Ελλάδα Γερμανία με τρένο

fotism83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Πως μπορούμε να ταξιδέψουμε από την Ελλάδα στην Γερμανία με τρένο; Ποια διαδρομή ειναι καλυτερη; Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν ιδιαίτερα χρησιμή. Θέλω να ταξιδέψω και να πάω στο Hannover της γερμανίας (η έστω και μέχρι το βερολίνο αλλα αποκλειστικά με τρένο. Ξέρετε πόσο κοστίζει πόσες αλλαγές θα χριαστούν αν θα πρέπει να διανυκτερεύσω πουθενα κτλ; ενδιαφέρομαι άμεσα λόγω αναχώρησης μόνιμης για εργασία στο hannover της Γερμανίας και δεν θέλω να πάω με αεροπλάνο. Σας ευχαριστώ πολύ.)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
H Ελλάδα δεν συνδέεται πλέον με την Ευρώπη σιδηροδρομικώς (και γενικώς δεν συνδέεται αλλά άλλο θέμα αυτό). Δοκίμασε με φέρυ μέχρι την Ιταλία, η οποία ευτυχώς δεν μιμείται την Ελλαδιλάνδη.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.654
Likes
10.256
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αν δεν μενεις βορεια Ελλαδα τοτε οπως σου ειπε ο Borealis,αλλιως μια αλλη επιλογη ειναι απο Σοφια και να περασεις μεσα απο Σερβια-Ουγγαρια-Σλοβακια-Τσεχια και να μπεις Γερμανια απο εκει .. αναλογως τι δρομολογιο θα κανεις η καλυτερη σταση ειναι στη Βουδαπεστη γιατι θα σου παρει 2 με 3 μερες σιγουρα ..
1)γιατι δεν θελεις αεροπλανο;
2)αφου λες οτι θα πας μονιμα αννοβερο να υποθεσω οτι θα εχεις και πολλα πραγματα μαζι σου; γιατι γενικα αν εχεις πολλα θα ζοριστεις στη μεταφορα ..
μπες εδω και δες δρομολογια Route Planner
 

fotism83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Οπότε θα επιλέξω την επιλογή της ιταλίας με τρένο μέχρι γερμανία. οποιαδήποτε πληροφορία ξέρει κανείς για Ιταλία Γερμανία με τρένο δηλαδή από τιμές και ίσως και κάποιο τηλέφωνο εταιρείας γιατι ψάχνωντας στο ιντερνετ για το θέμα αυτό έχω χάσει την μπάλα λιγάκι. 2 Βαλίτσες έχω μόνο οπότε θα τα καταφέρω πιστεύω στην μεταφορά αρκεί να βρω το κατάλληλο τρένο. Αεροπλάνο δεν θέλω λόγω φοβίας.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Οπότε θα επιλέξω την επιλογή της ιταλίας με τρένο μέχρι γερμανία. οποιαδήποτε πληροφορία ξέρει κανείς για Ιταλία Γερμανία με τρένο δηλαδή από τιμές και ίσως και κάποιο τηλέφωνο εταιρείας γιατι ψάχνωντας στο ιντερνετ για το θέμα αυτό έχω χάσει την μπάλα λιγάκι. 2 Βαλίτσες έχω μόνο οπότε θα τα καταφέρω πιστεύω στην μεταφορά αρκεί να βρω το κατάλληλο τρένο. Αεροπλάνο δεν θέλω λόγω φοβίας.
σιγουρα απορριπτουμε το αεροπλανο, πολλοι φοβομαστε αλλα το ξεπερναμε προκειμενου να γλυτωσουμε ταλαιπωρια 3 ημερων ... Εξαλλου τα στατιστικα αλλα λενε...:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.562
Μηνύματα
901.377
Μέλη
39.298
Νεότερο μέλος
STAVROS S

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom