Ερωτήσεις - απορίες για το travelstories

gkalla

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
8.045
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ψάχνω να βρώ την ιστορία για την Ουκρανία από τον 10900 και δεν την βρίσκω.
Μεταφέρθηκε; Διαγράφηκε; Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει.
Πριν το προσωρινό κλείσιμο του φόρουμ ζήτησε να διαγραφεί κι αυτός και οι ιστορίες του, αν δεν κάνω λάθος.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
593
Likes
1.125
Επόμενο Ταξίδι
France
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού…
Τις παλιές ιστορίες και γενικότερα τα posts του 10900Km, με εξαίρεση την επίμαχη ιστορία, μπορεί να βρει κανείς κάνοντας αναζήτηση για αναρτήσεις του μέλους delmem2233 (delmem γενικώς τα διεγραμμένα μέλη, μερικά εξ αυτών πολύ αξιόλογα, και ας μην εμφανίζονται στον κατάλογο των μελών).
Ούτε κι εγώ ξέρω τι συνέβη στην συγκεκριμένη περίπτωση, έχασα τη συνέχεια - όπως και τη συνέχεια όσων ιστοριών παρακολουθούσα - λόγω ταξιδιού και κάποια στιγμή που μπήκα από τη Βαλτική να διαβάσω για το Λβιβ και το σάιτ ήταν κατεβασμένο, καλώς ή κακώς τα συνέδεσα και μου χτύπησε καμπανάκι...
Παρεμβάσεις/σχόλια στην ιστορία του για Ουκρανία...
Χωρίς να ξέρω λοιπόν τι διημείφθη, έχοντας δει μόνο τα προεόρτια, το λιγότερο που έχω να πω είναι πως συνιστά απώλεια το ότι χάθηκε η ανταπόκριση από τη σημερινή Ουκρανία και πολύ περισσότερο ο συγκεκριμένος άνθρωπος και η προστιθέμενη αξία που ανέκαθεν έδινε στο φόρουμ. Αρκεί να δει κάποιος πόσο βασάνιζε τον λόγο του, προσπαθώντας πάντα να ακριβολογεί, για να καταλάβει τον ψυχαναγκασμό του και την έλλειψη ανοχής του σε ρουκέτες που πετάγονται από το πουθενά για καταστάσεις που ο ίδιος ζει και περιγράφει. "Με υποκειμενική ματιά" μπορεί να πει κάποιος και θα συμφωνήσω πως όλες οι αναρτήσεις εδώ ενέχουν υποκειμενικότητα. Τα ποστ στο θέμα "Εμπόλεμες ζώνες" είχαν ακριβώς τις ίδιες, καλυμμένα αποπροσανατολιστικές, αντιδράσεις! Μπορείτε να το διαπιστώσετε. Αυτό το σταυροφορικό πάτερν αντίδρασης, στυλ maltakia, σε ό,τι δεν ταιριάζει με την προσωπική μας κοσμοθεωρία, ίσως θα πρέπει να εκλείψει. Προσωπικά δεν το βλέπω θέμα σεβασμού και αυτοσυγκράτησης, το θεωρώ ενοχλητικά εσκεμμένο. Θα ήταν ουτοπική η πρόταση να μπορεί ο topic starter, σε ειδικές αιτιολογημένες περιπτώσεις, να αιτείται το κλείσιμο της ιστορίας του για σχόλια, εφόσον διαπιστώνονται σχόλια που είναι κακοπροαίρετες παρεμβολές, ώστε να μη φτάνουμε σε Κούγκι και διαγράφεται μια, ενδιαφέρουσα για πολλούς και ίσως ενοχλητική για άλλους, ιστορία; Αυτό ή κάποιο άλλο, κάποιο πρόσθετο μέτρο πάντως θα ήταν σκόπιμο να ληφθεί, κατά την ταπεινή μου γνώμη.
@Defkalion
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.945
Likes
12.910
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@apodrasi διάβασε παρακαλώ τους όρους χρήσης τους travelstories Terms and rules και συγκεκριμένα τις παραγράφους 7 και 9. Επιπλέον στο φόρουμ συνηθίζουμε να μην στέλνουμε σχόλια σε άσχετα θέματα για μέλη και μηνύματα σε άλλα θέματα.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
593
Likes
1.125
Επόμενο Ταξίδι
France
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
@katkats τους ξαναδιάβασα 😄 όπως παραπέμπεις.
Με ειλικρινή εκτίμηση στον κόπο που καταβάλεις για όλους μας, δεν συμμερίζομαι το άσχετο του θέματος εδώ, σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις. Δεν ευθύνονται τα ελληνικά μου, αλλά δέχομαι πως δεν έχει και σημασία αν το συμμερίζομαι η ίδια.
Ωστόσο δεν εξέφρασα απορία για διαγραφή και μη διαγραφή και δεν ζήτησα δημοσία εξηγήσεις για τη διαγραφή, τρίτου μάλιστα, αν αυτό εξέλαβες. Ακόμη κι αν προβλεπόταν δεν θα μπορούσα να εκφράσω κρίση, αφού δήλωσα ότι αγνοώ την τελική ευθεία.
Εξέφρασα τη λύπη μου για την απώλεια (να προτείνω και να συμπληρωθούν οι όροι?) και έκανα πρόταση διστακτικά, σε μορφή ερώτησης. Φυσικά το να προτείνεις δεν σημαίνει ότι δεν δέχεσαι τους ισχύοντες κανόνες για όσο ισχύουν. Αλλιώς δεν θα άλλαζαν ποτέ και οι νόμοι. Τους φρεσκάρησα, ξαναλέω. Συμφωνούμε, πιστεύω, ότι το συνηθισμένο απέχει από το απαγορευμένο. Διίστανται οι απόψεις ως προς το άσχετο και εδώ μετράει η δική σου άποψη.
Αν όμως είδες να παρακάμπτεσαι, λυπάμαι, δεν έγινε αβασάνιστα. Και αν παρ' ελπίδα οι όροι εμπίπτουν στη δική σου δικαιοδοσία και όχι του αφεντικού, ζητώ συγγνώμη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.945
Likes
12.910
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το προηγούμενο μήνυμά μου προφανώς δεν αφορούσε μόνο την @apodrasi . Παρακαλώ να μην συνεχιστεί αυτή η συζήτηση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.611
Likes
14.832
Τις παλιές ιστορίες και γενικότερα τα posts του 10900Km, με εξαίρεση την επίμαχη ιστορία, μπορεί να βρει κανείς κάνοντας αναζήτηση για αναρτήσεις του μέλους delmem2233 (delmem γενικώς τα διεγραμμένα μέλη, μερικά εξ αυτών πολύ αξιόλογα, και ας μην εμφανίζονται στον κατάλογο των μελών).
Αυτό ισχύει η ηταν κάτι προσωρινό; Γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι ψάχνοντας delmem2233 η γενικότερα delmem.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.576
Μηνύματα
901.971
Μέλη
39.314
Νεότερο μέλος
SACHRYSA12HRY

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom