Ενοικίαση αυτοκινήτου στην Ελλαδα

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Είχα ενοικιάσει πριν 2 χρόνια για 10 μέρες μέσω Skyscanner, αλλά στην ουσία ήταν μέσω edreams, συνεργαζόμενη προφανώς! Αλλά όλες πάνω κάτω ίδιες είναι και στο booking αν κοιτάξεις.
Από εταιρεία Goldcar το πήρα από το Ελ. Βενιζέλος, η τιμή πολύ χαμηλή μαζί με ασφάλεια, είδα τώρα ότι πλήρωσα 52 ευρώ, δεν είμαι σίγουρος για το ποσό, αλλά σίγουρα κάτω από 10 ευρώ τη μέρα!
Όταν πήγα να το παραλάβω και είδαν την κράτηση έπεσε ένας ψιλοεκβιασμός του στυλ "αν κάνετε ζημιά θα πληρώσετε τουλάχιστον 200-300 ευρώ, η ασφάλεια που έχετε δεν σας καλύπτει και να κάνετε την δική μας κλπ" νομίζω ήταν 200 ευρώ, μπορεί και παραπάνω.
Δεν έκανα ζημιά και όλα καλά!
Το θέμα είναι τα ψιλά γράμματα της ασφάλειας της edreams, ΑΧΑ στη δική μου περίπτωση, η οποία αν θυμάμαι καλά ναι μεν σε καλύπτει, αλλά θα πληρώσεις τη ζημιά και θα πάρεις τα χρήματά σου αργότερα.
Προφανώς και σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να δώσεις πιστωτική για να παραλάβεις το αυτοκίνητο!
ευχαριστω παρα πολυ!εσυ πληρωσες την ασφαλεια απευθειας οταν εκανες την κρατηση? Στο γκισε σου ζητησαν να κανεις εξτρα ασφαλεια σε αυτους?
 

GThan

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
ευχαριστω παρα πολυ!εσυ πληρωσες την ασφαλεια απευθειας οταν εκανες την κρατηση? Στο γκισε σου ζητησαν να κανεις εξτρα ασφαλεια σε αυτους?
Ναι ήταν στην τιμή του αυτοκινήτου, το διευκρινίζει.
Σωστά, μου είπαν ότι δεν είμαι καλυμμένος και πρέπει να κάνω ξεχωριστή ασφάλεια.
 

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Ναι ήταν στην τιμή του αυτοκινήτου, το διευκρινίζει.
Σωστά, μου είπαν ότι δεν είμαι καλυμμένος και πρέπει να κάνω ξεχωριστή ασφάλεια.
το θεμα ειναι,εχει νοημα να κανεις ασφαλεια σ αυτους η απευθειας στην ενοικιαστρια εταιρεια?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.553
το θεμα ειναι,εχει νοημα να κανεις ασφαλεια σ αυτους η απευθειας στην ενοικιαστρια εταιρεια?
Μπορείς να κάνεις όπου θέλεις, συνήθως οι σελίδες που δίνει το Skyscanner έχουν φθηνότερη ασφάλεια από αυτή που δίνει η εταιρεία.

Στην περίπτωση μου αυτό το πσκ, η ασφάλεια του μεταπωλητή του Skyscanner ήταν γύρω στα 120 ευρώ φθηνότερη από το να την κάνω στο γκισέ της εταιρείας που θα πάρω το αμάξι.
 

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Μπορείς να κάνεις όπου θέλεις, συνήθως οι σελίδες που δίνει το Skyscanner έχουν φθηνότερη ασφάλεια από αυτή που δίνει η εταιρεία.

Στην περίπτωση μου αυτό το πσκ, η ασφάλεια του μεταπωλητή του Skyscanner ήταν γύρω στα 120 ευρώ φθηνότερη από το να την κάνω στο γκισέ της εταιρείας που θα πάρω το αμάξι.
το θεμα ειναι αν καλυπτει,αχρειαστη να ειναι φυσικα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.553
το θεμα ειναι αν καλυπτει,αχρειαστη να ειναι φυσικα
Τι εννοείς αν καλύπτει; Λέει στους όρους τι καλύπτει και τι όχι.

Πάντως σε κάθε περίπτωση πρώτα πληρώνεις και μετά σου επιστρέφει η ασφάλεια τα λεφτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.360
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom