Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

titikos

Member
Μηνύματα
168
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Δεν ισχύει αυτό ή ισχύει μόνο στην εταιρεία που ταξίδεψες. Ερχόμενοι από Βαρκελώνη με εταιρεία ελληνική ούτε καν ασχολήθηκαν...
Αντίθετα όταν φεύγαμε κοιτούσαν και τα γραμμάρια από Ελλάδα και κόψαν και πρόστιμο
Καλημέρα,
Μιλάω ΜΟΝΟ για Ryanair.
Τα τελευταία χρόνια σε 3 ταξίδια στο εξωτερικο και ΠΑΝΤΑ από Θεσσαλονίκη, ποτέ δεν κοίταξαν διαστάσεις στην Ελλάδα ενώ προς Ελλάδα ΠΑΝΤΑ κοιτούσαν.
Ίσως να έτυχε
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Σε αυτό μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Δεν έχει πτήσεις με ανταπόκριση η Ryanair, το σύστημα κρατήσεων της δείχνει τις πτήσεις που μπορείς να κλείσεις από κάθε αεροδρόμιο (που είναι απευθείας πτήσεις, με ελάχιστες εξαιρέσεις -νομίζω καμία φέτος- όπου ο προορισμός είναι με ανταπόκριση). Κλείνεις ξεχωριστά κάθε σκέλος, παραλαμβάνεις μόνος σου αποσκευές σε κάθε αεροδρόμιο και τις ξαναδίνεις για check-in. Οι πτήσεις είναι ανεξάρτητες, αν ματαιωθεί ή αλλάξει ημερομηνία κάποιο σκέλος, θα πρέπει να βρεις μόνος σου εναλλακτική.
 
Last edited:
Μηνύματα
18
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Kαλησπέρα,
Έκανα μόλις ηλεκτρονικά check in για την αυριανή πτήση.
Στο boarding pass ενώ έχω βάλει σωστά τους αριθμούς ταυτότητας εμφανίζονται μόνο τα γράμματα και τα τελευταία 4 ψηφία από τα 6.
Έτσι συνηθίζεται ή πρέπει να αλλάξω κάτι;
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Νομίζω ότι είναι πιο φθηνές οι βαλίτσες και οι θέσεις όταν τις αγοράζεις την ώρα της κράτησης ή δεν ισχύει πλέον αυτό?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Νομίζω ότι είναι πιο φθηνές οι βαλίτσες και οι θέσεις όταν τις αγοράζεις την ώρα της κράτησης ή δεν ισχύει πλέον αυτό?
Η βαλίτσα και η προτεραιότητα επιβίβασης συνήθως είναι πιο φθηνή κατά την διαδικασία της κράτησης.
Εγώ αγοράζω πάντα προτεραιότητα όταν κλείνω την πτήση.
Μια φορά άφησα τη βαλίτσα για μετά και την πλήρωσα 40 € στη μία διαδρομή αντί για 30 € που ήταν αρχικά.
Βέβαια υπάρχει ένα ρίσκο αν τελικά δεν κάνεις το ταξίδι γιατί χάνεις και τα λεφτά που πλήρωσες για τη βαλίτσα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
208
Likes
554
Νομίζω ότι είναι πιο φθηνές οι βαλίτσες και οι θέσεις όταν τις αγοράζεις την ώρα της κράτησης ή δεν ισχύει πλέον αυτό?
Παλιά σου επέτρεπε να κλείσεις μόνο χειραποσκευή και όχι προτεραιότητα μετά την κράτηση, οπότε έβγαινε πιο φθηνά (αν δεν ήθελες την προτεραιότητα). Τελευταία νομίζω πως δεν σου το πω επιτρέπουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom