Εισιτήριο για Αυστραλία -20%

gianfil

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
απο οτι φαινεται δεν θα το πουλησω σε κανεναν γιατι παρολο που εχω καλη προθεση υπαρχουν πολλοι ''καλοθελητες και θα βρω και τον μπελα μου.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
777
Likes
2.112
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
διαθετω ενα εισιτηριο για Αυστραλια που δεν εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω αμεσα.μπορω να το δωσω -20% απο οτι μπορειτε να το βρειτε.μπορει να ειναι ειτε με επιστροφη ειτε απλη μεταβαση ή επιστροφη
Ρε θηρίο, κατάφερες και μάζεψες 100.000 μίλια χωρίς να μπεις στον πειρασμό να τα εξαργυρώσεις; Εύγε σου....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
απο οτι φαινεται δεν θα το πουλησω σε κανεναν γιατι παρολο που εχω καλη προθεση υπαρχουν πολλοι ''καλοθελητες και θα βρω και τον μπελα μου.
Δε κατάλαβα, ποιον κατηγορείς και γιατί;
 

gianfil

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
δεν κατηγορησα κανεναν απλα δεν θελω να βρω και τον μπελα μου.με 25000 μιλια πας μετ'επιστροφης σε οικονομικη θεση οπουδηποτε στον κοσμο και κοντευω τις 50000.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γιατί να βρεις το μπελά σου αν αυτό που κάνεις είναι νόμιμο;
 

jousis

Member
Μηνύματα
544
Likes
1.283
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Βρε συ δεν λειτουργούν έτσι τα "συλλέξιμα/εξαργυρώσιμα" μίλια.
Υποθέτω οτι έχεις μίλια απο miles and bonus:
http://en.aegeanair.com/milesandbonus/program-description/spend-miles/

(τα θέματα παρανομίας και παραβίασης όρων στα εξήγησαν ήδη)

@others
no case...move forward
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
777
Likes
2.112
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
δεν κατηγορησα κανεναν απλα δεν θελω να βρω και τον μπελα μου.με 25000 μιλια πας μετ'επιστροφης σε οικονομικη θεση οπουδηποτε στον κοσμο και κοντευω τις 50000.
Κάποιο λάθος κάνεις. Για να ταξιδέψεις από Ευρώπη σε Ευρώπη θέλεις 25.000 μίλια.
Από Ευρώπη σε Αμερική θέλεις 60.000 και σε αυστραλία 100.000. Με επιστροφή μιλάμε.
Κοίταξε τους όρους τoy miles and bonus
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.734
Likes
44.200
απο οτι φαινεται δεν θα το πουλησω σε κανεναν γιατι παρολο που εχω καλη προθεση υπαρχουν πολλοι ''καλοθελητες και θα βρω και τον μπελα μου.
Δε κατάλαβα, ποιον κατηγορείς και γιατί;
Μα είναι φυσικό να εγείρει καχυποψία μια τέτοια συναλλαγή, ακόμη κι αν είναι δυνατή. Από το να εκδώσει εκ των προτέρων ο "πωλητής" το εισιτήριο και ο "αγοραστής" να αθετήσει τη συμφωνία (δηλαδή να μην πληρώσει)- και τότε σιγά μην φροντίσει η aegean να βρει τη λύση- έως το να στείλει ο "αγοραστής"¨τα χρήματα πρώτα για εισιτήριο στην Αυστραλία και να μην μπορεί να εκδοθεί επειδή δεν υπάρχουν τα μίλια....
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε διαφωνώ με αυτά που γράφεις @paefstra , το ερώτημά μου αφορούσε τον χαρακτηρισμό καλοθελητές του μέλους που θέλει να πουλήσει ότι ειναι αυτό που πουλάει :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.097
Likes
6.563
Μα είναι φυσικό να εγείρει καχυποψία μια τέτοια συναλλαγή, ακόμη κι αν είναι δυνατή. Από το να εκδώσει εκ των προτέρων ο "πωλητής" το εισιτήριο και ο "αγοραστής" να αθετήσει τη συμφωνία (δηλαδή να μην πληρώσει)- και τότε σιγά μην φροντίσει η aegean να βρει τη λύση- έως το να στείλει ο "αγοραστής"¨τα χρήματα πρώτα για εισιτήριο στην Αυστραλία και να μην μπορεί να εκδοθεί επειδή δεν υπάρχουν τα μίλια....
Η δουλειά θα γίνει παρουσία και των δύο. Ο ένας θα κλείνει και ο άλλος θα μετράει τα λεφτά, όπως τις ταινίες!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.478
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το θεμα αυτο ειναι ενδιαφερον ασχετα απο τους μαλλον λανθασμενους υπολογισμους του τοπικ σταρτερ (οντως απαιτουνται 100.000 μιλια). Θιγει την αγοραπωλησια μιλιων που εχει καταδικαστει μαλιστα στις ΗΠΑ. Εδω δεν υπαρχει οπως ειπα τετοιος νομος αλλα μονο ο κανονισμος της εταιρειας που απο τη μια απαγορευει την αγοραπωλησια απο την αλλη σου επιτρεπει να παραχωρεις το δικαιωμα εκδοσης σε οποιον θελεις! Μα αφου τα μιλια ειναι ουσιαστικα αγορασμενα γιατι να μην τα κανεις οτι θες? Ακομα και να τα πουλησεις! Υπερασπιζομαι το δικαιωμα των FF να κανουν οτι θελουν τα μιλια τους, και να τα πωλουν φυσικα. Ποσο βεβαια εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Κυριως απο το που θελει να παει ο αγοραστης. Και με 50000 μιλια της Aegean δεν πας μακρια...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.932
Likes
52.227
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρε θηρίο, κατάφερες και μάζεψες 100.000 μίλια χωρίς να μπεις στον πειρασμό να τα εξαργυρώσεις; Εύγε σου....
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να μαζέψεις μίλια, p.x. αν βάλεις κάποια χρήματα σε κλειστό λογαριασμό της alpha bank, μετά από ένα χρόνο ξαφνικά ξυπνάς μια μέρα κι έχεις κάτι χιλιάδες μίλια στο λογαριασμό σου. Εμενα μου φαίνεται θεμιτή η πώληση, νόμιμη η παράνομη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.567
Μηνύματα
901.487
Μέλη
39.305
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom