το επερχόμενο Πάσχα.
Είναι Πάσχα για όλους τους χριστιανούς με ότι αυτό συνεπάγεται.
Το κόστος των εισιτηρίων θα παίξει μεγάλο ρόλο για το πόσο θα σας μείνει να ξοδέψετε και να περάσετε όμορφα.
Βάζοντας ημερομηνίες στο σκαισκανερ από Αθηνά για οπουδήποτε για την περίοδο που θέλετε να ταξιδέψετε θα δείτε και πόσο θα σας κοστίσουν τα αεροπορικά ανά χώρα. εγώ έβαλα από 17 μέχρι 22 Απριλίου.
Έχει το άτομο, για Αλβανία με 62 εύρω πάνε έλα, για Τουρκιά με 84 για Ιταλία 87 και πάει λέγοντας. Όταν αποφασίσετε προορισμό δείτε και τα καταλύματα. Μια αναμονή για αγορά εισιτηρίων την μαύρη παρασκευή δεν ξέρω αν είναι καλή σε αυτή την περίπτωση. Αυτό θα το κρίνετε εσείς. Καλή αναζήτηση.
Προτάσεις από άλλα μελή σίγουρα θα σας δοθούν.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
219
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Το μπατζετ είναι πολύ κάλο, αλλά. Υπάρχει αυτό το αλλά για το επερχόμενο Πάσχα.
Είναι Πάσχα για όλους τους χριστιανούς με ότι αυτό συνεπάγεται.
Το κόστος των εισιτηρίων θα παίξει μεγάλο ρόλο για το πόσο θα σας μείνει να ξοδέψετε και να περάσετε όμορφα.
Βάζοντας ημερομηνίες στο σκαισκανερ από Αθηνά για οπουδήποτε για την περίοδο που θέλετε να ταξιδέψετε θα δείτε και πόσο θα σας κοστίσουν τα αεροπορικά ανά χώρα. εγώ έβαλα από 17 μέχρι 22 Απριλίου.
Έχει το άτομο, για Αλβανία με 62 εύρω πάνε έλα, για Τουρκιά με 84 για Ιταλία 87 και πάει λέγοντας. Όταν αποφασίσετε προορισμό δείτε και τα καταλύματα. Μια αναμονή για αγορά εισιτηρίων την μαύρη παρασκευή δεν ξέρω αν είναι καλή σε αυτή την περίπτωση. Αυτό θα το κρίνετε εσείς. Καλή αναζήτηση.
Προτάσεις από άλλα μελή σίγουρα θα σας δοθούν.
Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα και με προσθηκη 2 μεγαλες βαλιτσες, φθηνοτερη βγαινει πτηση ξανα για Μιλανο. Οτιδηποτε αλλο με την προσθηκη των 2 βαλιτσων παει πανω απο 500€ (μιλαμε για 4 ατομα παντα).
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
219
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Το μπατζετ είναι πολύ κάλο, αλλά. Υπάρχει αυτό το αλλά για το επερχόμενο Πάσχα.
Είναι Πάσχα για όλους τους χριστιανούς με ότι αυτό συνεπάγεται.
Το κόστος των εισιτηρίων θα παίξει μεγάλο ρόλο για το πόσο θα σας μείνει να ξοδέψετε και να περάσετε όμορφα.
Βάζοντας ημερομηνίες στο σκαισκανερ από Αθηνά για οπουδήποτε για την περίοδο που θέλετε να ταξιδέψετε θα δείτε και πόσο θα σας κοστίσουν τα αεροπορικά ανά χώρα. εγώ έβαλα από 17 μέχρι 22 Απριλίου.
Έχει το άτομο, για Αλβανία με 62 εύρω πάνε έλα, για Τουρκιά με 84 για Ιταλία 87 και πάει λέγοντας. Όταν αποφασίσετε προορισμό δείτε και τα καταλύματα. Μια αναμονή για αγορά εισιτηρίων την μαύρη παρασκευή δεν ξέρω αν είναι καλή σε αυτή την περίπτωση. Αυτό θα το κρίνετε εσείς. Καλή αναζήτηση.
Προτάσεις από άλλα μελή σίγουρα θα σας δοθούν.
Θα μου αρεσε σε οποιοδηποτε μερος σε Γερμανια αλλα βγαινει ακριβα με 2 βαλιτσες.
Αν και εβαλε η ryanair κολωνια, ειναι παλι τσιμπημενα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.599
Likes
4.179
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Θα μου αρεσε σε οποιοδηποτε μερος σε Γερμανια αλλα βγαινει ακριβα με 2 βαλιτσες.
Αν και εβαλε η ryanair κολωνια, ειναι παλι τσιμπημενα.
Επειδη πολλες φορες το πηγαινε για εναν προορισμο μπορει να εχει 200€ κ το ελα 50€ (ή και αντιστροφα) θα σου ελεγα να ψαξεις κ μεμονομενα πτησεις με επιστροφη απο καποιο αεροδρομιο κοντινης πολης (πχ. Αμστερνταμ - Αϊνχοβεν, Βιεννη - Βρατισλαβα, Κατοβιτσε - Κρακοβια, Βενετια - Μπολονια).
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
2.043
Θα μου αρεσε σε οποιοδηποτε μερος σε Γερμανια αλλα βγαινει ακριβα με 2 βαλιτσες.
Αν και εβαλε η ryanair κολωνια, ειναι παλι τσιμπημενα.
Εχετε υποψιν οτι το δικο μας πασχα φετος πεφτει μαζι με των καθολικων...οποτε οποιοσδηποτε προορισμος εξωτερικου μαζι με τα ξενοδοχεια πρεπει να κλειστει αμεσα αλλιως αργοτερα θα ειναι απλησιαστα!αν θελετε να δειτε festivities για μενα η Ιταλια ειναι μονοδρομος το Πασχα!τωρα αν δε σας ενδιαφερει τοσο,διαλεγετε αναλογα το μπατζετ σας κ τις προτιμησεις σας...δειτε και την επιλογη διαφορετικων αεροδρομιων για αναχωρηση/αφιξη,ισως βγαινουν φθηνοτεροι οι συνδιασμοι
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
219
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Εχετε υποψιν οτι το δικο μας πασχα φετος πεφτει μαζι με των καθολικων...οποτε οποιοσδηποτε προορισμος εξωτερικου μαζι με τα ξενοδοχεια πρεπει να κλειστει αμεσα αλλιως αργοτερα θα ειναι απλησιαστα!αν θελετε να δειτε festivities για μενα η Ιταλια ειναι μονοδρομος το Πασχα!τωρα αν δε σας ενδιαφερει τοσο,διαλεγετε αναλογα το μπατζετ σας κ τις προτιμησεις σας...δειτε και την επιλογη διαφορετικων αεροδρομιων για αναχωρηση/αφιξη,ισως βγαινουν φθηνοτεροι οι συνδιασμοι
Στην περίπτωση της Ιταλίας και έχοντας πάει Μιλάνο, Μπέργκαμο, Βερόνα, Βενετία, περίχωρα λίμνη Κόμο και Ρώμη, με φθηνότερο το Μιλάνο σε αεροπορικά, τι τοποθεσίες θα μπορούσα να βάλω?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.599
Likes
4.179
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Στην περίπτωση της Ιταλίας και έχοντας πάει Μιλάνο, Μπέργκαμο, Βερόνα, Βενετία, περίχωρα λίμνη Κόμο και Ρώμη, με φθηνότερο το Μιλάνο σε αεροπορικά, τι τοποθεσίες θα μπορούσα να βάλω?
Χωρις αμαξι δυσκολα τα πραγματα γιατι τα τριγυρω τα εχεις δει. Τορινο μπορεις αλλα δεν νομιζω να αξιζει για τοσες μερες (δεν εχω παει). Για Μπολονια δε βρισκεις φθηνες πτησεις; Εξυπηρετει πολυ για Φλωρεντια.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
219
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Χωρις αμαξι δυσκολα τα πραγματα γιατι τα τριγυρω τα εχεις δει. Τορινο μπορεις αλλα δεν νομιζω να αξιζει για τοσες μερες (δεν εχω παει). Για Μπολονια δε βρισκεις φθηνες πτησεις; Εξυπηρετει πολυ για Φλωρεντια.
Με αυτοκίνητο και βάση το Malpensa για που? Σκοπός είναι να υπάρχει αυτοκίνητο και κοντινές αποστάσεις. Δηλαδή να μπορείς να βάλεις δύο τρία μάξιμουμ μέρη, αλλά μη φάμε το χρόνο σε διαδρομές
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
2.043
Στην περίπτωση της Ιταλίας και έχοντας πάει Μιλάνο, Μπέργκαμο, Βερόνα, Βενετία, περίχωρα λίμνη Κόμο και Ρώμη, με φθηνότερο το Μιλάνο σε αεροπορικά, τι τοποθεσίες θα μπορούσα να βάλω?
Κατεβαινεις Ρωμη κ πας Φλωρεντια...για 5 διανυκτερευσεις αν σας φανουν πολλες για Φλωρεντια τις σπας με μερικες στη Ρωμη,οσες φορες κ αν πας σ αυτη τη πολη παντα κατι νεο θα βρεις να κανεις...με τρενο πιστευω θα σας βγει οικονομικα...αλλιως cinque terre?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.599
Likes
4.179
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Με αυτοκίνητο και βάση το Malpensa για που? Σκοπός είναι να υπάρχει αυτοκίνητο και κοντινές αποστάσεις. Δηλαδή να μπορείς να βάλεις δύο τρία μάξιμουμ μέρη, αλλά μη φάμε το χρόνο σε διαδρομές
Γενοβα, Cinque terre, Λουκα, Πιζα. Προς εκει θα πηγαινα.
Αλλη προταση αν βρεις για Ναπολη ειναι Πομπηία, Αμαλφι, Καπρι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.768
Likes
44.297
Με αυτοκίνητο και βάση το Malpensa για που? Σκοπός είναι να υπάρχει αυτοκίνητο και κοντινές αποστάσεις. Δηλαδή να μπορείς να βάλεις δύο τρία μάξιμουμ μέρη, αλλά μη φάμε το χρόνο σε διαδρομές
Αν δεν θες να μεινεις Ιταλια, πας Νικαια Γαλλια και περιξ.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
219
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Αν δεν θες να μεινεις Ιταλια, πας Νικαια Γαλλια και περιξ.
Πιστεύω ότι για ταξίδι 5-6 ημερών εχει πολλές ώρες οδηγήσεις+ επιστροφή και θα είσαι συνέχεια στο αυτοκίνητο περισσότερο. Νομίζω. Θεωρώ ότι δε βολεύει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.583
Μηνύματα
902.337
Μέλη
39.323
Νεότερο μέλος
Giwrgosfox7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom