Επιλογή ελληνικού προορισμού

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπέρα σε ολους και όλες!
Κρήτη: Kapsaliana Village-Hotel, Ρέθυμνο
Από αυτα εξαιρειται η Λιμνη πλαστηρα (πηγα προσφατα), η Κρήτη (γεννημα αλλά όχι θρέμα αλλα την εχω γυρισει ολη) και οι Σπετσες.
[/url]
Mια που δεν εισαι θρεμα αλλα μονο γεννημα.....παρε μια γευση απο τα Καψαλιανα
Πολυ κοντα στο Ρεθυμνο και με φαγητο απαιχτο....δεν ξερω αν σε παιρνει ο χρονος ....

Καψαλιανά Χωριό Ρέθυμνο Κρήτη: παραδοσιακά καταλύματα ρέθυμνο, κρήτη διαμονή, ρέθυμνο μονή αρκαδίου, διακοπές κρήτη ρέθυμνο, ξενοδοχείο
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πολυ ωραιο ξενοδοχειο φαινεται! Αν το βρω και με 36,5 ευρω εφτασα....:haha:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από τα παραπάνω μέρη για ΣΚ θα διάλεγα την Ελάτη ή Βυτίνα στην Αρκαδία.
Αν διάλεγα ξενοδοχείο (από αυτά που έχω επισκεφθεί) θα διάλεγα το Ορλοφ στις Σπέτσες και θα περίμενα να ανοίξει ο καιρός.
Φυσικά το Πήλιο είναι υπέροχο, αλλά για μένα σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να αγοράσεις και δεύτερο κουπόνι.
Ενα ΣΚ μόνο ιδίως για πρώτη φορά είναι λίγο νομίζω.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πολυ ωραιο ξενοδοχειο φαινεται! Αν το βρω και με 36,5 ευρω εφτασα....:haha:
Καλα μη κανεις για τη τιμη τετοια ονειρα.....:clap::clap:
Ελα εσυ με το καλο και ανακαλυψα τη καλλιτερη στακα που μπορεις να φανταστεις......δεν μπορω να σου στειλω και με κουριερ....:bleh::bleh:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
μα 139 δεν ειναι στανταρ η τιμη? αναλογα τη διαθεσιμοτητα δε λεει?...αρα μπορει κ να το βρει
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Η Αρκαδία είναι υπέροχη!Έχει εκπληκτική ομορφιά και διαφορετική.Έχω πάει και Σαβ/κο εκεί και μαγεύτηκα απο το τοπίο.Ειδικά Δημητσάνα,Λαγκάδια και Βυτίνα είναι τέλεια.

Καλά να περάσεις!
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Ναι παιδιά 139 ειναι στάνταρ η τιμή, όπου και να μείνεις! Απο διαθεσιμοτητα μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ, απλα να μην το αφησω τελευταια στιγμή.

2 κουπόνια λέω να πάρω έτσι κ αλλιώς γιατί ψήθηκα πολύ και για ενα ΣΚ στις Σπέτσες, αφού είναι και τόσο ωραίο το Ορλοφ, μια χαρά μου κάθεται, εξάλλου σε ενοικιαζόμενα να πας να μείνεις θες 70? το βράδυ εύκολα. Εντωμεταξυ μου είπαν ότι κατα καιρούς θα ανανεωνεται η λίστα και πχ το καλοκαίρι θα βγουν άλλα 20 ξενοδοχεία με καλοκαιρινους προορισμους!!!

Για τώρα το Πήλιο όπως λέτε και σεις ίσως ειναι η καλυτερη επιλογή. Ημουν 4 χρονια αγγλία για σπουδες και γενικά έχω μεγαλη αγαπη για τη χώρα οπότε απτις φωτογραφιες μου άρεσε αυτη η "βαριά" αρχοντίλα που είδα! Οποτε μαλλον κατα εκει με βλεπω! :)))

Traveler δεν με βλέπεις στη φωτό ολοκληρο γυμνόστηθο αγόρι με το surf αγκαλιά? :p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Από τα παραπάνω μέρη για ΣΚ θα διάλεγα την Ελάτη ή Βυτίνα στην Αρκαδία.
Αν διάλεγα ξενοδοχείο (από αυτά που έχω επισκεφθεί) θα διάλεγα το Ορλοφ στις Σπέτσες και θα περίμενα να ανοίξει ο καιρός.
Φυσικά το Πήλιο είναι υπέροχο, αλλά για μένα σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να αγοράσεις και δεύτερο κουπόνι.
Ενα ΣΚ μόνο ιδίως για πρώτη φορά είναι λίγο νομίζω.
Και γω αυτο θα ελεγα για το Πηλιο.Ωραιο αλλα για ενα μονο ΣΚ μεχρι να παει ,θα ξαναφυγει.
Δες λοιπον Αρκαδια-Μαιναλο ή Μανη.
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
δηλ nmavra μπορω να κλεισω πχ το ορλοφ αυριο για τελη μαιου?ή θα μου τα μασανε?
Oχι δεν θα σου τα μασάνε, εγώ πήρα τηλ και μου είπαν ότι υπάρχουν μια χαρά τα δωματια αρκεί να μην πάρω πχ 5 μέρες πριν..!

Ουσιαστικά αυτοί απ'ότι κατάλαβα έχουν άλλες τιμές και λειτουργούν σαν πράκτορες κατα κάποιο τρόπο. Εχουν συνεργασία με το περιοδικο τα ξενοδοχεια, προφανως σαν αντάλλαγμα για διαφήμιση, ποιος ξέρει. Παντως για παράδειγμα ο θείος μου που είναι διευθυντής σε ξενοδοχείο όταν τους ειχε κανει διαφήμιση ενα γερμανικό περιοδικό τους είχε ζητήσει πέρα από τα χρήματα και 10 δωμάτια για να στείλουν τους δικούς τους και καλά. Οπότε κάπως έτσι θα είναι και εδω!

Η ουσια ειναι οτι με 69,5? το βραδυ το δικλινο θα έμενα σε κανενα ενικοιαζόμενο, οπότε δεν με χαλάει να πάω σε 4* ή 5*! Ετσι κ αλλιως δηλαδή προς τα τέλη μαρτίου το υπολόγιζα το ταξιδακι, κερδισμένος βγαίνω. Τωρα για το περιοδικο επειδη το εχω παρει μια φορα (Οκτωβριος 2010), οκ ειναι αλλά δεν με τρέλανε κιολας. Έχει αρκετή διαφήμιση μεσα από ξενοδοχεία, οπότε έτσι εξηγούνται και οι τιμές αυτές!;)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.140
Likes
3.069
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
καλη φαση οι Σπετσες...αλλα που να κατεβεις απο Βορεια προς τα κατω....
θελω αλλα 139.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλημερα και απο εμενα.
Θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα Πηλιο και μαλιστα Τσαγκαραδα
η Ζαγορα. Ουτως η αλλως, το Πηλιο ειναι μαγευτικο και τα συγκεκριμενα
χωρια, πανεμορφα...Αφου κιολας, δεν εχεις ξαναπαει, σιγουρα θα ενθουσιαστεις.
Για διαμονη, θα σου προτεινα το Pelion Holiday Club η Resort, δεν το θυμαμαι ακριβως το ονομα του, αλλα βρισκεται περιπου στο μεσον του δρομου που συνδεει την Τσαγκαραδα με την παραλια του Μυλοποταμου. Καταπληκτικο ξενοδοχειο, με αψογη εξυπηρετηση και θεα προς το Αιγαιο, που...κοβει την ανασα!
Για το μπαρ του Lost Unicorn, ο Traveller εχει απολυτο δικιο. Πολυ ομορφος χωρος, με διακοσμηση βικτωριανου στυλ, μιας και η γυναικα , νομιζω, του ιδιοκτητη, ειναι απο την Αγγλια.Τα δωματια του, εχω την εντυπωση οτι αυτο τον καιρο, ανακατασκευαζονται, διοτι ηταν αρκετα ''ταλαιπωρημενα''. Παντως, αξιζει μια επισκεψη για ποτο, διοτι και ο περιβαλλων χωρος του ξενοδοχειου, ειναι πανεμορφος...
Για την Ζαγορα, θα σου προτεινα το ξενοδοχειο Zagora Hotel, στο οποιο εμεινα τον προηγουμενο μηνα. Καταπληκτικο! Το ξενοδοχειο, εκανε εναρξη περισυ και το ζευγαρι των ιδιοκτητων, εκαναν φοβερη δουλεια. Καλαισθητοι χωροι, παραδοσιακη πηλιορειτικη αρχιτεκτονικη, μεγαλα δωματια, αψογη φιλικη εξυπηρετηση, ειλικρινα, δεν εχω λογια...Αν σκεφτεις την Ζαγορα για διαμονη, θα σου το συνιστουσα ανεπιφυλακτα.
Αυτα και ελπιζω να σε βοηθησα καπως...
Αν χρειαστεις οποιαδηποτε αλλη πληροφορια, στειλε πμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.571
Μηνύματα
901.651
Μέλη
39.308
Νεότερο μέλος
Jacob6210

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom