Ηνωμένο Βασίλειο Ελληνικό δίπλωμα οδηγησης στην Σκωτία. Ισχύει??

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Συμπέρασμα: όποιος έχει τουλάχιστον 20 μέρες, πριν το ταξίδι του, πάει στη Διεύθυνση Συγκοινωνιών κλπ του υπουργείου, ή στο ΚΕΠ και βγάζει το καινούριο που είναι σαν πιστωτική κάρτα, το πολύ με 30-40Ε.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δεν ξέρω πότε βγάλατε το καινούριο δίπλωμα, αλλά το καλοκαίρι αυτά τα χρονικά όρια δεν ίσχυαν. Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο καιρό έκανε, αλλά ήταν σίγουρα πάνω από μήνα. Οπότε αν κάποιος βιάζεται να φύγει ταξίδι, ας μην επαναπαυτεί.
Το βγάλαμε αρχές Ιουλίου 2011 γύρω στις 10 κάναμε την αίτηση και 28 φεύγαμε για Μαρόκο, το θυμάμαι πολύ καλά γιατί με είχε φάει το άγχος και γκρίνιαζα καθημερινά στο συνταξιδιώτη μου, που μια δουλειά είχε να κάνει και την άφησε τελευταία στιγμή...:D
Πάντως μέσα σε 10 μέρες το πήραμε και αποφεύχθηκε η σύγκρουση λίγο πριν το ταξίδι...:haha:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το βγάλαμε αρχές Ιουλίου 2011 γύρω στις 10 κάναμε την αίτηση και 28 φεύγαμε για Μαρόκο, το θυμάμαι πολύ καλά γιατί με είχε φάει το άγχος και γκρίνιαζα καθημερινά στο συνταξιδιώτη μου, που μια δουλειά είχε να κάνει και την άφησε τελευταία στιγμή...:D
Πάντως μέσα σε 10 μέρες το πήραμε και αποφεύχθηκε η σύγκρουση λίγο πριν το ταξίδι...:haha:
Ε, περίπου την ίδια περίοδο πήγα κι εγώ. Πιθανόν να έχει να κάνει με το σε ποια διεύθυνση συγκοινωνιών πας (εγώ είχα πάει στο Περιστέρι). Κι εμένα με είχε φάει το άγχος για το αν θα ήταν έτοιμο πριν το ταξίδι:haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.984
Likes
27.956
Εμενα η κορη μου ηρθε στην θεσσαλονικη τον δεκεμβριο,πηγε σε κεπ
και θα ειναι ετοιμο μετα τις 20 φεβρουαριου
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εμενα η κορη μου ηρθε στην θεσσαλονικη τον δεκεμβριο,πηγε σε κεπ
και θα ειναι ετοιμο μετα τις 20 φεβρουαριου
!!!!!!!!!!!!!!!!!
απίστευτο!!!!!!!!!!!!
νομίζω υπάρχει έλλειψη προσωπικού............
σίγουρα υπάρχουν ....."κενές οργανικές θέσεις..."
------------------------------
"σου κάνω χάρη" και σε χώνω (τρουπωσε-τρουπωσε)...
επειδή όμως ξέρω πως 90% λουφάρεις....σε κακοπληρώνω...
αφού "λουφαδόρε", εγώ σε κακοπληρώνω,
... εσύ λουφάρεις περισσότερο...
-----------------------------------------
...και η κόρη σου και ο γιος μου ας περιμένουν.....
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Λοιπόν επειδή το επιβεβαίωσα η αίτηση έγινε στη διεύθυνση συγκοινωνιών στα Καμίνια στον Πειραιά και το δίπλωμα ήταν έτοιμο σε 10 εργάσιμες...ίσως να παίζει ρόλο από διεύθυνση σε διεύθυνση...Και όντως στο ΚΕΠ μας είχαν πει οτι θέλει τουλάχιστον το διπλάσιο χρόνο...
(εκτός κι αν κάποιος έκανε τα γλυκά μάτια και εξυπηρετήθηκε νωρίτερα...:roll:)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.984
Likes
27.956
@.και η κόρη σου και ο γιος μου ας περιμένουν.....

σιγα μην περιμενε,προτιμα να ταξιδευει.Εκανε εξουσιοδοτηση σε μια φιλη της.
Οταν ξαναερθει Ελλαδα το παιρνει.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Να κανω και εγω μια ερωτηση και οποιος ξερει και θελει ας απαντησει.

Θελω να βγαλω το καινουριο διπλαωμα,αλλα για να το βγαλω θα πρεπει να δωσω και το παλιο μαζι?Και πως θα οδηγω θα μου δωσουν καποιο χαρτι?
Με αυτο το χαρτι μπορω να οδηγω εξω?

Ευχαριστω!
 

marouli

Member
Μηνύματα
73
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα στην Αλάσκα
απο όσο ξέρω, καταθέτεις όλα τα δικαιολογητικά, εκτός απο το δίπλωμα.Δεν στο παίρνουμε. Και όταν είναι έτοιμο το καιρνούργιο, απλά το παραλαμβάνεις και παραδίδεις το παλιο. Πάντως, για να είσαι 100% σίγουρος καλεσε το ΚΕΠ ή την ΕΛΠΑ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom