Ελληνικά άσματα στα πέρατα του κόσμου!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.398
Likes
49.585
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Ενώ αξέχαστο θα μου μείνει το σουβενιραδικο που είχε τέρμα ελληνικά ελαφρολαϊκά. Καλές δουλειές συμπατριώτη!
Εγώ πάλι άκουσα Κατερίνα Στανίση🤘σ' ένα βρωμόμπαρο του Άμστερνταμ, τι να μας πει τώρα η Βενετία...
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.290
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Εγώ πάλι άκουσα Κατερίνα Στανίση🤘σ' ένα βρωμόμπαρο του Άμστερνταμ, τι να μας πει τώρα η Βενετία...
Παιδιά έχω ακούσει Δάντη στην Dengfeng, Κίνα!!! Σας τρώω 🤣🤣🤣
(Σορυ για το οφ αλλά δεν άντεξα!!)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.035
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδιά έχω ακούσει Δάντη στην Dengfeng, Κίνα!!! Σας τρώω 🤣🤣🤣
(Σορυ για το οφ αλλά δεν άντεξα!!)
Μπεζεντακου στην Κουβα: θελεις τραλαλα θελω τραλαλο, χωνακι παγωτο
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
3.797
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να συνεισφέρω και εγώ: Απριλιος 2004, Ντουμπάι, και ο μικρός 29χρονος τότε Θανουλης εκστασιαζεται και ζει μια υπέρτατη μέθεξη, μια άνευ προηγουμενου μυσταγωγία 😊😉😁, ένα βράδυ στο night club του ξενοδοχείου του ακούγοντας ξαφνικα τον dj να παίζει τις "Μαργαρίτες" της Λαιδης!😇 Τόσο που αρχίζει να τις τραγουδά και να τις χορεύει (έτσι για να τιμήσει και τη homeland του😄) υπό τας επευφημιας Ινδών κ Πακιστανών (κατά κύριο λόγο) θαμώνων του μαγαζιού.
Edit: Μεγάλο (για να μην πω τιτανοτεραστιο😀) αστέρι η Λαιδη στην ανατολή τοτε
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.943
Κατσε πρωτα μην εχει ακουσει κανεις "το μπες μες το καμπριολε" στο Μπαλι.
Αν και είμαστε εντελώς εκτός θέματος, ας κα΄νω κι εγώ μια παρασπονδία.
Επειδή έφτασα πιο νωρίς στην δουλειά σήμεραψ, λέω ας πεταχτώ μέχρι το ταχυδρομείο
και μετά πάω στο φαρμακείο.
Μπαίνω στο φαρμακείο ήταν ένας άντρας και μία γυναίκα. Λέω ποιος θα με εξυπηρετήσει
και ο κύριος μου κάνει μια τσαχπίνικη κίνηση και μου λέει, έλα.
Δίνω πρώτα την κάρτα υγείας της γυναίκας μου, την κοιτάζει λίγο αδιάφορα και μου δίνει
τα χάπια της. Κάτι άλλο θέλετε; Ναι λέω και δίνω την δικιά μου κάρτα. Την κοιτάει και ανοίγουν
τα μάτια του τεράστια. Απορία εγώ και προτού πω οτιδήποτε, φωνάζει δυνατά.
Παναγιώτης, αυτό είναι ελληνικό όνομα. Ναι του λέω είμαι έλληνας.
Βγαίνει από τον πάγκο και έρχεται δίπλα μου και αρχίζει στα Ελληνικά.
Αγόρι μου ,αγόρι μου, αγόρι μου,
Γλυκό και τραγανό σαν καραμέλα.
Λαλαλαλα......
Ρίκο ρίκο ρίκοκοκο
Ω, λατρεύω την ελληνική μουσική, ξέρω ελληνικά από τα τραγούδια.
Ξέρω την Μποφίλιου, Αρβανιτάκη, Αχχχχ Ο άγγελος μου την πώς την λένε;
Την Πρωτοψάλτη εννοείς; Ναι,ναι,ναι..
Ε, να φεύγω ..
Γειά λέω και φεύγω Στο δευτερόλεπτο προτού προλάβω να απομακρυνθώ ανοίγει την πόρτα
και μου φωνάζει.
Δώδεκα κι ούτε ένα τηλεφώνημα..
Να είναι καλά, μου έφτιαξε την μέρα.
Οφ τόπικ, τέλος.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
540
Likes
2.795
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Φεβρουάριος του 2019 στην Σρι Λάνκα και καθόμαστε στο μπαλκόνι του the pub στην πόλη Kandy. Χαλαρώνουμε αγκαλιά με μια μπύρα και ακούμε έναν γνωστό ρυθμό… γνωστές λέξεις… «Ποσό σε θέλω, πόσο μου λείπεις». Η Βανδή σε έθνικ ρυθμούς!!!!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.290
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Mysore Ινδία 2016: Γνωριμία με Κοσταρικανη μετά το τέλος της πρακτικής μας (γιόγκα)
- Από πού είσαι?
- Από Ελλάδα.
- ωωωω τι τέλεια!! Άκου ένα τραγούδι που έχω στο mp3 μου και το ακούω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Έχω ψύχωση!!
Και μπαίνει ο κόμματος....
" Μέχρι να βρούμε ουρανό άσε με να παραμιλω...να καίγομαι....."
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.374
Likes
3.812
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Φέτος σε mall στην Τιμισοάρα -- η δικιά μου μπήκε να πάρει πεδιλάκια για το μωρό επειδή σκίστηκαν κ εγώ καθόμουν έξω , μεχρι που μια γνώριμη μελωδία ήρθε στα αυτιά μου απτο next door beauty salon
"Για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δεν μ'αγαπάς κλπ κλπ" κ συνεχίστηκε με διάφορα cult μπουζουκοτράγουδα (τύπου Χαριτοδιπλωμένος κ "Ζηλεύω Πολύ")
Στην αρχή λεω, τι φάση, υποτίθεται στο beauty salon μπαίνεις να χαλαρώσεις κ λίγο άλλα μετά αντιλήφθηκα οτι μάλλον μέσα ετοιμάζουν μαλλί-νύχι κλπ για μπουζουκοφάση οπότε έκανα approve

K ένα άλλο που θυμήθηκα πριν πολλά χρόνια σε beach bar στην Budva -- "Κομμένα πια τα δανεικά" του Ρέμου, παρότρυνση που μάλλον δεν ασπάστηκε η κυβέρνηση του Μαυροβουνίου με το θεόρατο κινεζο-δάνειο που πηρε για να κατασκευάσει έναν απο τους πιο ακριβούς δρόμους/klm
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.202
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom