Εορταστικη εξορμηση για τα πενταχρονα του Travelstories!

Ποιο καταλυμμα προτιματε για την εκδρομη στο Ελατοχωρι

  • ΣΕΜΕΛΗ

    Votes: 0 0,0%
  • ΠΙΕΡΙΩΝ ΜΟΥΣΕΣ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αυτήν την στιγμή καταβάλονται τεράστιες προσπάθειες ώστε η συνάντηση του Σαββάτου να μεταδωθεί live μέσω διαδικτύου(εφόσον θα έχουμε δίκτυο στον χώρο της συνάντησης),σκέψη μου είναι να μεταδοθεί μέσω oovoo ,τα μέλη που δεν θα έρθουν και θα βρίσκοντε μέσα στο δίκτυο θα μπορούν να μας παρακολουθήσουν ζωντανά.Επέλεξα το ooovoo διότι δίνει την δυνατότητα να μεταδίδει εικόνα και ήχο σε μέχρι και 20 δέκτες (σε σχέση με Skype ή Messenger).Αν κάποιο μέλος γνωρίζει οτιδήποτε επιπλέον και χρήσιμο με βιντεοκλήσεις ας μας δώσει πληροφορίες που μπορεί να βοηθήσουν.
Για οδηγίες σχετικές με την βιντεοκλήση της συνάντησης θα δωθούν την επόμενη εβδομάδα εφόσον πάει καλά το δοκιμαστικό.
 
Last edited by a moderator:

xalara

Member
Μηνύματα
220
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
αν δεν σε ενδιαφερει η αμφιδρομη επικοινωνια και απλα θες να κανεις broadcast εικονα και ηχο απο την συναντηση ,υπαρχουν λυσεις. πχ στηνεις καναλι εδω:
SopCast Broadcastor Manual - Free P2P internet TV | live football, NBA, cricket
Και ποιοι θα μπορούν να μας βλέπουν ?
Γιατί αν μπορούν να μας βλέπει όλος ο κόσμος πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα..
 

xalara

Member
Μηνύματα
220
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
όταν ανεβάσεις το κανάλι σου ,θεωρητικά μπορούν να σε δουν όλοι αρκεί να έχουν την εφαρμογή του sopcast στον υπολογιστή τους. Βέβαια είναι δύσκολο να κάτσει να σε δει κάποιος στην τύχη ,όποτε απλά ανεβάζετε διεύθυνση καναλιού στο φόρουμ και τα μέλη θα μπορούν να δουν την εικόνα που γίνεται streaming live.
Πολλές λεπτομέρειες δεν θυμάμαι αφού πάει καιρός που το χρησιμοποίησα με σκοπό να ανεβάσω. Γενικά όμως είναι καλή φάση γιατί ανεβάζουν αγώνες ,κανάλια και διάφορα άλλα που μπορεί στην χώρα που είσαι να μην τα δείχνουν.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
αν δεν σε ενδιαφερει η αμφιδρομη επικοινωνια και απλα θες να κανεις broadcast εικονα και ηχο απο την συναντηση ,υπαρχουν λυσεις. πχ στηνεις καναλι εδω:
SopCast Broadcastor Manual - Free P2P internet TV | live football, NBA, cricket
Καλά μιλάμε είναι εκπληκτικό.Αν μπορέσω και το μάθω μέχρι το Σ/Κ με βλέπω να δημιουργώ κανάλι .Απλώς είναι λιγάκι δύσκολο για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος.Δημιούργησα ένα κανάλι αλλά αντιμετωπίζω κάποιες δυσκολίες στο ανέβασμα του.
Ευχαριστώ
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Καλά μιλάμε είναι εκπληκτικό.Αν μπορέσω και το μάθω μέχρι το Σ/Κ με βλέπω να δημιουργώ κανάλι ....
Ωρέ και καναλάρχης ο toumpiotis τι άλλο θέλουμε ?
Αλήθεια τι περιεχομένου θα είναι το κανάλι ? :D
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν ειναι να ερθω και να προσεξω τι θα φορεσω, ποιο χαμογελο μου ταιριαζει, πως θα πιασω το κοψιδι και να εκλεξω την μις τραβελστορίνα, να μεινω σπιτι μου.
Ειπαμε μια συναντηση στα χαλαρα για να γνωριστουμε ωρε αδερφια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν ειναι να ερθω και να προσεξω τι θα φορεσω, ποιο χαμογελο μου ταιριαζει, πως θα πιασω το κοψιδι και να εκλεξω την μις τραβελστορίνα, να μεινω σπιτι μου.
Ειπαμε μια συναντηση στα χαλαρα για να γνωριστουμε ωρε αδερφια.
Κοίτα, ειδικά για μις τραβελστορίνα ψηφοφορία δεν ξέρω αν γίνει, "ψηφοφορίες" πάντως - υποψιάζομαι - θα γίνουνε πολλές...

Μην τολμήσεις και δεν έρθεις. Όσο για το τι θα φορέσεις, νομίζω ότι το ένδυμα του κυρίου στο άβαταρ σου είναι καθ'όλα πρέπον και αρμόζον για την περίσταση!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Βρε αδέρφια ,ποιος σας είπε οτι θα μεταδώσουμε τα μέλη που θα παρεβρεθούν ?Αλλά Σωκράτη έχεις δίκιο που το σκέφτηκες έτσι διότι δεν ήσουν στην συνάντηση του Oktoberfest όπου μιλήσαμε για τις εκπλήξεις.
Αυτό που θα μεταδωθεί (θεού και τεχνολογίας θέλοντος )είναι οι εκπλήξεις:haha::haha::haha:.
Κανενός το πρόσωπο (δεν έχω το δικαίωμα άλλωστε)δεν θα μεταδοθεί.
toumpiotis
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Προβληματιζομαι γιατι οταν βλεπω κοψιδια συμπεριφερομαι επιθετικα... προτιμω να τα τρωω off the record.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Απο την δημοσκόπηση (αν και ψήφισαν λίγοι-κάποιοι άλλοι μου στείλαν μυνημα λέγοντας οτι δεν έχουν πρόβλημα για το που θα είναι η διαμονή) βγήκε ο Μύθος.Το επόμενο βήμα είναι να κλειστούν τα δωμάτια πράγμα που θα κάνει ο καθένας ξεχωριστά.Αυτό πρέπει να γίνει τις επόμενες μέρες διότι κινδυνεύουν κάποιοι να μην βρουν δωμάτιο στο ξενοδοχείο.Εγώ παραθέτω το τηλέφωνο του Μύθου και ο καθένας ας κλείσει δωμάτιο τηλεφωνόντας στο ξενοδοχείο,(θυμίζω η τιμή είναι 50 ευρο και σε περίπτωση μονόκλινου μου είπε ότι θα κάνει κάποια έκπτωση)όποιος δεν βρεί διαθέσιμο δωμάτιο στον Μύθο ας κλείσει σε κάποιο απο τα άλλα ξενοδοχεία (όλα είναι κοντά πλην του Σεμέλη).
Όποιος επικοινωνωνήσει να αναφέρει οτι είναι για την συνάντηση
1)Μύθος 23510.82930 και 23510.82940
2)Αμαδρυάς 23510 82650 και 6978957235
3)Ατριον 23510 82300
4)Πιερίων Μούσες τηλ. 2351086000 και 6973200395, 6932332061, 6946004966
5)Σεμέλη Τηλ.: 23510 82992 -82996 - 82999
Οι τιμές που είχα αναφέρει για τα ξενοδοχεία πλην του Μύθου δεν ισχύουν διότι αφορούσαν την περίπτωση που θα τα κλείναμε όλα τα δωμάτια,συνεπώς όποιος δεν κλείσει στον Μύθο θα κανονίσει τιμή σε συνενόηση με τον ιδιοκτήτη.
Αν χρειαστείτε οποιαδήποτε πληροφορία στείλτε μου προσωπικό μύνημα.
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.809
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom